Pēc viņa paustā, patlaban policijas rīcībā nav konkrētu ziņu par kādām provokācijām, taču stāvoklis var būt mainīgs un provokāciju risks, tuvojoties 9.maijam, var paaugstināties. Tāpat policijas rīcībā nav informācijas par kādu iespējamo provokatoru ierašanos no ārvalstīm.
Lai arī atsevišķas personas paudušas kardinālāku viedokli par 9.maija atzīmēšanu un normatīvie akti neliedz individuāli nolikt ziedus pie pieminekļiem, Ruks aicināja sabiedrību saprast, ka šis gads nav kā iepriekšējie, jo dalība jebkāda veida aktivitātēs un 9.maija svinēšana var tikt izmantota Krievijas propagandā, lai attaisnotu karu Ukrainā.
Ruks apliecināja, ka 9.maijā policija plāno dažādus sabiedriskās kārtības pasākumus, tostarp, pie pieminekļa Pārdaugavā atbilstoši saviem resursiem nodrošināt cilvēku plūsmas kontroli, līdzīgi kā tas bija iepriekšējos pandēmijas gados, kad oficiāli pasākumi netika atļauti, bet ļaudis tomēr individuāli devās nolikt ziedus. Tāpat pieminekļa tuvumā plānoti satiksmes ierobežojumi un atbilstoši policijas spēki.
Ruks gan vērsa uzmanību, ka policijas klātbūtne būs ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, kur ļaudis varētu potenciāli atzīmēt vai nolikt ziedus padomju laikos izvietoto pieminekļu tuvumā. Viena no šīm vietām būs Daugavpils.
"Uzraugām situāciju un esam gatavi jebkuriem attīstības scenārijiem," piebilda Ruks.
Policijas klātbūtne būs redzama ne tikai potenciālajās masveida pulcēšanās vietās, bet arī citviet pilsētās. Tāpat jārēķinās, ka policija uzraudzīs, piemēram, Krievijas karogu, stilizētu formastērpu, simbolu "Z" un "V", ko Krievijas karaspēks izmanto iebrukumā Ukrainā, izmantošanu.
Jau ziņots, ka Saeima aprīļa sākumā galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienas noteikšanu", kas paredz par Ukrainas cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu noteikt šī gada 9.maiju.
Tāpat noteikts pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas aizliegums 2022.gada 9.maijā un 10.maijā.
Šajā dienā valsts un pašvaldību iestādes publiskus izklaides un svētku pasākumus nerīkos un arī pašvaldības neizsniegs atļauju publiska pasākuma rīkošanai. Pašvaldībām arī būs jāanulē atļauju publiska pasākuma rīkošanai šogad 9.maijā, ja tāda izsniegta līdz likuma spēkā stāšanās dienai.
Noteikts, ka pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt sapulces, gājiena vai piketa norisi, izņemot gadījumus, ja sapulces, gājiena vai piketa veids un mērķis atbilst minētās piemiņas dienas raksturam.
Likums spēku zaudēs šogad, 11.maijā.
Nesen Rīgas dome paziņoja, ka pieminekļu komplekss Uzvaras parkā atzīts par nedrošu, tādēļ pašvaldība to daļēji norobežojusi.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri