• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


VDD brīdina: Krievijas armiju slavinošas aktivitātes Latvijā nav pieļaujamas!

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:22, 14.02.2023


Par to ir paredzēta kriminālatbildība.Tuvojoties 24.februārim, kad apritēs gads kopš Krievija uzsāka karu pret Ukrainu, VDD pievērš pastiprinātu uzmanību Krievijas atbalstītāju aktivitātēm. VDD brīdina, ka agresorvalsti Krieviju vai tās armiju slavinošas aktivitātes Latvijā nav pieļaujamas.
Patlaban VDD iegūtā informācija neliecina par prokremliski noskaņotu personu mēģinājumiem vai konkrētiem plāniem 23. vai 24.februārī organizēt pasākumus agresorvalsts Krievijas atbalstīšanai.

Iepriekšējos gados VDD Krieviju un tās bruņotos spēkus slavinošas aktivitātes bieži fiksēja 23.februārī, kad Krievijā atzīmē t.s. padomju armijas dienu. VDD vērš uzmanību, ka, ņemot vērā Krievijas bruņoto spēku veiktos noziegumus pret Ukrainas iedzīvotājiem un civilo infrastruktūru, šogad personas par Krievijas okupācijas armijas slavināšanu var tikt sauktas pie atbildības.

VDD atgādina, ka par tādām publiskām aktivitātēm kā genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu publiska attaisnošana un slavināšana (Krimināllikuma 74.1 pants), aicinājums uz genocīdu (71.1 pants), aicinājums uz agresīvu karu (77. pants), darbība, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu (78. pants) un aicinājums vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti vai teritoriālo vienotību (81. pants) Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: budžets nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības

"Apvienotā saraksta" (AS) vērtējumā koalīcijas virzītais valsts 2024.gada budžeta projekts nav taisnīgs, tajā aizmirstot tūkstošiem cilvēku vajadzības, šodien budžeta debatēs sacīja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Kāpēc PMLP uzlabo savu elektronisko datubāzi (+VIDEO)

Mērķis ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada jūnijā.

Sabiedrība Neatbalsta priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas atbalstam

Saeima šodien valsts 2024.gada budžeta projektā neatbalstīja opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) priekšlikumus par papildu finansējumu latgaliešu valodas mācību atbalstam.

Sabiedrība Latvijai piegādās 97,4 miljonu eiro vērtas pretkuģu raķešu sistēmas

Latvijai paredzētās pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" (NSM) līguma summa ir 105 miljoni ASV dolāru (97,4 miljoni eiro), turklāt lielāko daļu izmaksu segs ASV puse.

Lasiet arī

Ekonomika Šogad no Krievijas ES importēti 898 000 tonnu kviešu un kukurūzas

Kopā Eiropas Savienībā (ES) 2023.gada deviņos mēnešos no Krievijas importēti 898 000 tonnu kviešu un kukurūzas, bet Latvijas valdība šodien nolēma aicināt ES šādu importu aizliegt.

Ekonomika Valdības partijas grib aizliegt Krievijas lauksaimniecības produktu importu

Valdības partijas pauž atbalstu zemkopības ministra Armanda Krauzes (ZZS) centieniem Eiropas Savienības (ES) līmenī noteikt Krievijas lauksaimniecības produktu importa aizliegšanu.

Ekonomika Autobusu pārvadātāji uz Krieviju: rīkosimies atbilstoši situācijai (+VIDEO)

Maršrutā Rīga-Sanktpēterburga ir braukuši cilvēki ar 122 dažādu valstu pilsonībām.

Pasaule Krievija plāno ieceļošajiem ārvalstniekiem prasīt lojalitātes apliecinājumu

Krievijas Iekšlietu ministrija gatavo noteikumus, kas paredz ārvalstniekiem, kuri iebrauc valstī, prasīt parakstīt "lojalitātes līgumu", tiem apņemoties nekritizēt Krievijas iebrukumu Ukrainā.