• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siguldas novads vēlas būt draudzīgs bērniem: tiek investēti miljoniem eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 06:27, 11.07.2023


Gleznainā pilsētas apkārtne ir labvēlīga ģimenes dzīvei.


Kopš bērnības Siguldas iedzīvotāji mācās mīlēt savu dzimto zemi.

2022. gads Latvijā iezīmējās ar kritiski zemu dzimstību. Labi, ka valstī ir pašvaldības, kurām rūp demogrāfija. Siguldas novadā ir izveidota noturīga atbalsta programma ģimenēm ar bērniem, kas rosina jaunās ģimenes izvēlēties Siguldas novadu par mājvietu, kur audzināt bērnus, ziņo Līga Sausiņa, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja.

Siguldas novada pašvaldība jau vairākus gadus piešķir katra novadā deklarētā mazuļa vecākiem vienu no lielākajiem pabalstiem Latvijā, ja abi vecāki ir deklarējušies Siguldas novadā vismaz 12 mēnešus, tas ir, 350 eiro.

Novadā pieaug to ģimeņu skaits, kas audzina trīs un vairāk bērnu. Līdz 2022. gada decembrim statusu “Ģimene, kuras aprūpē ir trīs vai vairāk bērnu” Siguldas novadā bija saņēmušas vairāk nekā 600 ģimenes.

Ļoti nozīmīgs atbalsts ģimenēm ar bērniem ir pašvaldības apmaksātā ēdināšana novadā deklarētajiem bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs un brīvpusdienas skolās līdz 9. klasei, kā arī daudzbērnu, maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem līdz 12. klasei. 2023. gadā pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti 1,6 miljoni eiro.

Pašvaldība turpina pilnveidot infrastruktūru, kas nodrošina aktīvās atpūtas iespējas bērniem un jauniešiem āra vidē. Piemēram, Raganā tiks uzstādīti jauni bērnu rotaļu elementi aktīvās atpūtas zonā pie skolas. Inciemā jūlijā tiks atvērta velotrase, kā arī ir plānots uzstādīt jaunus rotaļu elementus pašiem mazākajiem ar iedzīvotājiem kopīgi izvēlētajā vietā.

Jauni aktīvās atpūtas elementi papildinās atpūtas iespējas Mālpils dabas takas cienītājiem. Pakāpeniski tiek nomainīti savu laiku nokalpojušie rotaļu elementi citviet novadā. Jau no aprīļa par vienu no populārākajām atpūtas vietām ir kļuvusi velotrase un skeitparks Raiņa parkā Siguldā. Noslēgumam tuvojas Raiņa parka pārbūves projekta izstrāde.

Novērtējot pašvaldības ieguldījumu ģimeņu atbalstā, Siguldas novada pašvaldība konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ieguva nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” Rīgas plānošanas reģionā. Konkursa rezultāts apliecina, ka Siguldas novads ir vieta, kur augt, mācīties un dzīvot, neaizmirstot par kvalitatīvas atpūtas un izklaides iespējām. Novads sniedz plašu izglītības iestāžu piedāvājumu, brīvā laika pavadīšanas iespējas, ko nodrošina pieejamā kultūras un sporta infrastruktūra, kā arī dabas un zaļo zonu tuvums.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Šodien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā

Pirmdien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija.

Sabiedrība Zināms, cik pērn nopelnīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Maksimovs

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) pērn nopelnījis 51 768 eiro, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 9% vairāk, liecina mēra iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā kopš 1999.gada reģistrēti 106 dzimumu mainījuši cilvēki

Latvijā kopš 1999.gada reģistrēti 106 dzimumu mainījuši cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Sabiedrība Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits desmit mēnešos sarucis par 13,1%

Latvijā šogad desmit mēnešos reģistrēti 11 980 jaundzimušie, kas ir par 13,1% jeb 1802 jaundzimušajiem mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Sabiedrība Šogad deviņos mēnešos piedzimis par 13,9% mazāk bērnu nekā pērn

Šogad pirmajos deviņos mēnešos Latvijā reģistrēti 10 822 jaundzimušie, kas ir par 1741 bērnu jeb 13,9% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

Veselība No rītdienas Jelgavā topošās māmiņas varēs saņemt bezmaksas vingrošanu (+VIDEO)

Nodarbības palīdz apgūt dažādas relaksācijas metodes, iemāca novērst emocionālo spriedzi.