• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rīgā strauji aug mājokļa pabalsta saņēmēju skaits

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:30, 24.11.2022

Ņemot vērā komunālo izdevumu straujo pieaugumu, oktobrī Rīgā mājokļa pabalsta saņēmēju skaits audzis par 1227 personām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.


Avots: LETA

Savukārt pabalstam izlietotais finansējums pieaudzis par 150 242 eiro.

Mājokļa pabalstam 2022.gada desmit mēnešos pabalsta saņēmēju skaits pieaudzis par 5448 personām un izlietots par 4,14 miljoniem eiro vairāk nekā 2021.gada desmit mēnešos.

Mājokļa pabalstu desmit mēnešos saņēmuši 13 535 rīdzinieki un pabalstā izmaksāti 9,28 miljoni eiro.

Mājokļa pabalstam izlietotā finansējuma un pabalsta saņēmēju skaita pieaugums 2022.gadā saistīts ne tikai ar tarifu kāpumu energoresursiem, dabasgāzei, atkritumu apsaimniekošanai, bet arī ar koeficientu piemērošanu garantētā minimālā ienākuma (GMI) sliekšņu summai, kā rezultātā pabalstu ir tiesības saņemt mājsaimniecībām ar lielākiem ienākumiem kā iepriekš.

Piemēram, ja 2021.gada janvārī vienas personas mājsaimniecībai - darbspējīgai personai pēc mājokļa apmaksas bija jāpaliek 109 eiro savu pamatvajadzību nodrošināšanai, tad 2022.gada janvārī tie bija 163,5 eiro bet oktobrī - 327 eiro.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka ikvienam galvaspilsētā deklarētajam iedzīvotājam ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajam vai vienīgajam cilvēkam ģimenē un 228 eiro katram nākamajam cilvēkam ģimenē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Precizē kārtību, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu

Precizēta kārtība, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt Latvijā daudzviet autoceļi ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Lauku tūrisma asociācija: Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru

Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru, kamēr citviet Baltijā šādas problēmas neesot, intervijā atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Sabiedrība LIAA: Svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi

Ir svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi, intervijā aģentūrai LETA sacīja par "Elwind" Latvijas parka izveidi atbildīgās Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece Laura Štrovalde.

Lasiet arī

Sabiedrība Pensionāri: vienreizējs pabalsts 200 eiro apmērā būtu kā izkropļota 13.pensija

Vienreizējs pabalsts pensionāriem līdz 200 eiro apmērā cenu kāpuma dēļ būtu kā "izkropļota 13.pensija", šādu vērtējumu valdībā izskatāmajam priekšlikumam aģentūrai LETA pauda Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Aija Barča.

Sabiedrība Kariņš piedāvā no maija ieviest pabalstu atsevišķām iedzīvotāju grupām

Pret Vladimira Putina Krieviju un viņa režīmu ieviesto sankciju dēļ radušās inflācijas kompensēšanai no maija vajadzētu ieviest mērķētus pabalstus tām iedzīvotāju grupām, kurām tas būs nepieciešams, secināms no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paustā šodien ikgadējā uzrunā ceturtdien Saeimas sēdē.

Sabiedrība Tēvam pēc bērna piedzimšanas būs tiesības uz 10 darba dienas ilgu atvaļinājumu

Turpmāk tēvam pēc bērna piedzimšanas būs tiesības uz 10 darba dienas ilgu atvaļinājumu līdz šim esošo 10 kalendāro dienu vietā, par valdības lēmumu aģentūrai LETA paziņoja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.