• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Paaugstina atalgojumu pašvaldību vēlēšanu komisiju locekļiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:56, 17.10.2023


Valdība šodien atbalstīja valstspilsētu un novadu pašvaldību vēlēšanu komisijas, vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja, sekretāra un komisijas locekļu, tostarp pieaicināto civildienesta ierēdņu un citu speciālistu no vēlētāju vidus darba stundu tarifa likmes paaugstināšanu.Saskaņā ar Valsts kancelejas izstrādāto noteikumu projektu darba stundas tarifa likmes salīdzinājumā ar esošajām paaugstinātas vidēji par divi trīs eiro. Turpmāk komisijas priekšsēdētājam noteikti 10-15 eiro par stundu, komisijas sekretāram - 9-13 eiro, bet komisijas loceklim - astoņi līdz desmit eiro par stundu.

Stundas tarifa likmes konkrēto apmēru noteiks Centrālā vēlēšanu komisija, ņemot vērā attiecīgā komisijas locekļa darba apjomu un atbildību. Ievērojot 2022.gada Saeimas vēlēšanu pieredzi, tiek prognozēts, ka vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam atalgojums būs 10 eiro stundā, komisijas sekretāram deviņi eiro stundā, bet komisijas loceklim 8 eiro stundā.

Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu līdz 14 iecirkņiem priekšsēdētājam atalgojums būs 11 eiro, komisijas sekretāram 10 eiro, bet komisijas loceklim 8 eiro stundā. Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu no 15-28 iecirkņiem priekšsēdētājam sagaidāmi 12 eiro stundā, komisijas sekretāram 11 eiro,bet komisijas loceklim 8 eiro stundā. Pašvaldības vēlēšanu komisijas ar iecirkņu skaitu no 29-42 iecirkņiem priekšsēdētājam plānoti 13 eiro stundā, komisijas sekretāram 12 eiro stundā, komisijas loceklim 9 eiro stundā. Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam - 15 eiro, komisijas sekretāram 13 eiro, bet komisijas loceklim 10 eiro stundā.

Papildus līdz 11 eiro palielināta ēdināšanas izdevumu kompensāciju vēlēšanu komisiju locekļiem balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.

Noteikumu projektā skaidrots, ka kopš šobrīd spēkā esošā kompensācijas apmēra noteikšanas par ēdināšanas izdevumiem būtiski palielinājusies minimālā alga un vidējā darba samaksa, kā arī tas nav atbilstošs mūsdienu preču un pakalpojumu izmaksām.

Līdz šim noteiktā darba stundu tarifa likme komisijas priekšsēdētājam bija 7,78-11,97 eiro, komisijas sekretāram - 7,00-10,10 eiro, komisijas loceklim - 6,00-7,78 eiro. Tāpat komisijas locekļiem kompensēja ēdināšanas izdevumus balsošanas un balsu skaitīšanas laikā - astoņi eiro par katru dienu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Policija aicina pieteikties pretterorisma vienībā «Omega» (VIDEO)

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un vienības sastāvā.

Sabiedrība Rīgā norisināsies Latvijas un Āfrikas valstu partnerībai veltīts forums

Rīgā 3.jūnijā un 4.jūnijā norisināsies Ārlietu ministrijas (ĀM) organizēts starptautisks forums "Latvija un Āfrikas valstis: partneri mieram un noturībai".

Lasiet arī

Sabiedrība Atbalsta kriminālsoda pastiprināšanu par dziļviltojumu izmantošanu vēlēšanās

Saeimas Juridiskā komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem tiks pastiprināta kriminālatbildība par diskreditējošu dziļviltojumu izmantošanu vēlēšanās.

Sabiedrība Āboltiņa nekomentē iespējamo aicinājumu viltot Saeimas vēlēšanu rezultātus

Vēstnieces amats liedzot Solvitai Āboltiņa komentēt iekšpolitikas norises, tostarp iespējamo aicinājumu 12.Saeimas viltot Saeimas vēlēšanu rezultātus viņai par labu.

Kriminālziņas SAB: informācija par Kadžuļa apgalvojumiem tiks izskatīta prokuratūras pārbaudē

Visa informācija par uzņēmuma "SOAAR" vadītāja Renāra Kadžuļa apgalvojumiem tiks izskatīta prokuratūras pārbaudē, aģentūrai LETA sacīja Satversmes aizsardzības birojā (SAB), komentējot Kadžuļa teikto par to, ka viņš divas reizes SAB darbiniekiem esot ziņojis mutiski.

Sabiedrība KNAB neesot saņēmis iesniegumu par iespējamu vēlēšanu rezultātu viltošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz šim nav saņēmis nevienu iesniegumu no uzņēmēja Renāra Kadžuļa vai kādas citas personas saistībā ar iespējamu 2014.gada Saeimas vēlēšanu rezultātu viltošanu.