• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rēzeknes pilsētas domei jāsagatavo finanšu dokumenti izskatīšanai FM un VARAM

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:05, 15.12.2023


Rēzeknes pilsētas domei jāsagatavo dokumenti par parādsaistību apjomu, nākamā gada budžetu un finanšu uzskaites sistēmas uzlabošanu izskatīšanai Finanšu ministrijā (FM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.Ceturtdien Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai") un Finanšu pārvaldes speciālisti piedalījās FM Pašvaldību finanšu stabilizācijas pieteikumu izskatīšanas un finanšu stabilizācijas projektu saskaņošanas pastāvīgās komisijas sēdē.

Sēdē tika pārrunāti trīs galvenie jautājumi: līdz šim paveiktais Rēzeknes 2024.gada budžeta izstrādē, parādsaistību apjoms par 2023.gadu, kā arī paveiktais pašvaldības finanšu uzskaites sistēmas uzlabošanā.

Pēc FM pieprasījuma Rēzeknei būs jāsagatavo vairākas dokumentu paketes. Pirmā ir par parādsaistību apjomu 2023.gadā, kas galvenokārt saistītas ar investīciju projektu - topošā rekreācijas centra, pirmsskolas izglītības iestādes "Rotaļa" un ceļu infrastruktūras - realizāciju.

"Te jāatgādina, ka pašvaldība jau augustā centās rast risinājumu esošajai situācijai, iesniedzot Valsts kasē aizņēmuma pieteikumus, par kuriem, kā zināms, vēl aizvien nav saņemta oficiāla FM atbilde - nedz apstiprinoša, nedz noraidoša," apgalvo Stecs.

Otrā pakete ir par 2024.gada budžetu, kam jāsastāv no divām daļām. Pirmajā daļā jāiekļauj visi obligātie pakalpojumi jeb pašvaldības autonomās funkcijas, ko pašvaldībai ir pienākums nodrošināt dažādās jomās. Otrā daļa ir brīvprātīgās iniciatīvas, kas saskaņā ar likumdošanu pašvaldībai nav obligātas.

Svarīgs nosacījums, kas Rēzeknei jāizpilda, ir pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšana, iztiekot ar pašvaldības līdzekļiem, sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks. Tikai tad FM solot ierosināt finanšu stabilizācijas procesu, kura gaitā tiks risināts pašvaldības parādsaistību jautājums.

Darbs pie finanšu uzskaites sistēmas uzlabošanas turpināšoties paralēli citiem būtiskiem procesiem.

Tāpat Stecs informēja, ka Rēzeknes pašvaldībā jau ir izveidota nākamā gada budžeta izstrādes komisija. Pēc pirmās darba grupas sēdes 2024.gada budžetā konstatēts deficīts 10 miljoni eiro, no kuriem aptuveni 5 miljoni eiro ir pašvaldības parādsaistības par investīciju projektiem, kuru realizācijai pašvaldība lūgusi aizņēmumus.

"Budžeta veidošanas procesa sākumā tā ir standarta situācija, kaut gan tāpat ir skaidrs, ka mums jāpaveic sarežģīts darbs. Nākamnedēļ notiks darba grupas otrā sēde, kur budžeta kopaina jau būs skatāma detalizētāk," skaidro pašvaldības politiķis.

Kad pašvaldība sagatavos visas minētās dokumentu paketes, tās analizēs FM un VARAM, kas arī iesaistīsies procesā un pēc nepieciešamības sniegs savas rekomendācijas Rēzeknes pilsētas pašvaldības 2024.gada budžeta veidošanai.

"Saskaņā ar likumdošanu Latvijas pašvaldībām jāsagatavo budžeta projekts divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas, tas ir, apmēram līdz janvāra vidum. Tieši šis uzdevums patlaban ir prioritāte," rezumēja Stecs.

Kā LETA jau rakstīja iepriekš, Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") apgalvojums, ka Finanšu ministrija (FM) nav sniegusi "atbildi, argumentētu atteikumu" uz Rēzeknes aizņēmumu pieteikumiem, neatbilst patiesībai.

Ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis apgalvoja, ka FM ir sniegusi pamatotu atbildi, pat divas - vienu 24.augustā un atkārtoti 15.septembrī - Rēzeknes domes priekšsēdētājam, kā arī domes deputātiem.

FM ir izskatījusi Rēzeknes domes priekšsēdētāja vēstuli par Pašvaldības aizdevuma pieteikumiem un informē, ka ministrija jau 24.augustā ir informējusi pašvaldības domi par normatīvo aktu normām un to, ka pašvaldībai šobrīd nav iespējams saņemt jaunus aizņēmumus un sākt jaunu projektu īstenošanu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LIZDA piketēs pret IZM piedāvājumu pedagogu darba slodžu balansēšanai

Pie valdības ēkas šodien plkst.11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīkotais izglītības nozares darbinieku pikets, kurā arodbiedrība paudīs iebildumus pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pedagogu darba slodžu balansēšanai, aģentūru LETA informēja arodbiedrība.

Sabiedrība Otrdien vietām valsts dienvidos gaidāms pērkona negaiss

Otrdien Latvijas lielākajā daļā būs sauss laiks, bet vietām valsts dienvidos izaugs lietus un negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība VDD regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un riskus, Valsts drošības dienests (VDD) regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai, aģentūrai LETA atzina dienestā, komentējot, vai ir izdarījis kādus secinājumus pēc Slovākijas premjera Roberta Fico sašaušanas.

Sabiedrība Nedēļas otrajā pusē gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem

Šonedēļ Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpsies līdz +28 grādiem, liecina jaunākās prognozes.

Lasiet arī

Sabiedrība Par Rēzeknes mēru ievēlēts Aleksejs Stecs

Par Rēzeknes mēru ievēlēts Aleksejs Stecs ("Kopā Latvijai"), amatā nomainot partijas biedru Aleksandru Bartaševiču.

Sabiedrība Rēzeknes pilsētas dome beidzot apņemas sabalansēt budžeta izdevumus

Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēdē ceturtdien pieņemts lēmums samazināt budžeta izdevumus, lai stabilizētu pilsētas finanšu situāciju.

Sabiedrība Rinkēvičs pieļauj Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu

Ja Rēzeknes pilsētas dome nevar vienoties par šī gada budžetu un pasākumiem pašvaldības finanšu stabilizēšanai, tā ar likumu ir jāatlaiž, nerīkojot uzreiz jaunas vēlēšanas, intervijā Latvijas Radio vērtēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kriminālziņas Rēzeknē sāk darbu pašvaldības policija

Rēzeknē šodien sāk darbu pašvaldības policija, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.