Kā informēja LM sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, aptaujā tika secināts, ka visizplatītākais diskriminācijas veids Latvijā ir balstīts uz vecumu - kad persona tiek uzskatīta par pārāk jaunu vai pārāk vecu. Ar šādu diskriminācijas veidu ir saskārusies puse jeb 51% aptaujāto. Ar augstu diskriminācijas līmeni saskārušies arī romu tautības pārstāvji - tā norādījis gandrīz katrs otrais jeb 46% respondentu. Diskriminācija etniskās piederības dēļ ierindojas trešajā vietā - to atzīmējuši 44% aptaujāto iedzīvotāju.
Diskriminācijas augsto līmeni ir iespējams skaidrot dažādi, norādīja Zariņš. Iespējams, diskriminācijas izplatība kādā mērā ir pieaugusi, taču pastāvot arī iespēja, ka sabiedrība kopumā spēj veiksmīgāk atpazīt diskrimināciju. Tāpat tas varētu būt skaidrojams ar sabiedrības pārstāvju pārliecības un drošības sajūtas palielināšanos, kas veicina runāšanu par piedzīvoto diskrimināciju, atzīmēja LM pārstāvis.
Diskriminācija izpaužas kā noteiktu personu vai kādas personas grupas pārstāvju nonākšana nelabvēlīgā situācijā, pamatojoties uz dažādām personiskām iezīmēm, piemēram, dzimums, rase, ādas krāsa, vecums, invaliditāte, reliģiskā vai politiskā pārliecība, nacionālā vai sociālā izcelsme, mantiskais vai ģimenes stāvoklis, seksuālā orientācija vai citi apstākļi.
Aptaujas mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju viedokli un izpratni par diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, reliģijas vai ticības, invaliditātes, vecuma vai seksuālās orientācijas dēļ un salīdzināt iegūtos datus ar 2019.gadā veiktā Eirobarometer pētījuma par diskrimināciju Eiropas Savienībā rezultātiem.
Aptaujas rezultāti un informācija tiks izmantoti, veidojot sociālās iekļaušanas politiku un īstenojot sabiedrības izglītošanas un informēšanas pasākumus, kā arī, lai organizētu mērķtiecīgus atbalsta un tematiskos pasākumus diskriminācijas mazināšanai, sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanai par diskriminācijas aizlieguma principu, skaidroja Zariņš.
Aptauja tika īstenota Eiropas Sociālā Fonda un Latvijas valsts līdzfinansētā projekta "Horizontālā principa "Vienlīdzīgas iespējas" koordinēšanas funkciju nodrošināšana Labklājības ministrijā (2.kārta)" ietvaros. LM uzdevumā aptauju veica SIA "Bergs Research" no šī gada oktobra līdz decembrim, kopumā piedaloties 1636 respondentiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri