• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kibertelpā nav novērotas ar vēlēšanām saistītas ļaunprātības

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 15:43, 30.09.2022

Ar vēlēšanām saistītas ļaunprātīgas aktivitātes Latvijas kibertelpā pagaidām nav novērotas, taču informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" turpina uzraudzīt situāciju un sadarbībā ar citām vēlēšanās iesaistītajām institūcijām ir gatava reaģēt, ja tas būtu nepieciešams, aģentūrai LETA pastāstīja "Cert.lv" pārstāve Līga Besere.


Ilustratīvs foto.

Vienlaikus viņa norādīja, ka iepriekšējos mēnešos būtiski bija pieaudzis "Cert.lv" saņemto ziņojumu skaits par piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumiem gan publiskajam, gan privātajam sektoram, savukārt septembrī novērojama šo ziņojumu samazināšanās.

Situāciju Besere skaidroja gan ar saspīlēto iekšējo situāciju agresorvalstī, gan ar septembra kā tāda specifiku - bērni atgriežas skolā, atsākas studijas, kas varētu tiešā vai netiešā veidā skart arī daļu no kiberaktīvistiem, kas atbalsta agresīvo Krievijas politiku.

Vienlaikus "Cert.lv" pārstāve minēja, ka krāpnieki turpina neatlaidīgi zvanīt iedzīvotājiem, uzdodoties par banku un starptautisku tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem, un apgalvo, ka, izmantojot zvana saņēmēja personas datus, ir atvērts kriptovalūtas konts vai veiktas pretlikumīgas darbības, kuras steidzami nepieciešams pārtraukt. Krāpnieki parasti runā tikai krievu valodā. Ja šāds zvans tiek saņemts, "Cert.lv" aicina zvanu pārtraukt.

Besere norādīja, ka "Cert.lv" saņemti ziņojumi par viltotiem e-pastiem dažādu, tostarp arī Latvijas, uzņēmumu vārdā, kuru pielikumos izplatīts vīruss personīgās informācijas un datu ievākšanai. "Cert.lv" aicina nevērt vaļā e-pastā saņemtus pielikumus, tostarp pasūtījumus, rēķinus un citus dokumentus, kuru nosaukums beidzas ar ".zip", ".iso", ".rar" vai ".exe". Uzņēmumiem un iestādēm, savukārt, ir iespēja aizsargāt darbiniekus un klientus, pastiprinot e-pasta drošību - gan īstenojot savu e-pastu pretviltošanas pasākumus, gan uzstādot pārbaudes ienākošajiem e-pastiem.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Lasiet arī

Izklaide Pirmdienas joku deva

Smejies vesels!

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?