• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:21, 30.09.2023


Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.


Viņš runā par sevi:


Ģirts Lapiņš ir beidzis pildīt Saeimas deputāta pienākumus sakarā ar to, ka deputāta mandātu atjaunojis Nauris Puntulis, kurš bija nolicis mandātu ministra amata pildīšanas laiku.

Taču bijušais Nacionālās apvienības deputāts turpina paust savus politiskos uzskatus sociālajā tīklā X (iepriekš Twitter). Piemēram, Lapiņa kungs iestājās pret krievu valodas lietošanu Latvijā jebkurā jomā:

"Pirmā nāk valoda… Viss pārējais (baznīca, balets, Bulgakovs, utt.) ir sekundāri… Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas, izvarošanas…"

Sarunu biedri politiķi atbalstīja, taču ne visi un ne visā.

Artis Šlosbergs: "Runājot par pašu jēdzienu "krievvalodīgie" — tas ir jēdziens, kas apslēpj dziļāku patiesību par Krievijas kolonizāciju un rusifikāciju, bet ir Kremlim noderīgs, palīdzot sasniegt izvirzītos mērķus. Tāpēc aicinu Latvijā izvairīties no šī jēdziena lietošanas".

ZR: "Sakiet,ko NA 30 Latvijas neatkarības gados ir darījusi,lai stiprinātu latvietību un latviešu valodu? Iespējas pie varas,tak,bija!Bet visu laiku jums ir bijušas citas prioritātes,atrunas.Jūs esat kā nederīgs organisms,kas tikai tukšu muld,bet darīt nav spējīgi!"

Politikas Pērle: "Aizmirsāt piebilst, ka nāk arī oligarhi, kurus caur nevainīgām mākslas izstādēm, ar ziediem sagaida pašu nacionāļi".

Jelgavnieks: "Bulgakovs vispār ir Ukrainas autors".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kamēr daļā Latvijas gaidāms negaiss, Austrumlatvijas mežos pieaug ugunsbīstamība

Šonakt un svētdien daļā Latvijas gaidāms pērkona negaiss, bet tikmēr valsts austrumos mežos ir augsta ugunsbīstamība, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Sabiedrība Nākamgad Rīgā notiks Eiropas jauno zinātnieku saiets (+VIDEO)

Katru gadu nemainīgi četri pirmās vietas ieguvēji saņem 7000 eiro lielu naudas balvu.

Sabiedrība Saudzēsim Latvijas nēģus: līdz jūlijam makšķerēt aizliegts (+VIDEO)

Baltijas jūrā ietekošās upes ar to baseiniem ir nozīmīgākās nārstošanas vietas.

Sabiedrība Latvijas resursi un nodokļi aizplūst pāri robežām

Tā kā Eiropas Savienības valstu robežas ir atvērtas un iedzīvotāji tās var šķērsot brīvi, tad viņi to bieži arī dara. Ļoti bieži, tas notiek tādēļ, ka šķērsot robežu vilina cenas, tas, ka blakus valstī tas vai cits produkts maksā lētāk.

Lasiet arī

Sabiedrība Plāno iespēju atteikties no krievu valodas apguves jau šovasar

Izglītības iestādes vadītājam par skolēna atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves būs jāinformē izglītības iestādes dibinātājs, kura pienākums būs jau no nākamā mācību gada sākuma nodrošināt citas svešvalodas apguvi.

Sabiedrība 27% iedzīvotāju izmantotu zīmolu biežāk, ja komunicētu latviešu un krievu valodā

Latvijā 27% iedzīvotāju biežāk izmantotu zīmolu, ja pamanītu, ka tas ar savu auditoriju komunicē gan latviešu, gan krievu valodās, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "KOG mārketinga un komunikācijas zinātnes pētījumu institūts" ("KOG institūts") veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Busulis ir pelnījis kritiku: «Viņš vienmēr bijis krievu tanku bučotājs» (+VIDEO)

Daugavpilī dziedātājs izpildīja Raimonda Paula darbu, bet ne valsts valodā.

Sabiedrība Sabiedriskie mediji pieļauj izmaiņas krievu valodas satura īpatsvarā

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) izmaiņas krievu valodas satura īpatsvarā pieļauj pieprasījuma mazināšanās gadījumā, savukārt Latvijas Radio jau šobrīd strādā pie pakāpeniska latviešu valodas īpatsvara kāpināšanas, tā pauda LTV un Latvijas Radio pārstāvji, komentējot aktualizēto jautājumu par krievu valodas saturu sabiedriskajos plašsaziņas līdzekļos.