• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ukrainas bēglēm Latvijā būs tiesības uz valsts apmaksātu abortu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:46, 21.04.2022


Ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušo informāciju par seksuālās vardarbības gadījumiem Krievijas veiktā kara plosītajā Ukrainā, Saeima šodien ukraiņu bēgļiem Latvijā piešķīra tiesības saņemt valsts apmaksātu grūtniecības pārtraukšanu un ar to saistītos veselības aprūpes pakalpojumus.


Foto: LETA

Sākotnējo piedāvājumu grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā virzīja Veselības ministrija (VM), reizē Saeima šodien pieņēma līdzīgus grozījumus šajā likumā, ko sagatavoja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija.

Likuma anotācijā noteikts, ka patlaban Latvijā ne visas stacionārās ārstniecības iestādēs tiek sniegti grūtniecības pārtraukšanas pakalpojumi, līdz to pakalpojuma savlaicīga saņemšana var būt apgrūtināta.

Attiecīgi, lai vienkāršotu un paātrinātu pieejamību grūtniecības pārtraukšanas pakalpojuma saņemšanai kara laikā seksuālā vardarbībā cietušajām Ukrainas civiliedzīvotājām, noteikts, ka grūtniecību varēs pārtraukt ne tikai ārstniecības iestādes stacionārā nodaļā, bet arī dienas stacionārā.

Uz Ukrainas civiliedzīvotājiem netiks attiecināta norma, kas paredz, ka grūtniecības pārtraukšanu drīkst veikt ne agrāk kā 72 stundas pēc grūtniecības pārtraukšanas norīkojuma izsniegšanas.

Grūtniecības pārtraukšanai nebūs nepieciešama tiesībaizsardzības iestādes izsniegta izziņa un ārstu konsilija apstiprinājums.

Anotācijā norādīts, ka plānots, ka vienuviet tiks nodrošināta gan ginekoloģiska konsultācija, gan grūtniecības pārtraukšanas manipulācija.

LETA jau rakstīja, ka Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ uz Eiropu, tostarp Latviju, veidojas bēgļu straumes - Ukrainu ir pametuši vairāk nekā četri miljoni cilvēki, no kuriem Latvijā nonākuši pāris desmiti tūkstošu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VVD aicina ievērot prasības, ar droniem fiksējot vides pārkāpumus

Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, pašlaik sabiedrībai ir ļoti plašas iespējas iegādāties dažādu veidu bezpilotu gaisa kuģus jeb dronus.

Sabiedrība Pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Krievu valodu, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošiem datiem, kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. Daļā izglītības iestāžu netiek piedāvāta alternatīva krievu valodas apguvei.

Sabiedrība Rīdziniekus aicina sakārtot ēku pagrabus patvertņu veidošanai

Lielās talkas laikā, 27.aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus sakārtot arī savus ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai.

Sabiedrība Aprīļa vidus daudzviet Latvijā bijis mitrāks par normu

Vidējā gaisa temperatūra aprīļa otrajā dekādē Latvijā bija tuvu normai, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 163% no daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

Pasaule Eiropā patvēruma meklētāju skaits pērn bijis lielākais septiņos gados

Eiropā patvēruma meklētāju skaits pērn bijis lielākais pēdējos septiņos gados, pārsniedzot 1,1 miljonu cilvēku, trešdien paziņojusi Eiropas Savienība (ES).

Sabiedrība SIF: Latvija turpina aktīvi palīdzēt Ukrainas pilsoņiem mūsu valstī (+VIDEO)

Līdz 2023.gada nogalei izsniegtas 234 572 pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas.

Pasaule Gazas joslu caur Rafāhu pamet pirmie ārzemnieki

Vairāki simti ārzemju pasu īpašnieku un ievainoto trešdien sāka pamest Gazas joslu, caur Rafāhas robežpunktu dodoties uz Ēģipti, novēroja ziņu aģentūras AFP korespondenti.

Sabiedrība Bēgļiem nodrošinās mentora un sociālā darbinieka pakalpojumus

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem nodrošinās mentora un sociālā darbinieka pakalpojumus, informē Kultūras ministrija.