• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā 36% iedzīvotāju Ziemassvētku mielastam tērēs no 50 līdz 100 eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 21:42, 24.12.2023


Latvijā 36% iedzīvotāju šogad Ziemassvētku mielastam plāno atvēlēt no 50 līdz 100 eiro, informē "SEB bankas" un bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.


Foto: LETA

"SEB bankas" aptaujā noskaidrots, ka 15% tērēs no 100 līdz 150 eiro, bet vēl 10% - vairāk par 150 eiro. Vienlaikus 19% prognozē, ka, klājot svētku galdu, iekļausies 50 eiro, un lielākoties šādu summu svētkiem gatavojas atvēlēt seniori jeb iedzīvotāji vecumā virs 60 gadiem.

Savukārt bankas "Citadele" aptaujā 27% respondentu Latvijā norādījuši, ka svētku galdam netērēs vairāk par 50 eiro, kamēr Lietuvā šādu budžetu paredzējuši 14%, bet Igaunijā - 17% aptaujāto. Latvijā šādu summu visbiežāk norādījuši seniori un jaunieši vecumā līdz 29 gadiem.

Tajā pašā laikā 72% "SEB bankas" aptaujāto norādījuši, ka tērēs līdzīgu summu kā pērn, 13% mielastam atvēlēs mazāk, bet 5% - vairāk naudas nekā pagājušajā gadā.

Vienlaikus daļa Latvijas iedzīvotāju svētku izdevumiem pievienos arī maksu par citām atpūtas iespējām. Kaut arī absolūtais vairums - 84% - svinēs Ziemassvētkus mājās, lai gan ir arī iedzīvotāji, kuri svētkus svinēs citādi, piemēram, restorānā, kafejnīcā, klubā, viesu namā vai pirtī, ārzemju ceļojumā.

Savukārt bankas "Citadele" aptaujā noskaidrots, ka Lietuvā svētku mielastam tērēs visvairāk - 11% respondentu norāda, ka svētku galdam atvēlēs 201 līdz 300 eiro. Tikmēr Latvijā un Igaunijā šādas summas norādījuši attiecīgi 5% un 7% aptaujāto.

Visbiežāk Baltijas valstīs svētku mielasta sarūpēšanai iedzīvotāji tērēs no 51 līdz 100 eiro. Šādu budžetu šogad paredzējuši 36% Latvijā, 30% Lietuvā un 29% Igaunijā. Latvijā ar šādām izmaksām visbiežāk rēķinās iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

Svētku mielastam 101 līdz 200 eiro visbiežāk plāno tērēt Lietuvā - 27%, Igaunijā ar šādu summu rēķinās 21%, bet Latvijā - 17% respondentu.

Iedzīvotāju aptauju Latvijā pēc "SEB bankas" pasūtījuma 2023.gada novembrī veicis uzņēmums "Norstat Latvija", aptaujājot 1004 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Savukārt banka "Citadele" iedzīvotāju aptauju par svētku mielasta budžeta plānošanu kopā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija" veikusi 2023.gada novembrī, aptaujājot 3000 Baltijas valstu iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdien uzlīs vien dažviet Latvijā

Svētdien vakarpusē dažviet centrālajos rajonos īslaicīgi uzlīs, bet kopumā diena būs sausa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sabiedrība Latvijas absolventi darba gaitas uzsāk ar vakanču resursa palīdzību (+VIDEO)

Visaugstāko atzinību izpelnījās Rīgas Tehniskā universitāte.

Sabiedrība Mūžībā devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre

Mūžībā sestdien devusies kādreizējā Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Latimira (bij. Ūdre), vēsta Latvijas Televīzija.

Sabiedrība «Ja Krievija uzbruktu Latvijai, tad NATO atbildētu ļoti enerģiski» (+VIDEO)

Pasaules kārtība nav mainījusies, pauž eksperts no Londonas.

Lasiet arī

Sabiedrība Kristīgo konfesiju vadītāji Ziemassvētkos aicina tuvāk iepazīt Dievu

Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji Ziemassvētku laikā aicina tuvāk iepazīt Dievu.

Pasaule Ukraina pirmo reizi svin Ziemassvētkus 25.decembrī

Ukraina pirmo reizi svin Ziemassvētkus 25.decembrī, kad to dara lielākā daļa pārējās kristīgās pasaules.

Kultūra Pirmajos Ziemassvētkos Rīgā plānoti vairāki pasākumi

Šodien pirmajos Ziemassvētkos Rīgā plānoti vairāki pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Pasaule Bētlemē kara dēļ tradicionālās svinības ir atceltas

Parasti Ziemassvētku laikā rosīgā Bētleme šogad atgādina spoku pilsētu, jo Izraēlas un palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" kara dēļ tradicionālās svinības ir atceltas.