Pasākums norisināsies divas dienas - 22.septembrī un 23.septembrī.
Konferences laikā paneļdiskusijās spriedīs par Latgales attīstības aspektiem – drošības jautājumiem, reprezentācijas aspektiem, t. sk., sadarbību ar Poliju tūrisma attīstībā, latgaliešu valodas ilgtspēju un izglītības kvalitāti un pieejamību. Pasākumā ir uzaicināti dažādi diskusiju dalībnieki no valsts iestādēm, Eiropas Parlamenta, medijiem, pilsoniskajām organizācijām, uzņēmumiem un izglītības iestādēm.
Dalību plašajā diskusiju klāstā apstiprinājuši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Latgales plānošanas reģiona, Saeimas, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Kultūras ministrijas, sabiedrisko mediju, Latgales pašvaldību, Polijas vēstniecības, Latvijas Investīciju attīstības aģentūras, domnīcu un biedrību pārstāvji.
Pasākuma noslēgumā notiks arī Nikodema Rancāna Latgales reģiona skolotāju konkursa noslēgums, kurā godinās izcilākos, radošākos skolotājus, kas rūpējas par latgaliešu valodas, vērtību saglabāšanu, ir radoši un psiholoģiski atbalstoši pirmsskolas, skolas, profesionālās skolas vai augstskolas vidē.
Latgales starpkongress ir zīmīgs Latgaliešu kultūras biedrības (LKB) darbības atskaites punkts, jo šajās septembra dienās aprit 30 gadi, kopš Latgaliešu kultūras biedrība ir reģistrēta darbībai, risinot latgaliešu kultūras, valodas un ekonomikas jautājumus. LKB ir iedibinājusi Latgales kongresu tradīciju 1992. gadā, domājot par pasaulē esošo latgaliešu centienu apvienošanu un 1917. gada kongresa ideju turpināšanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri