• Mirdza,
  • Žanete,
  • Žanna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Levits: Uz augošo autoritārismu Krievijā tika pievērtas acis (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
EKSKLUZĪVI! 10:57, 24.02.2023

Uz augošo autoritārismu Krievijā tika pievērtas acis, savukārt morālie orientieri bija izbalējuši, Krievijas sāktā pilna apmēra iebrukuma Ukrainā gadadienā Saeimas deputātiem uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka pirms gada Krievija sāka noziedzīgu karu pret Ukrainu. Ukraiņu varonīgā pretošanās okupantiem saviļņo un iedvesmo visu pasauli. Pēc prezidenta paustā, pirms gada tas šķita neiespējami, ka 21.gadsimtā var notiks karš Eiropā.

Levits uzsvēra, ka Rietumvalstis attiecībās ar Krieviju bija ļāvušās ekonomiskam izdevīgumam un vēlmju domāšanai. Krievijas autoritārais režīms balstās 19.gadsimta imperiālisma, koloniālajā un rasistiskajā domāšanā.

"Kamēr visa Krievijas sabiedrība neatsacīsies no šīs ideoloģijas, Krievija apdraudēs savas kaimiņvalstis un visu Eiropu," sacīja prezidents.

Viņš atsaucās uz sacīto Eiropas Parlamentā (EP) pirms divām nedēļām, proti, ka romantiskie priekšstati par plašo Krievijas dvēseli ir jāatstāj krievu literatūras mīļotāju pulciņam. Prezidents uzsvēra, ka tas nevar būt par vadlīniju politiķiem, kuriem ir jārūpējas par savu valsti un savas tautas drošību, jo savu īsto dabu Krievija visai pasaulei parādīja Bučā, Irpiņā, Mariupolē.

"Vienīgā efektīvā stratēģija Krievijas atturēšanai ir NATO aizsardzības spēju stiprināšana. Mums, kas esam NATO Austrumu flanga valstis, tas ir īpaši nepieciešams," teica prezidents.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvija ir viena no valstīm, kas no kara pirmās dienas Ukrainai sniedz vislielāko palīdzību. Turklāt to dara ne tikai valsts, bet arī iedzīvotāji. Kopējā palīdzība, ko snieguši individuāli cilvēki, ir sasniegusi 38 miljonus eiro, jo mēs izjūtam dziļu solidaritāti ar Ukrainu, jo mēs arī zinām, ko nozīmē krievu okupācija, sacīja Levits.

"Baltijas valstis un Polija ir izvirzījušas Eiropas sabiedrisko domu Ukrainas sakarā. Mēs esam izrādījuši līderību gan situācijas novērtējumā, gan piedāvājot idejas drošības krīzes risinājumiem," atzīmēja prezidents.

Prezidents arī uzsvēra, ka, balstoties uz Baltijas valstu un Polijas redzējumu, Eiropā un NATO ir izdevies panākt vienprātību Ukrainas atbalsta jautājumos, un tādēļ aktīva līdzdalība Eiropas Savienības (ES) un NATO veidošanā, NATO politikas un dienaskārtības veidošanā ir devusi "vēsturisku iespēju" to pavērst pareizā virzienā.

Levits pieminēja arī Minhenes drošības konferenci, kurā nepārprotami izteikts augošs atbalsts Ukrainai, un arī tiekoties ar prezidentu ASV prezidentu Džo Baidenu pirms divām dienām, varēja redzēt, ka gan ASV, gan Eiropa ir vienotas atbalstam Ukrainai.

"Turklāt politiskais mērķis ir kļuvis skaidrāks - no tā, ka mums ir jāpalīdz Ukrainai, mēs esam nonākuši pie tā, ka Ukraina nedrīkst zaudēt, un tagad mērķis ir skaidri definēts: Ukrainai ir jāuzvar. Ukrainai ir jāuzvar, un tas nozīmē - Krievija ir jāatspiež, Krievijai jāiet atpakaļ savās internacionāli atzītajās robežās," sacīja valsts pirmā persona.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna Latvijas iedzīvotājiem, apritot gadam kopš Krievijas noziedzīgā iebrukuma Ukrainā:


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgas dome aizliedz atvērt totalizatoru Deglava ielā

Rīgas dome šodien nolēma neļaut jau esošā azartspēļu zālē Augusta Deglava ielā 100 atvērt totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu.

Sabiedrība Arī rītdien būs mākoņains un palaikam uzlīs

Arī tuvākajā diennaktī laika apstākļi Latvijā būtiski nemainīsies - debesis būs mākoņainas, palaikam uzlīs, bet gaisa temperatūra pārliecinoši saglabāsies virs nulles, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Zemnieku saeima: Valdība sāk labi, bet darba apjoms ir milzīgs

Valdībai sākums ir labs, bet darba apjoms ir milzīgs un rezultāti nav tūlītēji, atskatoties uz valdības pirmajām 100 dienām, norādīja biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība «Krievijas deportēto bērnu atgriešanai Ukrainā jābūt starptautiskai prioritātei»

Krievijas prettiesiski deportēto bērnu atgriešanai Ukrainā jābūt starptautiskai prioritātei, šodien parlamentā uzņemot Maltas prezidentu Džordžu Vellu, pauda Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Levits noraida 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus

Valsts prezidents Egils Levits šodien noraidījis 13 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Pasaule Levits Izraēlā aicina sniegt atbalstu Ukrainai

Latvijas prezidents Egils Levits vizītes laikā Izraēlā, tiekoties ar Izraēlas prezidentu Isāku Hercogu, aicināja visas demokrātiskās valstis sniegt atbalstu Ukrainai, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Ekonomika Valsts vizītē Izraēlā Levitu pavada uzņēmēju delegācija 55 cilvēku sastāvā

Valsts vizītē Izraēlā Valsts prezidentu Egilu Levitu pavada uzņēmēju delegācija 55 cilvēku sastāvā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Sabiedrība Levits pateicas Latvijas aizsardzības spēkiem

Valsts prezidents Egils Levits pateicas Latvijas aizsardzības spēkiem par profesionalitāti un disciplīnu, to šodien Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas 32.gadadienai veltītās militārās parādes laikā Saldū sacīja Levits.