• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Aicina parakstīt iniciatīvu par atalgojuma atklāšanu valsts pārvaldē

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:45, 20.11.2022

Biedrība "Sabiedrība par atklātību Delna" aicina iedzīvotājus parakstīt iniciatīvu "Par atklātu algu valsts pārvaldē".


Avots: LETA

Kā iniciatīvu pamato "Delna", pašlaik spēkā esošais pienākums iesniegt amatpersonu deklarācijas attiecas tikai uz likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" konkrēti nosauktajām amatpersonām, neiekļaujot valsts pārvaldes darbiniekus. Likums nosaka pienākumu publicēt amatpersonu atlīdzības noteikšanas kritērijus un darba samaksas apmēru sadalījumā pa amatu grupām, taču nav nosakāms konkrētai amatpersonai vai darbiniekam izmaksātais atalgojums un citas naudas summas.

Biedrība aicina papildināt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, nosakot kārtību, kādā visu valsts un pašvaldību strādājošo atlīdzība tiktu pilnīgi atklāta sabiedrībai. "Delna" aicina noteikt, ka institūcijas visām amatpersonām un visiem darbiniekiem aprēķināto atalgojumu un citas naudas summas, kas viņiem pienākas, katru mēnesi publicē institūcijas mājaslapā, norādot nodarbinātā vārdu, uzvārdu, amatu un aprēķināto summu, ja likums nenosaka citādi.

Ministru kabinetam būtu jānosaka tādas valsts pārvaldes iestādes, kā arī to amatpersonas un darbiniekus, kuru atalgojums un naudas summas, kas viņiem pienākas, nav publicējamas valsts drošības apsvērumu dēļ, kā arī gala termiņu, kura beigās šī informācija kļūst atklāti pieejama Latvijas Nacionālajā arhīvā, uzskata "Delna".

Iniciatīvu iespējams parakstīt vietnē "manabalss.lv". Pašlaik to ir parakstījuši nedaudz vairāk nekā 6000 iedzīvotāju. Pēc 10 000 parakstu savākšanas iniciatīva tiks iesniegta Saeimā.

"Delnas" pārstāvji atgādināja, ka kopš 2019.gada Satversmes tiesas sprieduma nav vairāk iespējas sekot līdzi gūtajai atlīdzībai, jo tā vairāk netiek publiskota iestāžu mājaslapās. Tiesa gan, nelielu ieskatu var gūt tikai no valsts amatpersonu deklarācijām, taču deklarācijas neatspoguļo informāciju par valsts pārvaldē nodarbinātajiem darbiniekiem, turklāt deklarācijas tiek iesniegtas tikai reizi gadā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Precizē kārtību, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu

Precizēta kārtība, kādā Saulkrastu novadā bez vecāku gādības palikušam bērnam piešķir mājokļa pabalstu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu

Šorīt Latvijā daudzviet autoceļi ir sniegoti un apledo, apgrūtinot braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Sabiedrība Lauku tūrisma asociācija: Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru

Viesmīlības nozarei Latvijā jākonkurē arī ar publisko sektoru, kamēr citviet Baltijā šādas problēmas neesot, intervijā atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Sabiedrība LIAA: Svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi

Ir svarīgi, lai Latvijas un Igaunijas "Elwind" vēja parki sāktu darboties vienlaicīgi, intervijā aģentūrai LETA sacīja par "Elwind" Latvijas parka izveidi atbildīgās Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora vietniece Laura Štrovalde.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts finansējumu partijām grib sasaistīt ar minimālo algu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja deputātu Jura Pūces (AP), Jura Juraša (JKP) un Raivja Dzintara (NA) priekšlikumus par valsts finansējuma partijām sasaisti ar minimālās algas apmēru. Priekšlikumi atbalstīti Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā.

Ekonomika 3. ceturksnī vidējā alga pirms nodokļu nomaksas – 1 280 eiro mēnesī

2021. gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 280 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020. gada 3. ceturksni, mēneša vidējā alga palielinājās par 121 eiro jeb 10,4 %, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,4 % (no 8,09 līdz 8,44 eiro).

Sabiedrība Pietiks ar 750 eiro "uz rokas": darba devēji par jauniešu algām

Teju puse jeb 48% darba devēju Latvijā uzskata, ka pirmajai darba pieredzei atbilstošs atalgojums ir līdz 750 eiro pēc nodokļu nomaksas, secināts mobilo sakaru operatora SIA "Bite Latvija" un personāla atlases uzņēmuma "CV-Online Latvia" veiktajā darba devēju un darba ņēmēju aptaujā par jauno profesionāļu iekļaušanu darba tirgū.