• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Raidītāji Rīgas centrā slimības neizraisa, apgalvo zinātnieki

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
EKSKLUZĪVI! 10:37, 07.02.2023


Vs.lv redakcija saņēma jautājumu no Rīgas centra iedzīvotājiem, kurus satrauc Latvijas Valsts televīzijas un radio centra torņa Ērgļu ielā elektromagnētiskā starojuma ietekme. Mūsu korespondents vērsās pie Rīgas Stradiņa universitātes docētāja, Dr.med. Vladimira Voicehovska.


LVTRC tornis, kas izraisa nepamatotas iedzīvotāju bailes.
Foto: vs.lv

Bija laiks, kad grūtniecēm bija bail braukt tramvajā!

Pēc viņa teiktā, radioviļņi, ko šī iekārta izplata, iedzīvotājiem apdraudējumu nerada. «Ja tu negulēsi uz antenas izstarotāja», - piebilda ārsts.

V. Voicehovskis atgādināja, ka pirms aptuveni trīs gadu desmitiem Latvijā bija liels sabiedrības sašutums pret Skrundas lokatoru, ko līdz 90. gadu beigām izmantoja Krievijas militāristi. Tomēr arī šajā gadījumā medicīna nefiksēja attiecīgas novirzes: «Tās antenas virziens uzreiz bija uz augšu, tā arī bija paredzēta raketes tuvināšanai». Garīgās atpalicības gadījumu esamību radiolokācijas stacijas rajonā dzimušajiem bērniem ārsts neuzskata par saistītu ar elektromagnētisko starojumu, drīzāk tas saistāms ar alkohola ietekmi, kas nekontrolējami tika lietota.

Kopumā daudzi jauninājumi zinātnē un tehnoloģijā rada bažas, atgādināja eksperts: «20. gadsimta sākumā tika uzskatīts, ka grūtniecēm nevajadzētu braukt ar tramvaju: var izraisīt spontānu abortu un augļa deformācijas».

Vai radars mīl meitenes?

Taču savā pētījumā vietnei Arsts.lv Dr.biol. Antons Kolodinskis norādīja, ka pastāv noteikta lokatora bioloģiskā ietekme: «Radara starojuma zonā iedzīvotājiem par 25% vairāk dzima meiteņu. Līdzīga sakarība ir atklāta arī ASV Vašingtonas alumīnija ražošanas rūpnīcā strādniekiem, kuru darbs saistīts ar lielām elektriskām strāvām».

Zinātnieks biologs arī uzskata, ka mobilajiem tālruņiem ir būtiska psiholoģiska ietekme uz bērniem.

«Svarīgākais jautājums, kas jārisina jaunām ģimenēm ar maziem bērniem, ir – kādā vecumā varētu ļaut bērnam lietot mobilo telefonu. Mobilajos telefonos pieejams milzīgs skaits dažādu spēļu, un tās var radīt atkarību, kas ir vēl sliktāk nekā magnētiskā lauka ietekme.

Piemērotāks brīdis, kad uzdāvināt mobilo, ir tad, kad bērns sāk apmeklēt skolu 1. klasē, jo tādā vecumā jau var noslēgt vienošanos un bērns var piekrist vecāku noteikumiem, kā, kādā nolūkā un cik ilgu laiku var izmantot šo ierīci», - iesaka A.Kolodinskis.

Voldemārs Burkevics (teksts un foto)


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Ekonomika Latvijā kļūs izdevīgāk iegādāties elektriskos un hibrīdauto (+VIDEO)

Apmēram ceturtā daļa videi draudzīga transporta līdzfinansē Eiropas Savienība.

Pasaule ECT: pāreja uz izglītību latviešu valodā nepārkāpj cilvēktiesību konvenciju

Latvijā veiktā pāreja uz izglītības iegūšanu tikai valsts valodā nepārkāpj Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju un nediskriminē krievus, secinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), skatot lietu "Djeri un citi pret Latviju".

Kultūra Festivāla «Positivus» norises dēļ Lucavsalā ievieš satiksmes ierobežojumus

Šovakar Lucavsalā stāsies spēkā būtiskāki satiksmes ierobežojumi festivāla "Positivus" norises sagatavošanas dēļ, informē Rīgas pašvaldība.

Sabiedrība Lietu pret Kadžuli par Kampara apmelošanu sāks iztiesāt oktobrī

Civillietu, kurā bijušais "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars vērsies tiesā pret informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "SOAAR" vadītāju Renāru Kadžuli par apmelošanu, Zemgales rajona tiesa Tukumā plāno sākt skatīt 15.oktobrī plkst.10.30.