• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 26 mežacūkām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:00, 21.08.2023


Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 26 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 97 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.


Foto: LETA

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta sešām mežacūkām Valmieras novadā, tostarp piecām mežacūkām Vaidavas pagastā un vienai mežacūkai Dikļu pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts piecām mežacūkām Jēkabpils novadā, tostarp trim mežacūkām Variešu pagastā, vienai mežacūkai Gārsenes pagastā un vienai mežacūkai Kalna pagastā, kā arī piecām mežacūkām Madonas novadā, tostarp trim mežacūkām Praulienas pagastā, vienai mežacūkai Aronas pagastā un vienai mežacūkai Mētrienas pagastā.

Vīruss pagājušajā nedēļā konstatēts arī četrām mežacūkām Limbažu novada Skultes pagastā, divām mežacūkām Gulbenes novada Lejasciema pagastā, vienai mežacūkai Aizkraukles novada Aiviekstes pagastā, vienai mežacūkai Krāslavas novada Kalniešu pagastā, vienai mežacūkai Siguldas novada Krimuldas pagastā un vienai mežacūkai Ventspils novada Užavas pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 671 mežacūkai 24 novadu 123 pagastos.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 7947 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā - 1048, 2016.gadā - 1146, 2017.gadā - 1431, 2018.gadā - 905, 2019.gadā - 430, 2020.gadā - 377, 2021.gadā - 448, bet 2022.gadā - 1274 mežacūkām.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

ĀCM šogad konstatēts astoņās mājas cūku novietnēs. Lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, līdz šim likvidētas 269 mājas cūkas.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Sabiedrība Jūrmalas jaunieši iesaistījās koka arhitektūras aizsardzībā (+VIDEO)

Aizsākta pašvaldības līdzfinansējuma programma kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai.

Sabiedrība Izstrādātas vadlīnijas patvertņu minimālajām tehniskajām prasībām

Iekšlietu ministrija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir izstrādājis vadlīnijas par minimālajām tehniskajām prasībām ēkās esošo telpu vai telpu grupu piemērotībai patvertnes vai vietas, kur var patverties, izveidošanai vai atjaunošanai ēkas pazemes stāva daļā, informē VUGD.

Sabiedrība Rīga: Par jaunām ēkām piešķirs NĪN atvieglojumus

Rīgas pašvaldība atgādina, ka NĪN atvieglojumu saņemšanai jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei vai Finanšu departamentā reģistrētam epastam.

Lasiet arī