• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


CVK aicina mājās balsot tikai pie nopietna iemesla

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 14:04, 26.09.2022

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.Vēlētājiem svarīgi zināt, ka pamata balsošanas diena ir 1. oktobrī, sestdien, no plkst. 7:00 līdz 20:00, un tikai tiem, kuri pamatotu iemeslu dēļ nevarēs nokļūt līdz vēlēšanu iecirknim 1. oktobrī, būtu jāizmanto iespēja nodot balsi glabāšanā, skaidroja Bērziņa.

Kā piemērus viņa minēja balsotājus, kuriem 1. oktobrī būs 24 stundu dežūra, vai arī, kuri otrdien vai trešdien ceļos uz ārvalstīm. Savukārt, ja tā dēvēto iepriekšējās balsošanas iespēju izmantos arī tiem, kam tas nav nepieciešams, tas pie tai paredzētā ierobežotā iecirkņu skaita būs lielas rindas, kas neļaus nobalsot arī tiem, kuriem tas akūti nepieciešams, skaidroja CVK vadītāja.

Bērziņa atgādināja, ka balsot varēs arī ar tādu pasi vai personas apliecību, kurai derīguma termiņš beidzies pēc 2020. gada 1. marta. Viņa skaidroja, ka šāds pagarinājums likumā noteikts, jo Covid-19 izplatības laikā iedzīvotājiem bija apgrūtinoši nomainīt dokumentus.

Tā kā vairs pasē spiedogs netiek likts, tad vēlēšanās balsotāju reģistrēšanai tiks izmantots elektroniskais balsotāju reģistrs. Tādējādi tiks garantēts, ka katram vēlētājam ir viena balss un nebūs iespējams nobalsot atkārtoti, atzīmēja vēlēšanu komisijas vadītāja.

Ātrākai iedzīvotāju apkalpošanai vēlēšanu iecirkņos tiks izmantotas viedierīces. Bērziņa norādīja, ka no iedzīvotājiem tiekot saņemti jautājumi, vai viņu pases vai personas apliecības šādā veidā tiek fotografētas - CVK vadītāja šodien preses konferencē apliecināja, ka tā tas nav. Ar šo tehnoloģiju tiek tikai noskenēts personas dokumenta kvadrātkods vai svītrukods, lai pārliecinātos par vēlētāja balsstiesībām un vai vēlētājs nav nobalsojis vēl kādā citā vēlēšanu iecirknī.

CVK aicina vēlētājus rūpīgi skatīties, vai vēlēšanu iecirkņa aploksne ir apzīmogota ar iecirkņa zīmogu, kas nodrošina, ka tā ir derīga. Vēlētājiem arī būs jāparakstās balsotāju sarakstā par vēlēšanu biļetenu un aploksnes saņemšanu. Tā kā kādam var būt šaubas par elektroniskās sistēmas drošumu, tad vēlētāju uzskaite arī šādā klasiskā veidā nodrošina dubultdrošību, ka vēlēšanas notiek pareizi un godīgi, skaidroja Bērziņa.

Viņa arī atzīmēja, ka vēlēšanās ir atļauts balsot arī ar tukšu aploksni, kas palielina balsu skaitu 5% sliekšņa sasniegšanai, kas partijām jāpārvar, lai iekļūtu Saeimā.

CVK vadītāja uzsvēra, ka no vēlētāju veiktajām atzīmēm tiks skaitīti tikai divi veidi - plusiņi kandidātiem pretī esošajos rombiņos, kā arī vārda uzvārda svītrojumi. Citas atzīmes, piemēram, kāsīši, netiks skaitītas, skaidroja Bērziņa.

Kā ziņots, šodien 66 vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana 14. Saeimas vēlēšanās un būs iespējams nodot balsi glabāšanā vēl pirms oficiālās balsošanas dienas.

Šodien nobalsot varēs laikā no plkst. 17:00 līdz 20:00. Otrdien un trešdien iepriekšējā balsošana nenotiks. Ceturtdien, 29. septembrī, iepriekšējā balsošana būs pieejama no plkst. 9:00 līdz 12:00, piektdien, 30. septembrī, no plkst. 10:00 līdz 16:00, savukārt sestdien, 1. oktobrī, notiks pašas Saeimas vēlēšanas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.

Sabiedrība Ar reģionālās nozīmes autobusiem deviņos mēnešos pārvadāts par 26,1% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem šogad deviņos mēnešos pārvadāti 15,89 miljoni pasažieru, kas ir par 26,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Forumā 5G Techritory parakstīs memorandus par ūdeņraža, metapilsētas un mikroshēmu tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā

Tehnoloģiju forumā 5G Techritory, kas no 29.novembra līdz 30 novembrim norisināsies Rīgā, iecerēts parakstīt sadarbības memorandus par ūdeņraža tehnoloģiju attīstību, metapilsētas izveidi un Latvijas iespējām piedalīties mikroshēmu ražošanā, intervijā aģentūrai LETA sacīja foruma programmas direktors Neils Kalniņš.

Lasiet arī

Sabiedrība Pirmdiena būs mākoņaina, vietām nedaudz snigs

Jaunā nedēļa Latvijā meteoroloģisko laika apstākļu ziņā sāksies pelēcīgu dienu - gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, debesis aizklās mākoņi, bet vietām iespējams neliels sniegs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).