• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Festivālā aicinās pievērst uzmanību vardarbībai ģimenē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:33, 22.08.2023


Atklājot "Punctum" festivālu, otrdien notiks "klusie lasījumi" - publiska, performatīva akcija "Pieskaries ēnai!", lai pievērstu uzmanību vardarbības ģimenē slēptajai dabai - un uzsāks ziedojumu vākšanas akciju topošajai grāmatai "Neviens tev neticēs", informēja žurnāla "Punctum" redaktore Laura Brokāne.


Foto: iStock

Iecerēts, ka grāmatas autores un veidotājas sēdīsies pie klāta galda, taču skaļi netiks izteikts neviens vārds, tā vietā piedāvājot ikvienam interesentam un garāmgājējam izlasīt stāstus un dzeju taktilā veidā.

Performance notiks laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja no plkst.16 līdz 20.

Performance "Pieskaries ēnai!" un grāmata "Neviens tev neticēs" ir literatūras žurnāla "Punctum" un dokumentālās izstādes un digitālās platformas "Lietisko pierādījumu muzejs" sadarbības projekts, ar mērķi veicināt atklātu sarunu publiskajā telpā par vardarbību ģimenē un iedrošinātu cietušos, sekmējot izmaiņas sabiedrības izpratnē un attieksmē pret šo slēpto problēmu, kas Latvijā skar katru trešo sievieti un noved pie letāla iznākuma biežāk nekā citur Eiropā, par ieceri sacīja žurnāla redaktore.

Krājumā "Neviens tev neticēs" apkopoti Latvijas sieviešu personiski stāsti no "Lietisko pierādījumu muzeja" kolekcijas un latviešu un britu literātu jaunradīta dzeja par vardarbību ģimenē.

Grāmatas veidošanā ir iesaistīti 30 autori, tostarp Latvijā pazīstami dzejnieki kā Lote Vilma Vītiņa, Madara Gruntmane, Ieva Viese- Vigula, Aivars Madris, Ligija Purinaša, Anna Belkovska, Roberts Vilsons un citi. Krājums "Neviens tev neticēs" būs pirmā vardarbības tēmai veltītā grāmata latviešu valodā ar tik daudzu autoru dalību.

Brokāne atzīmēja, ka grāmatas iznākšanu līdz šim ir atbalstījusi Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, taču vēl nepieciešams finansējums grāmatas pēdējā posma - maketa pabeigšanai, drukai un projekta vadībai - sagatavošanai. Valsts finansējums līdz šim esot atteikts, tāpēc plānots uzsākt ziedojumu vākšanas akciju. Akcijas mērķis ir 6000 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Alūksnes pašvaldību brīdina par autobusu satiksmes pārtraukšanu

Netīrītu valsts nozīmes autoceļu dēļ SIA "Gulbenes autobuss" brīdinājusi Alūksnes novada pašvaldību par sabiedriskā transporta pakalpojumu pārtraukšanu, informē pašvaldībā.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Sabiedrība ST: pienākums deputātiem vakcinēties neatbilst Satversmei

Satversmes tiesā (ST) ceturtdien par neatbilstošām atzina normas, kuras kā priekšnoteikumu Saeimas deputāta dalībai Saeimas darbā noteica vakcinēšanos pret Covid-19.

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 17.martā

Krievijas parlamenta augstākā palāta ceturtdien apstiprināja 17 martu kā nākamo prezidenta vēlēšanu datumu.

Lasiet arī

Kultūra Rīgā notiks ceturtais elektroniskās mūzikas festivāls Under

Rīgā, Tēraudlietuves ielā 9, šodien un sestdien, 20.maijā, ceturto reizi notiks elektroniskās mūzikas festivāls "Under", informēja pasākuma rīkotāji.

Kultūra Sestdien Salacgrīvā notiks sestais Reņģēdāju festivāls

Sestdien, 20.maijā Salacgrīvā notiks jau sestais Reņģēdāju festivāls, aģentūru LETA informēja festivāla producents Dzintris Kolāts.

Sabiedrība Sarunu festivāls Lampa Cēsīs piedāvās vairāk nekā 300 pasākumus

Piektdien, 9.jūnijā, un sestdien, 10.jūnijā, Cēsis notiks devītais Sarunu festivāls "Lampa", piedāvājot vairāk nekā 300 pasākumus, informēja festivāla projektu vadītāja Irīna Kuzņecova.

Kultūra Noritēs Starptautiskais Romu kultūras festivāls "Roma World 2022"

Starptautiskais Romu kultūras festivāls, kura norisei valdība no valsts budžeta "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķīra 90 000 eiro, notiks šodien un otrdien, 8.novembrī, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā (KM).