• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima noraida pieprasījumu Čakšai par seksuālās izglītības mācību materiāliem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:20, 05.10.2023


Saeima šodien noraidīja "Apvienotā saraksta" (AS) deputātu pieprasījumu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) par Valsts izglītības satura centra (VISC) metodisko materiālu "Seksuālā izglītība - jautājumi un atbildes" nokļūšanu izglītības sistēmā.


Foto: LETA

Atbildīgās Saeimas komisijas sēdē Čakša iepriekš informēja, ka VISC gaida "nopietnas strukturālas pārmaiņas", jo iekšējās struktūras nesakārtotība vērtējama kā "ļoti masīva". Atbilstoši ministres sacītajam, šobrīd VISC pārskata visus mācību materiālus, lai pārliecinātos, vai nav ieviesušās kādas neprecizitātes.

Tāpat pēc ministres vārdiem, neesot notikusi atgriezeniskā saite no pedagogiem par to, kuri materiāli viņiem ir noderīgi.

Čakša atzīmēja, ka arī pirms tam vēstures, fizikas un ķīmijas skolotāji sūdzējušies, ka netiek sadzirdētas sūdzības par nepilnībām mācību materiālos, uz ko VISC vienmēr atbildējis ar noraidījumu. Tāpat ministre pieminēja mācību materiālus 9.klasei krievu valodā, kas pēc vecāku sūdzībām izņemti un tiek pārskatīti. Viņa tos raksturoja kā "tendenciozus, ar maigās varas elementiem". Arī VISC ierēdnes komentārs sabiedriskajos medijos, Čakšas ieskatā, nav pieļaujams no valsts ierēdņa puses.

Paralēli opozīcijas frakcijas Nacionālās apvienība (NA) un "Apvienotais saraksts" (AS) iesnieguši parlamentā pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P), no kuras opozīcijas politiķi vēloties saņemt skaidrojumus par izteikumiem, kas liecinot par "apņemšanos nepildīt Saeimā apstiprināto Nacionālās drošības koncepciju".

Minētā koncepcija lielā mērā tika tapusi NA un AS kādreizējo ministru vadībā. Logina ir atzinusi, ka viņa nepiekrīt Nacionālās drošības koncepcijas iecerei ar 2026.gadu pārtraukt sabiedrisko mediju darbu arī krievu valodā. Viņa konceptuāli redz lomu sabiedriskajam medijam krievu valodā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas Dzemdību nams zem sitiena? Ko piedāvā ministrs?

Veselības ministrija (VM) ir vērsusies pie Rīgas pašvaldības, aicinot pašvaldību būtiski mainīt traumatoloģijas pacientu aprūpi Rīgā un apšaubot "Rīgas Dzemdību nama" atbilstību mūsdienu prasībām.

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Lasiet arī

Sabiedrība Kas ir nevienam nezināmā Silvija Reinberga, kura nu IZM saņem 6 000 eiro mēnesī?

Šī gada jūnijā jau tika ziņots, ka iepriekšējais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš nolēma atgriezties Liepājas Raiņa 6.vidusskolas direktora amatā un viņa vietā par otru politiski nozīmīgāko ministrijas amatpersonu stājās nevienam nezināmā un nozari nepārzinošā 26 gadus vecā Silvija Reinberga, atgādina portāls pietiek.com.

Sabiedrība Saeimā skatīs lēmumprojektu par neuzticības izteikšanu ministrei Čakšai

Otrdien sasauktās Saeimas sēdes darba kārtībā iekļauts opozīcijas virzītais lēmumprojekts par neuzticības izteikšanu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV).

Sabiedrība Čakša apņēmusies trīs gadu laikā palielināt pedagogu atalgojumu

Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) pirmie darbi jaunajā valdībā būs saistīti ar jauna programmu finansēšanas modeļa izstrādi, kas palīdzēs nodrošināt pedagogu atalgojuma pieaugumu trīs gadu laikā, izteicās politiķe.

Veselība Latvijas iedzīvotājiem ir nepietiekamas zināšanas seksuālās veselības jautājumos

Latvijas iedzīvotājiem ir nepietiekamas zināšanas seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumos, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) speciālistu veiktajā pētījumā.