• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas Aizsardzības ministrija veicina militārās nozares attīstību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:27, 07.11.2023


Likumprojektā paredzētajiem pasākumiem ir plānoti ne vairāk kā 1,3 miljoni eiro ik gadu.


Mūsu nozare ņem vērā pieredzi, aizstāvot Ukrainu no Krievijas.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds vakar satikās ar aizsardzības jomas ekspertiem, pētniekiem un industrijas pārstāvjiem, lai aktualizētu diskusiju par Latvijas aizsardzības industrijas attīstību.

Diskusijas gaitā tika apspriests Aizsardzības industrijas likumprojekts un tā piedāvātie risinājumi Nacionālo bruņoto spēku piegādes ķēžu drošības un aizsardzības industrijas integrācijas visaptverošas valsts aizsardzībā nodrošināšanā. Tāpat tika apspriesta aizsardzības nozares inovāciju stratēģija un Eiropas Savienības un NATO prioritātes.

Savukārt, lai vecinātu Latvijas aizsardzības industrijas attīstību un piegādes ķēžu darbības nepārtrauktību, tika pārrunāta iecere par valsts kapitālsabiedrības izveidi.

Jau ziņots, ka šī gada jūlijā Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības industrijas likumprojektu, ar mērķi sekmēt Nacionālo bruņoto spēku valsts aizsardzības uzdevumu un starptautisko saistību izpildei nepieciešamo preču piegādes un pakalpojumu sniegšanas drošību, kā arī radīt tiesisko ietvaru tālākai Latvijas aizsardzības industrijas attīstībai.

Aizsardzības industrijas likums veicinās Nacionālo bruņoto spēku piegādes drošību, aizsardzības industrijas integrāciju valsts visaptverošā aizsardzībā caur stratēģisko partnerību, kā arī dos plašākas iespējas Aizsardzības ministrijai sadarboties ar industriju inovatīvu produktu attīstībā, tai skaitā nodrošinot piekļuvi militārajai infrastruktūrai, ziņo vietne mod.gov.lv. Tāpat likums radīs ietvaru mērķtiecīgākai un drošākai aizsardzības industrijas ekosistēmas attīstībai.

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija ir piedalījusies un sniegusi priekšlikumus Aizsardzības industrijas likumprojekta tapšanas procesā. Federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle-Ločmele uzsver, ka likumprojekta tapšana nav bijuši nejaušība, tā veidojusies aizsardzības industrijas un nozares sadarbībā, gan raugoties uz starptautisko praksi, gan ņemot vērā citus uzdevumus, kas aktualizējušies sadarbības laikā.

“Likumprojekts ir ļoti svarīgs – tas ir jautājums par sabiedrības noturību un aizsardzības nozares uzņēmumu darbības nepārtrauktību, tie ir jautājumi, kas saistīti ar stratēģiskās partnerības lietām,” uzsver E. Egle-Ločmele. “Redzam, ka ir jābūt ilgtermiņa saistībām, ļoti skaidriem uzņēmumu atlases kritērijiem.”


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Sprūds apšauba nepieciešamību veidot vienotu ES armiju

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) apšauva nepieciešamību veidot vienotu Eiropas Savienības (ES) armiju.

Sabiedrība Valdība atbalsta NBS tiesības aizturēt nelegālos imigrantus

Valdība otrdien atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tiesības apturēt transportlīdzekļus, kā arī aizturēt personu, par kuru pastāv pamatotas aizdomas, ka tā nelikumīgi šķērsojusi Latvijas-Baltkrievijas robežu.

Sabiedrība Paredzēs tiesības rezerves karavīriem atteikties no militārā dienesta

Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Militārā dienesta likumā, kas paredz rezerves karavīriem tiesības atteikties no militārā dienesta savas apziņas vai reliģiskās pārliecības dēļ un tā vietā izvēlēties piedalīties civilā dienesta mācībās.

Sabiedrība Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas

Nākamajā gadā par aptuveni 1200 plānots palielināt valsts aizstāvju rindas profesionālajā dienestā, Zemessardzē un Valsts aizsardzības dienestā, liecina Nacionālo bruņoto spēku iesniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.