Kā informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Nataļja Sujunšalijeva, Flints ir dizaineris un asistējošais vizuālās komunikācijas profesors Islandes Mākslas universitātē. Patlaban viņa pētnieciskās intereses skar līdzdalības mākslu un dizainu, vizuālās komunikācijas vēsturi un demokrātijas nākotni. Dizains autora darbos ir gan sociālkritiskas pētniecības temats, gan savdabīga protesta forma, kas vērš uzmanību uz sabiedrībā aktuāliem jautājumiem.
"Vārds dizainam" sarunā DMDM Flints iepazīstinās ar savu projektu "Out Freedom Way" un demonstrēs tā "pop-up" instalāciju, kā arī ieskicēs citu darbu idejas, piemēram, par ASV vēlēšanu sistēmas dizainu, un savus nākotnes plānus - ieceri pētīt Kristiānijas pārvaldes sistēmas vizuālos aspektus.
Pēc lekcijas mākslinieks aicina pavadīt laiku divu filmu instalācijā un piedalīties plakātu darbnīcā, lai turpinātu pētīt "Out Freedom Way" konceptu. Plakātos tiks izmantotas arī autora atmiņas - priekšmeti no laika, ko viņš pavadījis Dienvidjūtā, atsauces uz likumiem, kas saistīti ar ieroču izmantošanu, vēlēšanām un citiem nozīmīgiem jautājumiem.
Flints izstāžu veidošanā aizvadīto desmit gadu laikā ir sadarbojies ar dažādām kultūras iestādēm, piemēram, Kalifornijas muzeju, Laikmetīgās mākslas centru "di Rosa", Dienvidjūtas Mākslas muzeju un citām. Mākslinieks izstrādājis dizainu dažādām bezpeļņas organizācijām, piemēram, Politiskās grafikas studiju centram, "FairVote" un Jūtas paijutu indiāņu ciltij.
Flints ir ieguvis maģistra grādu Kalifornijas Universitātē, kur studēja ASV vēlēšanu sistēmas dizainu. Viens no viņa projektiem saņēmis "UC Davis’ Savageau" apbalvojumu 2019.gadā, kas "atpazīst un izrāda atzinību radošam un oriģinālam sniegumam dizaina disciplīnā". 2021./2022. akadēmiskajā gadā Flints saņēma Fulbraita stipendiju un Islandes Izglītības, zinātnes un kultūras ministrijas dotāciju. Šogad viņš ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vieslektors.
DMDM kopš 2012.gada organizē neformālās izglītības programma "Vārds dizainam" ar mērķi popularizēt dizainu, iepazīstināt visplašāko auditoriju ar nozares aktualitātēm un sasniegumiem. Desmit gadu laikā programma pulcējusi turpat 200 Latvijas dizaineru un jomas profesionāļu, kuri dalījušies pieredzes stāstos, vadījuši dizaina domnīcas pedagogiem, realizējuši dizaina darbnīcas skolēniem un pieaugušajiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri