• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā ieviesīs bargākus sodus par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:56, 07.11.2023


Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijā deputāti šodien atbalstījuši grozījumus Krimināllikumā, kuri paredz bargāku sodu ieviešanu par genocīda un kara nozieguma attaisnošanu kā arī pret Latviju vērstu darbību.


Foto: LETA

Grozījumi Krimināllikumā paredz papildināt Krimināllikuma 74.1 pantu ar otro daļu, nosakot, ka par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu personu grupā vai esot valsts amatpersona, vai uzņēmuma vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Līdz šim par šādu noziedzīgu nodarījumu varēja sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat ir paredzēts, ka par varmācību pret iedzīvotājiem karadarbības rajonā kā arī marodēšanu papildus cietumsodam varēs noteikt arī mantas konfiskāciju.

Tāpat likumprojekts papildināts ar Krimināllikuma 77.4 pantu. Par darbību nolūkā palīdzēt personai, ārvalstij vai ārvalsts organizācijai graut vai apdraudēt demokrātiskas valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību, vai citādi pret to vērsties pretrunā ar Latvijas saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus vai Latvijas saistošus starptautiskos līgumus varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Par publisku aicinājumu vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā vai par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu turpmāk nevarēs sodīt ar sabiedrisko darbu vai naudas sodu. Turpmāk pārkāpējam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību.

Tāpat likums papildināts ar 85.1 pantu, kurš paredz soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem par spiegošanas organizēšanu un vadīšanu.

Par izmaiņām otrajā lasījumā vēl būs jābalso Saeimai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Lasiet arī

Kriminālziņas Vīrietim par vārnas nošaušanu piemēro sabiedriskos darbus

Prokuratūra piemērojusi 250 stundu sabiedriskos darbus iepriekš septiņas reizes tiesātam vīrietim par vārnas nošaušanu, liecina publiski pieejamais lēmums.

Sabiedrība Nosacītu brīvības atņemšanu aizstās ar probācijas uzraudzību

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, kas paredz atteikties no nosacītas brīvības atņemšanas piemērošanas, aizstājot to ar probācijas uzraudzību.

Sabiedrība Vīrieti soda par sievietes izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi sabiedriskos darbus vīrietim par sievietes ilgstošu izsekošanu, draudēšanu un fizisku iespaidošanu nolūkā panākt kopdzīves atjaunošanu, liecina publiski pieejamais spriedums.

Ekonomika «Latvijas propāna gāzi» soda par starptautisko sankciju pārkāpšanas mēģinājumu

Prokuratūra šogad kopš augusta piemērojusi naudas sodus diviem uzņēmējiem lietās par starptautisko sankciju pārkāpšanu vai mēģinājumu to darīt.