• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Likvidēs? Ģenerālprokuratūra izteikusi brīdinājumu Latvijas Krievu savienībai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:46, 16.03.2023


Ģenerālprokuratūra februārī izteikusi brīdinājumu partijai "Latvijas Krievu savienība" (LKS) saistībā ar tās veiktām darbībām, kas var apdraudēt valsts un sabiedrības drošību, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.


Foto: LETA

Kā vēstīja LTV raidījums "Panorāma", LKS tiražētos materiālos laika gaitā konstatēti Kremļa propagandas vēstījumi, starptautisko tiesību pārkāpumu attaisnošana, dezinformācija un citi pārkāpumi.

Jau pagājušā gada martā Valsts drošības dienests (VDD) partijai izteicis vienu brīdinājumu, taču situācija nemainījusies. Nākuši klāt pat jauni vēstījumi, piemēram, centieni noskaņot Latvijas iedzīvotājus pret palīdzēšanu Ukrainai.

Par LKS darbībā konstatētajiem pārkāpumiem VDD pagājušā gada decembrī informējusi Ģenerālprokuratūru, kura šā gada 24.februārī nosūtījusi partijai prokurora brīdinājumu. Tādējādi politiskais spēks nonācis soļa attālumā no tā, lai tiesa varētu lemt par tā darbības izbeigšanu, vēstīja LTV.

Partijai ticis uzdots novērst, proti, dzēst brīdinājumā norādītās informācijas izplatīšanu sociālajos tīklos, arī LKS tīmekļa vietnē.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns LTV raidījumā "Šodienas jautājums" atklāja, ka LKS pārstāvji prokuratūrai atsūtījuši izvērstu skaidrojumu un pauduši nožēlu par izdarīto.

LKS priekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs LTV apstiprināja, ka šāds brīdinājums saņemts un partija to ņēmusi vērā.

"Vispār mums bija vairāk nekā 1200 publikāciju tikai šajā tīklā. Jautājumi skar tikai septiņas publikācijas. Visas tās jau ir dzēstas no interneta un atrast tās nav iespējams," skaidroja LKS priekšsēdētājs.

Ja gada laikā pēc brīdinājuma saņemšanas tiks pieļauti jauni pārkāpumi, tad saskaņā ar Politisko partiju likumu tiesa varēs lemt par partijas darbības izbeigšanu.

Kā ziņots, Saeimā kopš rudens iestrēgusi vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par LKS slēgšanu. Toreiz aptaujātie deputāti solīja neļaut tai noklust.

Iniciatīva nodota Saeimas Nacionālās drošības komisijai, kuru vada Jānis Dombrava (NA), bet tās tālāka virzība pagaidām nav manīta.

Pērn jūnijā spēkā stājās Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Politisko partiju likumā, kas nosaka, ka partijām savā darbībā ir aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību un teritoriālo nedalāmību.

Partijai savā darbībā aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas vai citas demokrātiskas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, ja to nepildīšana apdraud valsts drošību, sabiedrisko drošību vai kārtību, sludināt vardarbību vai terorismu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, propagandēt karu, veikt darbības, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu, reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus.

Ja partijas darbība ir pretrunā ar Satversmi, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem, tā apdraud valsts vai sabiedrisko drošību vai ir pretrunā ar kādu no minētajiem aizliegumiem, tad partijas darbību var izbeigt tiesa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Sabiedrība Nosaukti «airBaltic» pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā būs Kopenhāgena, Parīze un Londona, informēja "airBaltic" pārstāvji, balstoties uz biļešu pārdošanas un ceļošanas paradumu datiem.

Pasaule ES apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju

Pirmdien Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē ES dalībvalstis beidzot apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju, mikroblogošanas vietnē "X" informē ārlietu ministre Baiba Braže (JV).

Sports Eiropas futbola čempionātā tiks izspēlētas pēdējās B grupas spēles

Šodien Eiropas futbola čempionātā ar Spānijas un Albānijas, kā arī Horvātijas un Itālijas cīņām beigsies B apakšgrupas turnīrs.

Sabiedrība Jaunais nuncijs Baltijas valstīs būs arhibīskaps Georgs Gensvains

Pāvests Francisks pirmdien nominējis jaunu nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "Katolis", atsaucoties uz Svēto Krēslu.