Enerģētiskā neatkarība ir ļoti būtiska, tāpēc LDDK ieskatā vienmēr jāattīsta alternatīvi piegāžu avoti, lai neveidojas vietējais piegāžu monopols, sacīja Kokorevičs.
Vienlaikus viņš uzsvēra, ka prioritāri jāattīsta vietējā kurināmā - šķeldas, biomasas, kūdras, atkritumu izmantošana un tikai tad seko energoresursu imports.
Kokorevičs sacīja, ka siltumapgādei nepieciešamo enerģijas daudzumu jau patlaban ir iespējams nodrošināt ar vietējiem resursiem, savukārt elektroenerģijas ražošanai patlaban nepieciešams energoresursu imports, bet ilgtermiņa mērķis ir arī to pēc iespējas aizstāt ar vietējiem resursiem.
Tāpat Kokorevičs uzsvēra, ka LDDK ieskatā enerģētiskajai infrastruktūrai jābūt publiskā sektora prioritātei un atbildībai, savukārt ražošana var balstīties uz privātā sektora investīcijām un brīvu cenu konkurenci. Savukārt valstij ir jānodrošina bāzes jaudas.
Kokorevičs piebilda, ka Latvijas mērķim jābūt maksimāli neatkarīgai, ilgtspējīgai un zaļai enerģētikas stratēģijai, kā arī jānodrošina reģionāli konkurētspējīga elektroenerģijas cena, lai spētu attīstīt ražošanu.
Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzsvēra, ka elektroenerģijas cenai ir jābūt konkurētspējas priekšrocībai un investīciju magnētam nevis kavēklim.
Endziņš arī norādīja, ka LTRK ieskatā ir jāpanāk, lai Latvija var pati saražot visu nepieciešamo elektroenerģiju un šim nolūkam jāpalielina atjaunojamo energoresursu īpatsvars ražošanā.
Tāpat Endziņš vērsa uzmanību, ka dabasgāze vēl salīdzinoši ilgi būs nepieciešama, tāpēc jādomā, vai Latvija spēs saņemt pietiekami lētu sašķidrināto dabasgāzi no esošajiem termināļiem, un tāpēc pašiem sava termināļa jautājums joprojām esot atklāts.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri