• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bijušais prezidents miljonārs Levits uzņem selfijus ar skaistulēm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:22, 24.10.2023


68 gadus vecais bijušais valsts vadītājs atradis jaunu nodarbošanos.


Egils Levits jaunu dāmu vidū.


Kā novēroja VS.LV, eksprezidents Egils Levits joprojām ir diezgan populārs - Rīgas konferences brīvprātīgie, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, ar prieku uzņēma selfiju ar viņu.

Turklāt Levita kungam ir ne tikai viena no lielākajām pensijām Latvijā, bet viņš arī turpina darboties saspringtajā darba kārtībā.

Bijušais Valsts prezidents Egils Levits iecelts par Latvijas īpašo pārstāvi starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Levits amatā iecelts ar Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rīkojumu.

Levits minētajā amatā iecelts uz Rinkēviča pilnvaru laiku.

Īpašā pārstāvja uzdevums ir saziņā ar Valsts prezidentu stiprināt Latvijas pārstāvību un klātbūtni dažādajos formātos, tajā skaitā neformālos, kuros tiek apspriesta un vērtēta starptautisko tiesību attīstība augšminētajos jautājumos. Levits savus uzdevumus veic bez atlīdzības.

"Rinkēvičs atšķirībā no iepriekšējā prezidenta Egila Levita jau no prezidentūras sākuma komentē problemātiskas situācijas valdības un valsts institūciju darbā", - pauž domnīcas "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka, atskatoties uz Rinkēviča prezidentūras pirmajām 100 dienām.

Politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis norādīja, ka Rinkēviča tikšanās ar iedzīvotājiem kontrastē ar iepriekšējo Valsts prezidentu Egilu Levitu, kurš bijis diezgan nepieejams un izolēts.

Amatpersonas deklarācijā pēc amata pienākumu pildīšanas eksprezidents norādīja, ka viņam pieder 12 nekustamie īpašumi (zeme, dzīvokļi u.c.) dažādās Latvijas teritorijās - Rīgā, Cēsīs, Smārdā, Mārupē, Engurē.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, E.Levita uzkrājumi banku kontos un dažādos finanšu instrumentos pārsniedz vienu miljonu eiro. Viņa nozīmīgākie ienākumi joprojām ir Eiropas Tiesas izmaksātā pensija - tā ir 98 185,83 eiro gadā.

Latvijā eksprezidenti oficiāli saņem pensiju, kas ir 85% no prezidenta algas, automašīnu, tiek algots sekretārs un, ja vēlas, apsardzes darbinieks laikposmā līdz četriem gadiem. No 2022. gada sākuma pašreizējā prezidenta E. Levita alga pieauga līdz 6270 eiro mēnesī (pirms nodokļu nomaksas) un vēl 1252 eiro mēnesī reprezentācijas izdevumiem, kas ierindo mūsu prezidentu 1. vietā kā vislabāk apmaksāto prezidentu Baltijas valstīs.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Muzeju nakts arī Saeimā. Būs ekspozīcija par Latvijas dalību ES un NATO

Sestdien, 18.maijā - Saeimas nams vērs savas durvis apmeklētājiem

Sabiedrība Brīvdienās saglabāsies silts laiks, vietām dārdēs pērkons

Šīs nedēļas nogalē Latvijā saglabāsies vasarīgi silts laiks, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sabiedrība Levits pieļauj izmaiņas valdībā

Valsts prezidents Egils Levits LTV raidījumā "Rīta panorāma" pieļāva izmaiņas valdībā.

Sabiedrība Levits cildina Zvejnieku ģimenes stipendiju fonda ieguldījumu jauniešu izglītībā

Valsts prezidents Egils Levits piešķīris Cildinājuma rakstu ASV dzīvojošajam ķirurgam Pēterim Zvejniekam, kurš turpina tēva Andreja Zvejnieka aizsākto Zvejnieku ģimenes stipendiju fondu, informēja Mediju centra vadītāja Valsts prezidenta kanceleja Justīne Deičmane.

Sabiedrība Prezidents piešķīris cildinājuma rakstus Hānbergam un Dumpei

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī piešķīris Cildinājuma rakstus rakstniekam Ērikam Hānbergam un tēlniecei Artai Dumpei, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Ekonomika Levits: Bankām jāstrādā, domājot par ilgtermiņa izaugsmi, nevis par ātru peļņu

Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks sagaida straujāku progresu kreditēšanā, uzsvēra amatpersonas, tiekoties Rīgas pilī.