Viņš uzsvēra, ka Latvijā pašpatēriņam nepieciešama tikai nedaudz vairāk kā trešā daļa no saražotā piena. Savukārt pārējais svaigpiena apmērs vai nu tiek eksportēts kā izejviela, vai arī pārstrādāts citos eksporta produktos. Līdz ar to Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem ir būtiski noturēt konkurētspēju starptautiskajā tirgū. Turklāt ne tikai piena nozarē, bet pārtikas ražošanas nozarē kopumā.
Tādējādi, pēc Šolka teiktā, konkurētspējas veicināšana piena nozarei arī būs galvenais uzdevums šajā gadā.
Tāpat viņš norādīja, ka atbalsts kara radīto negatīvo seku mazināšanai arī turpmāk pārtikas ražošanas nozarei būs nepieciešams un ir svarīgi, lai atbalsts, kas izstrādāts iepriekšējās valdības laikā un paredz kopējo finansējumu 24 miljonu apmērā, pārejas periodā nepazustu.
"Tas, ka mēs dzīvojam un eksportējam, nenozīmē ka esam labā situācijā. Bieži vien esam kritiskā situācijā. Daži neizturēja, dzīvotspējīgākie ir izturējuši," stāstīja Šolks, atzīmējot, ka pirmā saruna ar jauno zemkopības ministru Didzi Šmitu (AS) par atbalsta nepieciešamību pārtikas ražošanas uzņēmumiem jau ir notikusi.
Vienlaikus viņš atzīmēja, ka samaksāt naudu tiem uzņēmumiem, kuriem tas ir nepieciešams, nav slikti, tomēr atbalsta programma ir īslaicīgs pasākums un ilgtermiņā ražošanu nestabilizēs. Tā vietā no valdības puses nozarei būtu "jādod makšķere, nevis zivs" un ilgtspējīgāks atbalsts nozarei būtu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana pirmās nepieciešamības pārtikas produktiem.
Pēc viņa paustā, PVN likmes samazināšana atbalstītu trūcīgākos iedzīvotājus, kustinātu pārtikas produktu apriti un neļautu degradēties un zaudēt konkurenci pārtikas ražošanas uzņēmumiem.
LPCS ir 1995.gadā dibināta organizācija, kuras galvenais darbības fokuss vērsts uz piena pārstrādes uzņēmumu interešu aizstāvību. Patlaban organizācijā ir 12 biedri, kas kopā pārstrādā apmēram 80% no Latvijā rūpnieciski pārstrādātā piena.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri