• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Policija pabeigusi izmeklēt četras lietas par seksuālu vardarbību pret bērniem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:39, 31.10.2023


Valsts policija Kurzemē oktobrī prokuratūrai nosūtījusi četras krimināllietas, kurās virkne personu, tostarp cietušo radinieki, tiek turēti aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērniem.


Foto: Valsts policija

Šā gada sākumā policijā saņemta informācija par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu meiteni no viņas tēva puses. Policijā noskaidrots, ka vīrietis ar mazgadīgo meitu veica seksuāla rakstura darbības "nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar meitu, izmantojot viņas bezpalīdzības stāvokli vecuma dēļ, izmantojot uzticību un autoritāti".

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, policija guvusi arī pierādījumus tam, ka pret vīrieša mazgadīgo dēlu veikta fiziska vardarbība.

Citā kriminālprocesā kāds vīrietis tiek turēts aizdomās par ilgstoši veiktām seksuāla rakstura darbībām pret savas dzīvesbiedres meitu. Pret vīrieti sākts kriminālprocess par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Trešajā no lietām divas nepilngadīgas personas tiek turētas aizdomās 13 epizodēs, kad tās veikušas seksuālu vardarbību pret divām mazgadīgām personām, kuras nav sasniegušas 14 gadu vecumu. Vardarbība veikta ilgākā laika periodā un personas bija savstarpēji pazīstamas.

Tāpat izmeklēšana pabeigta kriminālprocesā pret kādu pilngadīgu jaunieti, kurš tikšanās laikā izvarojis nepilngadīgu jaunieti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Rīgā un Pierīgā pērn atgriezušās tikai 243 personas

Latvijā ar remigrācijas koordinatora atbalstu pērn Rīgas plānošanas reģionā atgriezušās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lasiet arī

Sabiedrība LM sola sniegt mērķtiecīgu atbalstu no vardarbības cietušajām personām

Labklājības ministrija (LM) ir apņēmusies sniegt mērķtiecīgu atbalstu gan no vardarbības cietušajām, gan vardarbību veikušajām personām, paredz Ministru kabinetā apstiprinātais valdības rīcības plāns.

Kriminālziņas Centrs Marta: Sabiedriskais darbs nav piemērots sods vardarbības veicējiem

Biedrība "Centrs Marta", tās sadarbības partneri, kas strādā ar cietušajiem, un Valsts probācijas dienests sabiedriskos darbus neuzskata par piemērotu sods vardarbības veicējiem, jo tas neveicina uzvedības maiņu, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda "Centra Marta" politikas koordinatore Beata Jonīte.

Kriminālziņas Stājies spēkā 12 gadu cietumsods par mazgadīgā seksuālu izmantošanu

Novembrī stājies spēkā 12 gadu cietumsods un probācijas uzraudzība uz četriem gadiem vīrietim par mazgadīga zēna seksuālu izmantošanu.

Sabiedrība Vīrieti apsūdz par bērna seksuālu izmantošanu, māti par šo darbību atbalstīšanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par seksuālu vardarbību pret savas paziņas meitu, bet cietušās māte - par šo darbību atbalstīšanu.