• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī par gandrīz 700 tūkstošiem eiro remontēs dzelzceļa gājēju tiltu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 16:55, 15.10.2023


Pēc neatkarības atjaunošanas atbildība par būvem, kas lielākoties celti 60.-70. gados, tika uzlikta uz pašvaldībām.


Pilsētas iedzīvotājiem svarīga infrastruktūra.

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes 2024. gada budžetā paredzēts finansējums 684 985,51 euro apmērā gājēju pārvada pār dzelzceļu atjaunošanai Jaunajā Forštatē. Šādu lēmumu deputāti pieņēma Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē.

Atklātā konkursa rezultātā tiesības uz līguma slēgšanu par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, autoruzraudzību, būvdarbu veikšanu gājēju pārvada atjaunošanai ieguva SIA “TILTS”, ziņo vietne daugavpils.lv.

Plašāku ieskatu projekta īstenošanā sniedz Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs: “2020.-2022. gadā Valsts kontrole veica tiltu stāvokļa pārbaudi visā Latvijā, un rezultāti bija gaužām bēdīgi – pārbaudi izturēja mazāk nekā 20% no inženierbūvēm. Pēc neatkarības atjaunošanas atbildība par tiltiem, kas lielākoties celti 60.-70. gados, tika uzlikta uz pašvaldībām. Tāpēc mums jāsameklē sava budžetā līdzekļi un jāsakārto šīs bīstamās konstrukcijas. Esam pieņēmuši lēmumu par Jaunās Forštates gaisa tilta pār dzelzceļu projektēšanu un remontu.

Tie, kas izmanto šo tiltu, pārvietojoties pa pilsētu, noteikti piekritīs, ka šie darbi ir nepieciešami, un tie ir gana vērienīgi. Darbu pilns saraksts būs zināms pēc projektēšanas, taču jau šobrīd varu teikt, ka jāatjauno pakāpienu konstrukcijas, jāveic betona konstrukciju remonts un jāatjauno hidroizolācija, jānotīra un jānokrāso margas un jāuzstāda jauns energoefektīvs apgaismojums.”

Saskaņā ar līguma prasībām, izpildītājam ne vēlāk kā 4 mēnešu laikā kopš tā parakstīšanas jāiesniedz Būvvaldē ar pašvaldību saskaņotais projekts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Lasiet arī

Ekonomika Tiks pieņemts Daugavpils budžets, izdevumi par 1 305 903 euro mazāk (+VIDEO)

Sākot ar šo gadu valsts vairs nefinansē tik svarīgu sociālo funkciju kā deinstitucionalizācijas process.

Ekonomika Daugavpils budžetā plāno ieņēmumu un izdevumu palielinājumu

Daugavpils pilsētas šī gada budžetā tiek plānots gan ieņēmumu, gan izdevumu pieaugums, tomēr tiks veikti arī taupības pasākumi, liecina Daugavpils pilsētas apvienotajā komiteju sēdē izskatītais pašvaldības 2024.gada budžeta projekts.

Sabiedrība Elksniņš: Daugavpils kūrorta zona attīstās un kļūst pievilcīga (+VIDEO)

Līdzekļi, kas tiks iegūti pārdošanas rezultātā, tiks novirzīti Stropu apkaimē.

Sabiedrība Daugavpilī neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot

Daugavpils pašvaldība neplāno slēgt skolas, taču naudas trūkuma dēļ varētu tās apvienot, šodien preses konferencē norādīja domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.