• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:47, 14.08.2022


Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).

Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).

Pilsonības likumā teikts, ka Latvijas Latvijas pilsonim, kurš ir ieguvis citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts pilsonību, ieguvis citas NATO dalībvalsts pilsonību, Austrālijas, Brazīlijas vai Jaunzēlandes pilsonību, pilsonība saglabājas.

Tāpat pilsonība saglabājas Latvijas pilsonim, kurš ir ieguvis tādas valsts pilsonību, ar kuru Latvija noslēgusi līgumu par dubultās pilsonības atzīšanu. Pilsonība arī saglabājas tādā gadījumā, ka cilvēks automātiski ieguvis citas valsts pilsonību apprecoties vai adopcijas rezultātā.

Ministrijas ieskatā, pilsoņa pienākumiem jābūt identiskiem visiem pilsoņiem, attiecīgi dubultpilsonība pati par sevi neatbrīvos no VAD.

Vienlaikus paredzēts izņēmums, proti, VAD netiks iesaukti tikai pilsoņi ar dubultpilsonību, kuru ir dienējuši ārvalstu militārajā dienestā vai pildījuši alternatīvo dienestu.

Ņemot vērā, ka VAD norisināsies latviski un nenoliedzot, ka ir dubultpilsoņi bez latviešu valodas zināšanām, ministrijā norādīja, ka katra potenciālā rekrūša, tostarp, pilsoņa un dubultpilsoņa atbilstība iesaukšanai VAD tiks "rūpīgi izvērtēta".

Tāpat ministrijā norādīja, ka saskaņā ar informatīvo ziņojumu par VAD ieviešanu respektējot pilsoņu izglītības, personīgās izaugsmes un profesionālās karjeras plānus, kā arī ekonomiskos vai ģimenes dzīves izaicinājumus, tiek paredzēts iesaukuma atlikšanas mehānisms, kur pilsonis iesaukuma datumu varētu lūgt pārcelt uz vēlāku laiku, bet ne vēlāk kā līdz brīdim, kad persona sasniedz 26 gadu vecumu. 

Pilsonim lūgums pārcelt iesaukumu būs jāpamato, piemēram, vai tās ir studijas augstskolā, specifiska profesionālā karjera un citi svarīgi iemesli.

Jau ziņots, ka AM ir iesniegusi saskaņošanai Finanšu, Iekšlietu, Labklājības, Tieslietu un Veselības ministrijām informatīvo ziņojumu par VAD ieviešanu. Tiklīdz valdība un Saeima pieņems lēmumus par VAD ieviešanu AM sāks veidot atlases sistēmu, kas tiks izveidota līdz divu gadu laikā, balstoties uz visu datu analīzi.

Sistēma paredz faktiski visu 18 gadu vecumu sasniegušo pilsoņu-vīriešu apzināšanu, viņu atbilstības VAD izvērtēšanu un pēc iespējas lielāka pilsoņu skaita iesaukšanu dienestā. Paredzēts, ka VAD iesauks jauniešus no 18 līdz 27 gadu vecumam.

VAD sevī ietver trīs dažādus militārā dienesta veidus - dienestu NBS vienībās, dienestu Zemessardzē (ZS) un augstskolu studentu speciālo militāro apmācību, kā arī alternatīvo dienestu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Bijušais IeM ministrs kritizē Valsts prezidentu: «Nekādas ceļa kartes» (+VIDEO)

Noslēpumaini mājieni no augstākās amatpersonas izprovocēja sociālā tīkla auditoriju.

Sabiedrība Saulkrastos dzelzceļa otrā pusē plāno veidot vēl vienus kapus

Saulkrastos dzelzceļa otrā pusē plāno veidot vēl vienus kapus, liecina domes sēdes lēmums.

Sabiedrība Aicina ziedot siltu apģērbu bez pajumtes palikušiem vīriešiem

Rīgas patversme aicina rīdziniekus ziedot tīru un siltu apģērbu, ziemas apavus bez pajumtes palikušiem vīriešiem.

Sabiedrība Latvijā ierīkos vēl 17 vidējā braukšanas ātruma kontroles posmus

Valsts ceļu tīklā plānots ierīkot vēl 17 vidējā braukšanas ātruma kontroles posmus, pavēstīja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

Sabiedrība Otrdien Latvijā turpināsies nokrišņi, vietām veidosies migla

Tuvākajā diennaktī Latvijā gaidāmi nokrišņi, galvenokārt sniegs, vietām arī neliels lietus un atkala, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Bijušais IeM ministrs kritizē Valsts prezidentu: «Nekādas ceļa kartes» (+VIDEO)

Noslēpumaini mājieni no augstākās amatpersonas izprovocēja sociālā tīkla auditoriju.

Interesanti fakti «Google» paziņo, kādu informāciju šogad visbiežāk meklēja Latvijas iedzīvotāji

Latvijā interneta lietotāji šogad "Google" meklētājā visbiežāk meklējuši informāciju par Latvijas sportistu panākumiem hokejā un basketbolā, liecina "Google" apkopotā informācija.

Ekonomika Mieriņa: nav pieļaujama Krievijas graudu importa turpināšanās

Nav pieļaujama Krievijas graudu importa turpināšanās uz Eiropas Savienību (ES), tāpēc tiks turpināts strādāt pie šāda aizlieguma noteikšanas ES līmenī, šodien kopīgajā preses konferencē ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniecei Olenu Kondratjuku pauda Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).