• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saeima rezervē tālruņa numuru palīdzībai no vardarbības cietušām sievietēm

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:44, 11.05.2023


Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru likumā, kas paredz tālruņa numuru 116016 rezervēt palīdzībai no vardarbības cietušām sievietēm.Satiksmes ministrijas rosinātajos grozījumos saraksts pakalpojumiem ar sociālo vērtību tiks papildināts ar numuru 116016. Labklājības ministrija ir noteikta par atbildīgo ministriju šī numura saturisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Grozījumi likumā nodrošinās tiesisko regulējumu numura 116016 rezervēšanai saskaņotajam pakalpojumam ar sociālo vērtību. Palīdzības dienesta numurs 116016 tiek rezervēts, lai sniegu iespēju sievietēm, kas cietušas no vardarbības, saņemt palīdzību un atbalstu, informāciju par viņu tiesībām un iespējām tās izmantot un vērsties attiecīgajās organizācijās.

Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē apkarošanu mērķis ir efektīvi apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, nosakot kriminālatbildību un sankcijas par attiecīgiem nodarījumiem, stiprinot cietušo aizsardzību un tiesu iestāžu pieejamību, nodrošinot atbalstu cietušajām personām, kā arī sekmējot prevenciju, koordināciju un sadarbību šajos jautājumos. Direktīva paredz ieviest palīdzības tālruni vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē upuru atbalstam, kam jābūt pieejamam visu gadu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un bez maksas.

Atbilstoši Elektronisko sakaru likumā noteiktajam, īsie numuri 116XXX, ko lieto, lai sniegtu ES saskaņotos elektronisko sakaru pakalpojumus ar sociālo vērtību, ir vairāku ministriju pārziņā.

Palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanai (numurs 116000) ir Iekšlietu ministrijas pārziņā, Palīdzības dienests noziegumu upuriem (116006) - Tieslietu ministrijas pārziņā, Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis (116111) Labklājības ministrijas pārziņā, bet Nesteidzamās medicīniskās palīdzības dienests (116117) un Emocionālā atbalsta dienests (116123) - Veselības ministrijas pārziņā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa

Jau nedēļu kavējas Krievijas pensiju izmaksa, ziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Sabiedrība Latvijā sarucis tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums

Latvijā šogad augustā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā šā gada jūlijā, bet par 10% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Sabiedrība Rajevs pametīs AS frakciju un kļūs par parlamentāro sekretāru

Parlamentārietis un līdzšinējais "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvis Igors Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Lasiet arī

Sabiedrība Tiesībsargs: Ja ievērotu noteikto, Jēkabpils traģēdija nebūtu notikusi

Pašlaik normatīvais regulējums ir pietiekams, lai tādi traģiski gadījumi kā, piemēram, Jēkabpilī nenotiktu, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica tiesībsargs Juris Jansons.

Kriminālziņas Meiteni Kuldīgā spārdīja, sita, plēsa matus, pret galvu dzēsa cigaretes...

Par šaušalīgu gadījumu, kas noticis pirms gada Kuldīgā, vēsta portāls liepajniekiem.lv, kuram to pavēstījis kādas meitenes tēvs.

Kriminālziņas Izveidota darba grupa, kas padziļināti analīzēs vardarbību ģimenēs

Tieslietu padome šodien nolēma izveidot darba grupu, kura veiks padziļinātu analīzi par tiesu darbu lietās, kas saistītas ar vardarbību ģimenēs un draudiem personas dzīvībai vai veselībai, informēja padome.

Sabiedrība Sāks kampaņu emocionālās vardarbības mazināšanai

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 no šodienas līdz 12.decembrim rīko kampaņu "Palīdzība zvana attālumā", kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par emocionālo vardarbību un tās ietekmi uz bērna mentālo veselību un labbūtību, kā arī sniegt atbalstu bērniem, kas saskārušies ar emocionālo vardarbību, aģentūru LETA informēja VBTAI Administratīvās nodaļas vadošais eksperts Taivo Trams.