• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā apspriedīs rīcības plānu trokšņa samazināšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:52, 25.09.2023


Šodien plkst.17 Rīgas domes sēžu zālē notiks rīcības plāna trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā publiskās apspriešanas sanāksme, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.Sanāksmi varēs vērot arī tiešraidē pašvaldības mājaslapā.

Rīgas iedzīvotāji līdz 5.oktobrim var piedalīties sabiedriskajā apspriešanā, lai paustu viedokli un ieteikumus par rīcības plāna projektu trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā laikā no 2024. līdz 2028.gadam.

Kā norādīts plāna projektā, Rīgā galvenie trokšņu avoti ir autotransports, vilcieni, rūpnieciskā darbība un lidmašīnas.

Rīgā ir 3769 teritorijas, kas atbilst klusajiem rajoniem. Par tādiem tiek uzskatīti rajoni, kuros trokšņa līmenis dienā nepārsniedz 50 decibelus, vakarā - 45 decibelus, bet naktī - 40 decibelus.

Plāna izstrādes gaitā konstatēts, ka 3585 kluso rajonu platība ir mazāka par vienu hektāru. Savukārt vismazāk ir teritoriju kuru platība ir lielāka par 20 hektāriem.

Starp pašvaldības plānotajiem pasākumiem, kas mazinās troksni pilsētā, tiek norādīta Austrumu maģistrāles pabeigšana, Dienvidu tilta ceturtās kārtas īstenošana, Buļļupes tilta pieeju rekonstrukcija, kravas transporta ievada Babīte-Daugavgrīva izbūve un citi.

Troksni plānots mazināt, atsevišķās vietās samazinot braukšanas ātrumu, veicot satiksmes mierināšanas pasākumus, izveidojot zemās emisiju zonu, pielāgojot Rīgas tramvaju infrastruktūru zemās grīdas tramvaju parametriem, izmantojot "klusās" riepas sabiedriskajam transportam un ierīkojot stādījumus.

Plānu izstrādāja SIA "Estonian, Latvian & Lithuanian Environment" pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma.

Plāna izstrāde pašvaldībai izmaksājusi 82 885 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par troksni regulējoša Naktsmiera likuma ieviešanu.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Maija Krastiņa. Viņa skaidro, ka Rīgas pašvaldības policija 2022.gadā saņēma 10 077 iedzīvotāju iesniegumus par trokšņošanu, tomēr problēma ir aktuāla arī citās pilsētās.

Iedzīvotāju naktsmieru traucē "izklaides vietas, kas ducina basus līdz rītausmai, terases, kuru skandas skan visu nakti, pasākumi un koncerti bez skaņas un laika ierobežojumiem, motocikli, kas dārdina savus izpūtējus, un visādi citi trokšņi, kas traucē naktsmieru", uzskaita Krastiņa. Ja dažādu saimniecisko un citu troksni kaut cik regulē likums, tad šāda veida izklaides trokšņus neierobežo gandrīz nekas, un iedzīvotājiem nav pietiekamas aizsardzības pret troksni naktī, apgalvots iniciatīvā.

2022.gada vasarā neliela rīdzinieku grupa sāka vākt parakstus pret nakts troksni un par naktsmieru. Jautājums tika aktualizēts, panākot grozījumus likumā, paredzot sodīt juridiskas personas par sabiedriskās kārtības traucēšanu. Teorētiski tas pieļaujot iespēju sodīt arī par trokšņošanu, taču praktiski daudzi paliek nesodīti un turpina trokšņot, pausts idejas aprakstā.

Krastiņa uzsver, ka trokšņa negatīvā ietekme ir ne tikai traucēklis iedzīvotāju mieram un labsajūtai. Pētījumi liecina, ka noteiktu trokšņa lielumu sliekšņu pārsniegšana miega laikā kaitīgi ietekmē arī iedzīvotāju veselību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīt Brasas tiltu atvērs visa veida satiksmei

Turpmāk Brasas tiltu varēs izmantot gan gājēji, gan velobraucēji, gan sabiedriskais transports un automašīnas.

Sabiedrība Rīgas ielās notiks vizuāla un interaktīva dārgumu meklēšanas spēle

Digitālo kultūru festivāla "Digitālais novembris" laikā Francijas institūts Latvijā kopā ar Rīgas domi līdz 30.novembrim aicina interesentus piedalīties izstādē "Urbananimal", kas ir vizuāla un interaktīva dārgumu meklēšanas spēle Rīgas ielās.

Sabiedrība Lems par maksas ieviešanu 17 Rīgas sabiedriskajās tualetēs

Šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja lems par grozījumiem Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumos, paredzot noteikt maksas ieviešanu Rīgas sabiedriskajās tualetēs.

Kultūra Paskatīties uz galvaspilsētu no ūdens no jauna rakursa (+VIDEO)

Degradētākās teritorijās ir kļuvis par zīmīgu ielu mākslas un grafiti izpausmju dabisko vidi.