• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Likvidēs? Ģenerālprokuratūra izteikusi brīdinājumu Latvijas Krievu savienībai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:46, 16.03.2023

Ģenerālprokuratūra februārī izteikusi brīdinājumu partijai "Latvijas Krievu savienība" (LKS) saistībā ar tās veiktām darbībām, kas var apdraudēt valsts un sabiedrības drošību, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.


Foto: LETA

Kā vēstīja LTV raidījums "Panorāma", LKS tiražētos materiālos laika gaitā konstatēti Kremļa propagandas vēstījumi, starptautisko tiesību pārkāpumu attaisnošana, dezinformācija un citi pārkāpumi.

Jau pagājušā gada martā Valsts drošības dienests (VDD) partijai izteicis vienu brīdinājumu, taču situācija nemainījusies. Nākuši klāt pat jauni vēstījumi, piemēram, centieni noskaņot Latvijas iedzīvotājus pret palīdzēšanu Ukrainai.

Par LKS darbībā konstatētajiem pārkāpumiem VDD pagājušā gada decembrī informējusi Ģenerālprokuratūru, kura šā gada 24.februārī nosūtījusi partijai prokurora brīdinājumu. Tādējādi politiskais spēks nonācis soļa attālumā no tā, lai tiesa varētu lemt par tā darbības izbeigšanu, vēstīja LTV.

Partijai ticis uzdots novērst, proti, dzēst brīdinājumā norādītās informācijas izplatīšanu sociālajos tīklos, arī LKS tīmekļa vietnē.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns LTV raidījumā "Šodienas jautājums" atklāja, ka LKS pārstāvji prokuratūrai atsūtījuši izvērstu skaidrojumu un pauduši nožēlu par izdarīto.

LKS priekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs LTV apstiprināja, ka šāds brīdinājums saņemts un partija to ņēmusi vērā.

"Vispār mums bija vairāk nekā 1200 publikāciju tikai šajā tīklā. Jautājumi skar tikai septiņas publikācijas. Visas tās jau ir dzēstas no interneta un atrast tās nav iespējams," skaidroja LKS priekšsēdētājs.

Ja gada laikā pēc brīdinājuma saņemšanas tiks pieļauti jauni pārkāpumi, tad saskaņā ar Politisko partiju likumu tiesa varēs lemt par partijas darbības izbeigšanu.

Kā ziņots, Saeimā kopš rudens iestrēgusi vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīta iniciatīva par LKS slēgšanu. Toreiz aptaujātie deputāti solīja neļaut tai noklust.

Iniciatīva nodota Saeimas Nacionālās drošības komisijai, kuru vada Jānis Dombrava (NA), bet tās tālāka virzība pagaidām nav manīta.

Pērn jūnijā spēkā stājās Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Politisko partiju likumā, kas nosaka, ka partijām savā darbībā ir aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību un teritoriālo nedalāmību.

Partijai savā darbībā aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas vai citas demokrātiskas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, ja to nepildīšana apdraud valsts drošību, sabiedrisko drošību vai kārtību, sludināt vardarbību vai terorismu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, propagandēt karu, veikt darbības, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu, reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus.

Ja partijas darbība ir pretrunā ar Satversmi, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem, tā apdraud valsts vai sabiedrisko drošību vai ir pretrunā ar kādu no minētajiem aizliegumiem, tad partijas darbību var izbeigt tiesa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina celties par 30 centimetriem diennaktī

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis patlaban turpina celties par 30 centimetriem diennaktī, informēja novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Sabiedrība Latvijas valsts ceļi informē, kur svētdienas rītā apledo autoceļi

Svētdienas rītā Cēsu apkārtnē braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Svētdiena būs saulaina un vējaina, prognozē sinoptiķi. Cik silts būs?

Svētdien Latvijā būs pārsvarā sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes

Šodien brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" visā Latvijā vāks ziedojumus SOS ģimenēm, lai bērni varētu apmeklēt vasaras nometnes, pavēstīja programmas pārstāvji.

Lasiet arī

Izklaide Piesakies dalībai filmā! Kā pirmo reizi dziedāja Dievs, svētī Latviju (+FOTO)

Kino pilsētiņā "Cinevilla" 14.maijā tiks rekonstruēts pirmais Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā, un, lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta "Zeme, kas dzied" aktieru atlases aģentūra "Casting Bridge" aicina pieteikties brīvprātīgos - 250 vīriešus un 200 sievietes - dalībai masu skatos, informēja filmas veidotāju pārstāve Lāsma Goba.

Ekonomika Mājsaimniecībām atlikušas 2 nedēļas, lai izvēlētos, no kā turpmāk pirkt gāzi

Vēl tikai divas nedēļas atlikušas līdz mājsaimniecībām, kas patērē gāzi, jāizdara izvēle par savu šī resursa tirgotāju. Maijā šis segments būs pilnībā atvērts, un vairs nebūs valsts regulētā tarifa. Sagaidāms, ka sākumposmā savā starpā sacentīsies trīs uzņēmumi, bet izskan kritika valdībai par kavēšanos ar tirgus regulējuma pieņemšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Pasaule Analīze: Izdevums Newsweek pēta, kā varētu izskatīties Putina arests

Ir pagājusi nedēļa, kopš Krievijas autoritārais līderis Vladimirs Putins tika pasludināts par starptautisku noziedznieku. Šobrīd Krievijas līderim ir bīstami apmeklēt visas 123 valstis, kuras ir Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) dalībvalstis. Šāds paziņojums ir krietni ietekmējis Kremli, tāpēc, iespējams, aresta orderis nav vienīgais drauds Putinam. Pagātnes pieredze rāda, ka šādos gadījumos ir iespējama arī vietējās varas elites pretdarbība, kas var izdot Putinu Hāgas tiesai, lai spertu soli pretī attiecību stabilizēšanai ar Rietumiem.

Sabiedrība Grandiozas idejas par Uzvaras parka nākotni. Vicemērs ieskicē iespējamo

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst savu vēsturisko nozīmi par godu uzvarai pār bermontiešiem, kāds tas bija starpkaru periodā. Nākotnē šajā parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās, VS.lv informēja Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļā.