• Klementīne,
  • Raimonda,
  • Raina,
  • Tāle
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Velosipēdi un motocikli atgriežas ielās. Esam uzmanīgi!

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 16:44, 24.04.2023


Iestājoties vasaras sezonai, uz ielām arvien biežāk manāmi ne tikai jau ierastās automašīnas, bet arī citi satiksmes dalībnieki – velosipēdisti, kā arī motociklu un motorolleru vadītāji –, kas steidz izbaudīt silto laiku. Lai neiekultos nelaimē, apdrošināšanas sabiedrības “Gjensidige Latvija” atgādina par drošu braukšanu vasaras sezonā.


Foto: Arhīvs.

“Nereti pēc ziemas sezonas, kad divriteņu transportlīdzekļu vadītāji ilgāku laika periodu nav braukuši, nepieciešams laiks, lai visi satiksmes dalībnieki atkal spētu mierīgi un efektīvi līdzpastāvēt uz ceļa. Pat pusgads bez dalības satiksmē var kļūt par negadījuma cēloni, tāpēc sezonas sākumā droša un uzmanīga braukšana ir būtiska. Pēc pārtraukuma ir svarīgi pareizi atsvaidzināt braukšanas iemaņas un uz ceļiem rīkoties atbildīgi,” stāsta Latvijas Transportlīdzekļu Atlīdzību Grupas vadītājs Lauris Zemvalds.

Mazo gabarītu dēļ, divriteņu transportlīdzekļus ir grūtāk pamanīt, kas savukārt palielina sadursmes risku. Apdrošinātājs norāda, ka automašīnu vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, mainot joslu, izbraucot no sānielām un šķērsojot krustojumus. Autovadītājiem rūpīgi jāizvērtē situācija pirms joslas maiņas vai pagrieziena manevra, kad ceļu satiksmes noteikumi liek dot priekšroku citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpat svarīgi būt īpaši vērīgiem sastrēgumu laikā, kad motociklu un motorolleru vadītājiem ir tendence apbraukt sastrēgumu, braucot starp joslām vai pārvietojoties pa pretējā virziena joslu.

Tāpat autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem braucot blakus elektrisko skrejriteņu vadītājiem, jo šo transportlīdzekļu braukšanas ātrums ir liels, bet manevrēšanas un bremzēšanas spējas ir ierobežotas. Šobrīd uz ielām ir vērojams liels koplietošanas elektrisko skrejriteņu pieplūdums, kurus nereti izmanto personas bez vadītāja apliecības un drošības ķiveres. Tas var radīt bīstamas situācijas pat uzmanīgākajam šoferītim.

Braukšanas ātrums var šķist maldinošs

Divriteņu transportlīdzekļu mazo gabarītu dēļ ir grūtāk izvērtēt to braukšanas ātrumu. Speciālists iesaka nepaļauties uz savām iekšējām sajūtām par šo transportlīdzekļu, it sevišķi motociklu braukšanas ātrumu: “Ja redzat, ka jūsu virzienā traucas motocikls un jums ir tam jādod ceļš – dariet to jebkurā gadījumā. Motocikla nelielo gabarītu dēļ ir grūtāk izvērtēt tā ātrumu, tāpēc automašīnu vadītāji bieži riskē, mēģinot manevrēt tā priekšā. Taču diemžēl šāda rīcība var kļūt par ceļu satiksmes negadījuma cēloni.”

Tāpat pašiem motociklistiem jāatceras, ka citi satiksmes dalībnieki, īpaši sezonas sākumā, nav pieraduši pie viņu esamības satiksmē, tāpēc pirmajās nedēļās jāizvēlas drošs braukšanas ātrums.

Īpašu uzmanību pievērs pagalmos un iebrauktuvēs

Velosipēdiem un skrejriteņiem izbūvēto celiņu skaits strauji palielinās, pilsētās tie nereti krustojas ar neregulētām izbrauktuvēm no pagalmiem un citām teritorijām. Tieši šie krustojumi ir visbīstamākās vietas, kur notiek sadursmes ar citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Saskaņā ar CSN, izbraucot vai iebraucot kādā teritorijā, auto vadītājam jāpalaiž gājēji un citi ceļu satiksmes dalībnieki, ja tiek šķērsots to kustības virziens.

“Diemžēl šis noteikums nereti tiek aizmirsts, tāpēc šajās vietās divriteņu transportlīdzekļu vadītājiem rūpīgi jāizvērtē situācija un jāpārliecinās, vai krustojumam netuvojas kāds cits ceļu satiksmes dalībnieks, un tikai tad jāturpina manevrs,” iesaka Lauris Zemvalds.

Esi pamanāms uz ceļa un velc ķiveri!

Velosipēdistiem un motociklistiem par pamanāmību uz ceļa nav jādomā tikai gada tumšajos mēnešos. Tas ir tikpat būtiski arī vasaras sezonā un palīdz izvairīties no sadursmēm. Šeit talkā nāk košas krāsas apģērbs un atstarojoša veste. Tāpat velosipēdu vadītājiem, braucot tumsā vai sliktas redzamības apstākļos, velosipēdu priekšā jābūt piestiprinātam baltas krāsas lukturim, taču aizmugurē – sarkanam.

Taču visbūtiskākais drošības spilvens, kas spēj glābt braucēja dzīvību, ir ķivere. Saskaņā ar Latvijas iedzīvotāju aptauju, 35 procenti aptaujāto nekad nevelk ķiveri, pārvietojoties ar skrejriteni vai velosipēdu. Ķivere būtiski mazina traumu risku un var pat glābt transportlīdzekļa vadītāja dzīvību, tāpēc apdrošinātājs aicina to izmantot jebkuram divriteņu transportlīdzekļa vadītājam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas ūdeņos roņu ir tik daudz, ka tie nodara postījumus (+VIDEO)

Zvejnieki saņems lielākas kompensācijas no Zemkopības ministrijas.

Sabiedrība Vingris atkāpjas no EDzL valdes priekšsēdētāja amata

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris atkāpies no amata, aģentūru LETA informēja EDzL pārstāvji.

Sabiedrība Līdz ar vasaras tuvošanos pieaug būvdarbu apjoms valsts autoceļu tīklā

Līdz ar vasaras tuvošanos, kas nozīmē ceļu būvniecībai labvēlīgāku laika apstākļu iestāšanos, pieaug būvdarbu apjoms valsts autoceļu tīklā, un patlaban ar satiksmes ierobežojumiem remontdarbu dēļ jārēķinās jau 29 valsts ceļu posmos, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas centrā sodīti vairāk nekā 100 kravas auto vadītāji

Rīgā par aizlieguma šķērsot pilsētas centru neievērošanu līdz šim ir sodīti vairāk nekā 100 kravas auto vadītāji.

Sabiedrība Pašvaldībām piešķirs 25 miljonus eiro bezemisiju transportlīdzekļu iegādei

Pašvaldībām piešķirs nepilnus 25 miljonus eiro bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, paredz šodien valdības pieņemtie noteikumi par atbalstu bezemisiju transportlīdzekļu izmantošanas veicināšanai pašvaldībās.

Ekonomika Pārvadāto pasažieru skaits Latvijā pieaudzis par 17,9%

Latvijā ar sauszemes transportu šogad deviņos mēnešos pārvadāti 139,49 miljoni pasažieru, kas ir par 17,9% jeb 21,2 miljoniem vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā.