• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bezborodovs: Piedzimstot esam seksuālas būtnes, jo mums ir reproduktīvie orgāni

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:40, 06.10.2023


Katram bērna vecumposmam nepieciešamas tam atbilstošas zināšanas, jo arī bērnu interese atšķiras atkarībā no vecuma, šāds redzējums izskanēja konferencē par veselības mācību un seksuālo izglītību skolās.


Foto: LETA

"Mēs piedzimstot esam seksuālas būtnes, jo mums ir reproduktīvie orgāni. Tas ir jautājums, kas ar mums iet visos mūsu attīstības posmos. Dažādos attīstības posmos ir dažāds fokuss, arī bērnu dabiskā interese ir atšķirīga," skaidroja Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs, psihiatrs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Viņš norādīja, ka par "dažādiem seksualitātes aspektiem" vairāk būtu jārunā tieši ar pusaudžiem, bet par ķermeņa attīstību bērnam saprotamā valodā - jau no mazotnes.

Arī biedrības "Papardes zieds" padomes locekle Jekaterina Kalēja piekrita tam, ka par seksuālo veselību ar bērniem pakāpeniski būtu jārunā no mazotnes. "Bērns sākumā mācās pa zilbītēm, iekrāj to vārdnīcu, ar kuru varētu iemācīties pajautāt pusaudžu gados to, kas viņu interesē," viņa sacīja.

Konferences dalībnieki piekrita, ka skolai ir jābūt vietai, kur bērnam saņemt kvalitatīvu informāciju uz sev interesējošiem jautājumiem, jo zināšanas iedod spēju sevi pasargāt un būt iekļaujošiem attiecībā pret sabiedrību kopumā. Turpretim iegūtā informācija no vienaudžiem vai sociālajiem tīkliem var radīt nepareizus priekšstatus. Arī ģimenē neprecīzi iegūti bērnam varot radīt dažādas problēmas nākotnē.

Vienlaikus vecākiem būtu jābūt iespējai iepazīties ar mācību saturu un pārliecināties, vai tas ir bērniem atbilstošs. Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere pauda, ka tam jābūt tādam, lai vecākiem nebūtu iebildumu.

Jautājums par seksuālo izglītību skolās atkal aktualizējās pēc tam, kad skaļu rezonansi izraisīja VISC publicētie materiāli par seksuālo un reproduktīvo veselību, kas nokļuva izglītības sistēmā.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) sacīja, ka no saņemtajiem atzinumiem esot skaidrs, ka jau pastāv materiāli, kas nosedz konkrētus jautājumus, tāpēc tos varētu apvienot vienā izglītošanas programmā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pret hibrīdo agresiju: jaunieši tiek iesaukti kiberkaraspēkā (+VIDEO)

Izaicinājumā var piedalīties ikviens Latvijas Republikas valstspiederīgais vecumā no 14 līdz 24 gadiem.

Sabiedrība Rīgas Dzemdību nams zem sitiena? Ko piedāvā ministrs?

Veselības ministrija (VM) ir vērsusies pie Rīgas pašvaldības, aicinot pašvaldību būtiski mainīt traumatoloģijas pacientu aprūpi Rīgā un apšaubot "Rīgas Dzemdību nama" atbilstību mūsdienu prasībām.

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Lasiet arī