• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aicina parakstīt iniciatīvu par atalgojuma atklāšanu valsts pārvaldē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:45, 20.11.2022


Biedrība "Sabiedrība par atklātību Delna" aicina iedzīvotājus parakstīt iniciatīvu "Par atklātu algu valsts pārvaldē".


Foto: LETA

Kā iniciatīvu pamato "Delna", pašlaik spēkā esošais pienākums iesniegt amatpersonu deklarācijas attiecas tikai uz likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" konkrēti nosauktajām amatpersonām, neiekļaujot valsts pārvaldes darbiniekus. Likums nosaka pienākumu publicēt amatpersonu atlīdzības noteikšanas kritērijus un darba samaksas apmēru sadalījumā pa amatu grupām, taču nav nosakāms konkrētai amatpersonai vai darbiniekam izmaksātais atalgojums un citas naudas summas.

Biedrība aicina papildināt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, nosakot kārtību, kādā visu valsts un pašvaldību strādājošo atlīdzība tiktu pilnīgi atklāta sabiedrībai. "Delna" aicina noteikt, ka institūcijas visām amatpersonām un visiem darbiniekiem aprēķināto atalgojumu un citas naudas summas, kas viņiem pienākas, katru mēnesi publicē institūcijas mājaslapā, norādot nodarbinātā vārdu, uzvārdu, amatu un aprēķināto summu, ja likums nenosaka citādi.

Ministru kabinetam būtu jānosaka tādas valsts pārvaldes iestādes, kā arī to amatpersonas un darbiniekus, kuru atalgojums un naudas summas, kas viņiem pienākas, nav publicējamas valsts drošības apsvērumu dēļ, kā arī gala termiņu, kura beigās šī informācija kļūst atklāti pieejama Latvijas Nacionālajā arhīvā, uzskata "Delna".

Iniciatīvu iespējams parakstīt vietnē "manabalss.lv". Pašlaik to ir parakstījuši nedaudz vairāk nekā 6000 iedzīvotāju. Pēc 10 000 parakstu savākšanas iniciatīva tiks iesniegta Saeimā.

"Delnas" pārstāvji atgādināja, ka kopš 2019.gada Satversmes tiesas sprieduma nav vairāk iespējas sekot līdzi gūtajai atlīdzībai, jo tā vairāk netiek publiskota iestāžu mājaslapās. Tiesa gan, nelielu ieskatu var gūt tikai no valsts amatpersonu deklarācijām, taču deklarācijas neatspoguļo informāciju par valsts pārvaldē nodarbinātajiem darbiniekiem, turklāt deklarācijas tiek iesniegtas tikai reizi gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām

No šodienas līdz 1.martam automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nav lielāka par 3500 kilogramiem, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, paredz Ceļu satiksmes noteikumi.

Sabiedrība Sākoties decembrim, Latviju klāj līdz 30 centimetriem dziļš sniegs

Decembra pirmajā rītā valsts centrālo un austrumu daļu klāj līdz 30 centimetriem (cm) bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Sabiedrība Piesakoties brīvprātīgi VAD, iespējams saņemt lielāku atalgojumu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.

Sabiedrība Austrumu slimnīcas infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu

Atzīmējot HIV/AIDS dienu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Lasiet arī

Sabiedrība Par 600 eiro palielina Valsts kancelejas direktora Citskovska mēnešalgu

Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska mēnešalga no jūnija tiks palielināta par 600 eiro, liecina Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izdotais rīkojums.

Sabiedrība Pedagogu algu stundas likme līdz 2025.gadam sasniegs 10,35 eiro

Pedagogu algas līdz 2025.gadam tiks celtas, sasniedzot stundas likmi 10,35 eiro, liecina Valsts kancelejas interneta mājaslapā pieejamais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Ekonomika Trešajā ceturksnī Latvijā pieauga vidējā bruto darba alga

Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1384 eiro, kas ir par 6,3% jeb 82 eiro vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.