• Justīne,
  • Juta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Raidītāji Rīgas centrā slimības neizraisa, apgalvo zinātnieki

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
EKSKLUZĪVI! 10:37, 07.02.2023


Vs.lv redakcija saņēma jautājumu no Rīgas centra iedzīvotājiem, kurus satrauc Latvijas Valsts televīzijas un radio centra torņa Ērgļu ielā elektromagnētiskā starojuma ietekme. Mūsu korespondents vērsās pie Rīgas Stradiņa universitātes docētāja, Dr.med. Vladimira Voicehovska.


LVTRC tornis, kas izraisa nepamatotas iedzīvotāju bailes.
Foto: vs.lv

Bija laiks, kad grūtniecēm bija bail braukt tramvajā!

Pēc viņa teiktā, radioviļņi, ko šī iekārta izplata, iedzīvotājiem apdraudējumu nerada. «Ja tu negulēsi uz antenas izstarotāja», - piebilda ārsts.

V. Voicehovskis atgādināja, ka pirms aptuveni trīs gadu desmitiem Latvijā bija liels sabiedrības sašutums pret Skrundas lokatoru, ko līdz 90. gadu beigām izmantoja Krievijas militāristi. Tomēr arī šajā gadījumā medicīna nefiksēja attiecīgas novirzes: «Tās antenas virziens uzreiz bija uz augšu, tā arī bija paredzēta raketes tuvināšanai». Garīgās atpalicības gadījumu esamību radiolokācijas stacijas rajonā dzimušajiem bērniem ārsts neuzskata par saistītu ar elektromagnētisko starojumu, drīzāk tas saistāms ar alkohola ietekmi, kas nekontrolējami tika lietota.

Kopumā daudzi jauninājumi zinātnē un tehnoloģijā rada bažas, atgādināja eksperts: «20. gadsimta sākumā tika uzskatīts, ka grūtniecēm nevajadzētu braukt ar tramvaju: var izraisīt spontānu abortu un augļa deformācijas».

Vai radars mīl meitenes?

Taču savā pētījumā vietnei Arsts.lv Dr.biol. Antons Kolodinskis norādīja, ka pastāv noteikta lokatora bioloģiskā ietekme: «Radara starojuma zonā iedzīvotājiem par 25% vairāk dzima meiteņu. Līdzīga sakarība ir atklāta arī ASV Vašingtonas alumīnija ražošanas rūpnīcā strādniekiem, kuru darbs saistīts ar lielām elektriskām strāvām».

Zinātnieks biologs arī uzskata, ka mobilajiem tālruņiem ir būtiska psiholoģiska ietekme uz bērniem.

«Svarīgākais jautājums, kas jārisina jaunām ģimenēm ar maziem bērniem, ir – kādā vecumā varētu ļaut bērnam lietot mobilo telefonu. Mobilajos telefonos pieejams milzīgs skaits dažādu spēļu, un tās var radīt atkarību, kas ir vēl sliktāk nekā magnētiskā lauka ietekme.

Piemērotāks brīdis, kad uzdāvināt mobilo, ir tad, kad bērns sāk apmeklēt skolu 1. klasē, jo tādā vecumā jau var noslēgt vienošanos un bērns var piekrist vecāku noteikumiem, kā, kādā nolūkā un cik ilgu laiku var izmantot šo ierīci», - iesaka A.Kolodinskis.

Voldemārs Burkevics (teksts un foto)


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Svētdiena Latvijā būs saulaina un silta

Svētdiena Latvijā būs saulaina un silta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Taču sinoptiķi brīdina sargāties no ultravioletā starojuma.

Sabiedrība Svētdien Latvijā gaiss iesils līdz plus 26 grādiem

Svētdien Latvijā gaiss iesilt līdz plus 26 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Sabiedrība AST brīdina: vasarā ar elektrību jābūt īpaši uzmanīgiem (VIDEO)

Bojātas elektroiekārtas ir atrodamas un tiek ikdienā lietotas teju katrā desmitajā Latvijas mājsaimniecībā.

Sabiedrība Siliņa ievēlēta par Jaunās vienotības valdes priekšsēdētāju

Par partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) valdes priekšsēdētāju ievēlēta premjerministre Evika Siliņa, šodien tika paziņots "Vienotības" domes un JV kopsēdē.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem

Samazinoties Ukrainas bēgļu pieplūdumam, Rīgā pērn iedzīvotāju skaits samazinājies par 4600 cilvēkiem, minēts Rīgas pašvaldības 2023.gada publiskajā pārskatā, kuru aizvadītajā nedēļā apstiprināja Rīgas dome.

Sports Kāpēc Grīziņkalnā nepieļauj sporta aktivitātes (+VIDEO)

"Jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām".

Sabiedrība Kornatovska-Mamikinam: «Es esmu padomju cilvēks, es mīlu Krieviju» (+VIDEO)

Feldšere, kas slavena ar savu kovidskepsi, ir izvēlējusies valsti, kurā dzīvot.

Sabiedrība Aicina jauniešus pieteikties valsts aizsardzības dienestā

Aizsardzības ministrija (AM) aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem no svētdienas līdz 2025.gada 10.janvārim brīvprātīgi pieteikties Valsts aizsardzības dienesta 2025.gada jūlija 11 mēnešu dienestam militārajā bāzē Ādažos.