• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Policija brīdina! Dziesmu svētku norises vietās aizliegs lidināt dronus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:30, 28.06.2023


Līdz 10.jūlijam Dziesmu un deju svētku norises laikā līdztekus citiem sabiedriskās kārtības un drošības pasākumiem pastiprināta kontrole tiks vērsta arī dronu lidināšanai, kas pasākuma norises vietās ir aizliegta, informēja Valsts policijā (VP).


Ilustratīvs foto.

VP vērš uzmanību, ka no šodienas gaisa telpa bezpilota gaisa kuģiem slēgta Mežaparka estrādes apkārtnē, Rīgas centrā, kā arī Daugavas stadiona apkārtnē. Rūpēs par pasākuma dalībnieku un viesu drošību, VP kopā ar sadarbības partneriem sola uzraudzīt gaisa telpu minētajās zonās, tostarp pielietojot speciālas iekārtas nesankcionētu gaisa kuģu lidojumu konstatēšanai un novēršanai. Pārkāpējiem var tikt piemēroti ne vien administratīvie sodi, bet arī lidaparāti tiks konfiscēti.

Šādi ierobežojumi noteikti tostarp rūpēs par iedzīvotāju drošību, lai nepieļautu potenciālu apdraudējumu, piemēram, nesankcionēta lidaparāta kontroles zaudēšanas gadījumā.

Ņemot vērā apjomīgo svētku pasākumu programmu vairāku dienu garumā dažādās norises vietās, policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju, Nacionālo Bruņoto spēku Gaisa spēkiem, Nacionālo Bruņoto spēku Apvienoto štābu, Zemessardzi, Militāro policiju un Civilās aviācijas aģentūru, veiks slēgtās gaisa telpas rūpīgu uzraudzību, novēršot likumpārkāpumus un potenciālus drošības riskus pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Apvienojot tehniskās iespējas un kapacitāti, likumsargiem būs iespēja ne vien fiksēt nesankcionētus bezpilota gaisa kuģu lidojumus, bet arī veikt to piespiedu nosēdināšanu un identificēt tālvadības pilotu atrašanās vietu.

Likumsargi ir pilnā gatavībā nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību svētku laikā un šonedēļ jau aizvadīja kopīgas starpresoru pieredzes apmaiņas mācības, lai kopīgiem spēkiem nodrošinātu bezpilota gaisa kuģu noteikto ierobežojumu kontroli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aizpute atjauno seno Kurzemes pilsētu (+VIDEO)

Tuvākajā laikā šeit parādīsies jauna tūrisma oāze.

Sabiedrība Rīgā tiks mainīta satiksmes organizācija Gogoļa ielā (SHĒMA)

Turpinoties Rail Baltica Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada būvniecībai, naktī no 2. uz 3. decembri Gogoļa ielā tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas.

Sabiedrība Dr. Martens apavi - ikonisks un populārs zīmols

Dr. Martens apavi ir kļuvuši par vienu no visvairāk atpazīstamajiem un populārākajiem apavu zīmoliem pasaulē. Šo apavu ikoniskais dizains un izturība ir piesaistījuši daudzus cilvēkus dažādākajās paaudzēs.

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Lasiet arī

Kultūra Apskatāma ekspozīcija Dziesmusvētku telpa

Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs Ziemeļrietumu spārnā šodien atklāta Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcija "Dziesmusvētku telpa", informēja RMM pārstāve Ilona Matvejeva.

Sabiedrība Tracis ap Dziesmu svētku biļetēm: Pārskaitušies arī daudzi koristi

Lai arī uz Dziesmu svētku koru lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš" šovakar biļetes vēl bija pieejamas, lētāko biļešu par 50 eiro neesamība radījusi vairāku koru kolektīvu neapmierinātību, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Kultūra Biļetes uz Dziesmu svētku pasākumiem Mežaparkā pirktas no 48 valstīm

Biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem Mežaparkā iegādājušies interesenti no 48 valstīm, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane.

Kultūra Kora vadītājs: Rīgas projektu koris nekad nav atteicies no dalības koru karos

Rīgas projektu koris nekad nav atteicies no dalības koru karos, attiecīgi patiesībai neatbilst svētku rīkošanā iesaistīto diriģentu publiski izteiktie apgalvojumi, ka koris piekritis šajās sacensībās nepiedalīties, aģentūrai LETA uzsvēra kora mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka.