• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Festivālā aicinās pievērst uzmanību vardarbībai ģimenē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:33, 22.08.2023


Atklājot "Punctum" festivālu, otrdien notiks "klusie lasījumi" - publiska, performatīva akcija "Pieskaries ēnai!", lai pievērstu uzmanību vardarbības ģimenē slēptajai dabai - un uzsāks ziedojumu vākšanas akciju topošajai grāmatai "Neviens tev neticēs", informēja žurnāla "Punctum" redaktore Laura Brokāne.


Foto: iStock

Iecerēts, ka grāmatas autores un veidotājas sēdīsies pie klāta galda, taču skaļi netiks izteikts neviens vārds, tā vietā piedāvājot ikvienam interesentam un garāmgājējam izlasīt stāstus un dzeju taktilā veidā.

Performance notiks laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja no plkst.16 līdz 20.

Performance "Pieskaries ēnai!" un grāmata "Neviens tev neticēs" ir literatūras žurnāla "Punctum" un dokumentālās izstādes un digitālās platformas "Lietisko pierādījumu muzejs" sadarbības projekts, ar mērķi veicināt atklātu sarunu publiskajā telpā par vardarbību ģimenē un iedrošinātu cietušos, sekmējot izmaiņas sabiedrības izpratnē un attieksmē pret šo slēpto problēmu, kas Latvijā skar katru trešo sievieti un noved pie letāla iznākuma biežāk nekā citur Eiropā, par ieceri sacīja žurnāla redaktore.

Krājumā "Neviens tev neticēs" apkopoti Latvijas sieviešu personiski stāsti no "Lietisko pierādījumu muzeja" kolekcijas un latviešu un britu literātu jaunradīta dzeja par vardarbību ģimenē.

Grāmatas veidošanā ir iesaistīti 30 autori, tostarp Latvijā pazīstami dzejnieki kā Lote Vilma Vītiņa, Madara Gruntmane, Ieva Viese- Vigula, Aivars Madris, Ligija Purinaša, Anna Belkovska, Roberts Vilsons un citi. Krājums "Neviens tev neticēs" būs pirmā vardarbības tēmai veltītā grāmata latviešu valodā ar tik daudzu autoru dalību.

Brokāne atzīmēja, ka grāmatas iznākšanu līdz šim ir atbalstījusi Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, taču vēl nepieciešams finansējums grāmatas pēdējā posma - maketa pabeigšanai, drukai un projekta vadībai - sagatavošanai. Valsts finansējums līdz šim esot atteikts, tāpēc plānots uzsākt ziedojumu vākšanas akciju. Akcijas mērķis ir 6000 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Sabiedrība Apsūdz slepenpolicistu par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes operatīvais darbinieks apsūdzēts par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu.

Lasiet arī

Kultūra Prestiži godalgotais festivāls «Rīgas Ritmi» sola karstu džeza vasaru (+VIDEO)

"Viesmīlīgs, elegants, silts un atbilstošs šīs pilsētas un tās cilvēku tēlam".

Kultūra «ArtDocFest» tiks prezentētas filmas par Juri Podnieku un kapračiem (+VIDEO)

Latviešu dokumentālisti izvirza garīgi smagas tēmas.

Kultūra Berlīnes kinofestivālā pirmizrādi piedzīvos Latvijas filma «Marijas klusums»

Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla laikā, kinoteātrī "Arsenal Cinema 1" šovakar plkst.19 pasaules pirmizrādi piedzīvos režisora Dāvja Sīmaņa jaunā filma "Marijas klusums".

Kultūra Latvija ir plaši pārstāvēta prestižajā Berlīnes kinofestivālā (+VIDEO)

Filmu tirgū izplatītājiem būs iespēja iegādāties mūsu valstī ražoto produkciju.