• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā top jauns Klimata likums, šodien ir ierosināta diskusija (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:56, 12.10.2023


ES klimata politikas ietvaros Latvijai SEG emisiju samazināšanas mērķis 2030. gadam ir kopumā noteikti 17% salīdzinot ar 2005. gadu.


Mūsu zemes skaistā daba ir jāsaglabā.

Š.g. 12.oktobrī plkst. 14.00 Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) aicina sabiedrības pārstāvjus uz klātienes sanāksmi, lai pārrunātu topošo Klimata likumu. Sanāksmē plānots apspriest publiskās apspriešanas laikā saņemtos iebildumus un priekšlikumus, kā arī KEM sniegto skaidrojumu par iebildumu un priekšlikumu izvērtēšanu. Vienlaikus sanāksmes dalībniekiem sanāksmes laikā būs iespēja izteikt papildu priekšlikumus. Sanāksmes norises vieta: KEM telpās, Maskavas ielā 165.

Klimata likums būs juridiskais ietvars Latvijas klimata politikai. Tajā apkopotas visas ar klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanās saistītās tiesību normas.

Jau šobrīd virkne klimata pārmaiņu normu, kā piemēram, Eiropas Savienības (ES) emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS) regulēšana un siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju monitorings, ir iekļauti likumā “Par piesārņojumu”. Tomēr, ņemot vērā šā likuma plašo tvērumu un klimata pārmaiņu jautājuma aktualitāti, KEM izstrādājusi klimata likumu, lai pārņemtu klimata pārmaiņu normas no likuma “Par piesārņojumu” un būtiski papildinātu un uzlabotu esošo likumdošanu.

Likuma mērķis ir nodrošināt klimata pārmaiņu ierobežošanu un klimatnoturību, lai ne vēlāk kā līdz 2050. gadam sasniegtu klimatneitralitāti, nodrošinot nacionālo klimata mērķu sasniegšanu saskaņā ar Eiropas Savienības un starptautiskajām saistībām, ņemot vērā ekoloģisko, sociālo un ekonomisko ilgtspēju. Likums pamatots ar Parīzes nolīguma saistībām saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām.

ES klimata politikas ietvaros Latvijai SEG emisiju samazināšanas mērķis 2030. gadam ES ETS neiekļautajiem sektoriem (enerģētika, transports, rūpnieciskie procesi un produktu ražošana, lauksaimniecība, atkritumu apsaimniekošana) ir kopumā noteikti 17% salīdzinot ar 2005. gadu. Attiecīgi līdz 2050. gadam Latvijai ir jāsasniedz klimatneitralitāte. Šo saistību izpildei ir nepieciešama efektīva nacionāla klimata politika un stingrs juridisks pamats.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: budžets nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības

"Apvienotā saraksta" (AS) vērtējumā koalīcijas virzītais valsts 2024.gada budžeta projekts nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības, šodien budžeta debatēs sacīja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Kāpēc PMLP uzlabo savu elektronisko datubāzi (+VIDEO)

Mērķis ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada jūnijā.

Sabiedrība Neatbalsta priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas atbalstam

Saeima šodien valsts 2024.gada budžeta projektā neatbalstīja opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas mācību atbalstam.

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Lasiet arī

Pasaule Pagājušais mēnesis bijis līdz šim karstākais oktobris pasaules mērogā

Pagājušais mēnesis ir karstākais oktobris, kāds līdz šim bijis pasaules mērogā, trešdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) Klimata pārmaiņu dienests "Copernicus" (C3S), kas veic klimata novērošanu.

Ekonomika Ekonomists: Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu

Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu.

Ekonomika Eksperts: Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams zaļināt, tāpēc jāveido jauna

Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams "zaļināt", tāpēc pasaulē būs jāveido jauna ekonomika, piektdien Saeimā notiekošajā konferencē "Latvijas ilgtspēja: vide, cilvēks, ekonomika. Kurp ejam?" sacīja Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners.

Pasaule Vācijā šogad karstums prasījis 3100 cilvēku dzīvību

Šogad augstās gaisa temperatūras dēļ Vācijā miruši apmēram 3100 cilvēku, aplēsuši veselības zinātnes speciālisti.