Limbažu novada pašvaldība pagājušā gada jūlijā noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu piešķiršanu sociālās aprūpes centra - pansionāta "Pērle" Umurgā energoefektivitātes uzlabošanai.
CFLA apstiprinātā projekta kopējās izmaksas plānotas 262 692 eiro, no tiem ERAF līdzfinansējums - 214 584 eiro, valsts budžeta dotācija - 9467 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums - 38 641eiro.
Atklāto vecākās ēkas daļas konstrukciju neatbilstību un citu neparedzamu būvdarbu dēļ kopējās objekta pārbūves izmaksas varētu būt ap 500 000 eiro. Papildu izmaksām ERAF finansējumu piesaistīt nav iespējams, tās tiks segtas no Limbažu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem, norāda pašvaldība.
Pansionāta ēku veido divi viena stāva korpusi 577,3 kvadrātmetru platībā. Ēkai ir arī pagraba telpas. Viens no koka konstrukcijas korpusiem ekspluatācijā ir kopš 1930.gada, bet otrs no ķieģeļa mūra konstrukcijas korpusiem - no 1960.gada.
Ēkā izveidotas istabiņas pansionāta iemītniekiem, dažādas koplietošanas un personāla telpas, kā arī tiek iznomātas telpas ģimenes ārsta praksei.
Kā skaidro pašvaldība, 2021.gadā veicot ēkas tehnisko apsekošanu, secināts, ka tai nav nodrošināta atbilstoša pamatu hidroizolācija, sienas pastāvīgi tiek samitrinātas, lokālās vietās mūra sienās vērojamas plaisas, ir neatbilstošs bēniņu pārseguma siltinājums un bojāta lietus ūdens noteksistēma.
Izstrādāts ēkas energosertifikāts ar ieteikumiem energoefektivitātes uzlabošanai un atbilstoši veikti arī projektēšanas darbi, lai risinātu šīs problēmas.
Tiks veikta pagraba pārseguma, ārsienu, ārdurvju ailu, bēniņu iekšsienu un grīdas, kā arī cokola un pamatu siltināšana, logu un durvju nomaiņa pret energoefektīvākām, kā arī apkures sistēmas pārbūve, radiatoru nomaiņa, uzstādot viedās termostata galvas ar vadības sistēmu, un pagraba apkures un karstā ūdens cauruļvadu un to izolācijas nomaiņa.
Būvdarbi objektā sākti pagājušā gada septembrī. Veicot esošās siltumizolācijas demontāžu, konstatēts, ka vecākā ēkas daļa, kas veidota no koka konstrukcijām, ir satrupējusi, pamati veidoti ar akmens krāvumu.
Lai nodrošinātu ēkas drošu turpmāku ekspluatāciju, nolemts veikt ēkas pārbūvi, nomainot konstrukcijas un pārbūvējot pamatus. Papildu pārbūves darbiem izstrādāts būvprojekts, vēl tiks veikta būvdarbu iepirkuma procedūra.
Plānots, ka darbi pilnībā tiks pabeigti šī gada vasaras beigās.
Līdz šim veikti dažādi demontāžas darbi, bēniņu attīrīšana, saglabājamās ēkas daļas logu montāža, sienas mūru gaisa spraugas aizpildīšana, radiatoru nomaiņa un zibensaizsardzības sistēmas izbūve.
Būvdarbu rezultātā tiks sasniegts primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkā 138 803 kilovatstundas (kWh) gadā un aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā 5,429 CO2 ekvivalenta tonnas.
Ēkā lielākais enerģijas patēriņš ir apkurei - aptuveni 150 000 kWh gadā. Plānots, ka pēc darbu veikšanas tas samazināsies par aptuveni 110 000 kWh.
Ēkā būvdarbus veic SIA "REA Būve", būvuzraudzību nodrošina SIA "Marčuks", bet autoruzraudzību īsteno būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādātājs SIA "Būvprojekts".
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "REA Būve"" pieder Andim Kapzemam, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 916 030 eiro, bet peļņa - 5220 eiro. Limbažos reģistrētajā uzņēmumā ir 24 darbinieki.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri