• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iedzīvotājus aicina neveidot zāļu uzkrājumus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:05, 23.03.2022


Zāļu valsts aģentūra (ZVA) aicina iedzīvotājus lieki neveidot zāļu uzkrājumus, nepirkt zāles nepamatoti lielā daudzumā, kā arī pašiem neziedot tās Ukrainas iedzīvotāju atbalstam, aģentūrai LETA pavēstīja ZVA sabiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme-Zvejniece.


Foto: LETA

ZVA aicina iegādāties zāles tikai tādā apjomā, kāds nepieciešams lietošanai. Piemēram, ārsta izrakstītas recepšu zāles, kas cilvēkam jālieto pastāvīgi saskaņā ar ārsta nozīmētu terapiju, ir ieteicams iegādāties un uzturēt krājumā tāda apjomā, kas pietiekams vismaz viena līdz trīs mēnešu patēriņam. Savukārt tās zāles, kuras nepieciešams lietot tikai periodiski, piemēram, bezrecepšu zāles, iedzīvotājiem tiek ieteikts iegādāties vienu, nevis desmit iepakojumus.

Tāpat ZVA iesaka neatlikt zāļu iegādi uz pēdējo brīdi, bet vērsties pie ārsta un aptiekā savlaicīgi, ņemot vērā savu veselības stāvokli un iespējamās specifiskās vajadzības. Gadījumā, ja aptiekā uz vietas nav pieejamas konkrētās zāles, tās var pasūtīt lieltirgotavā.

Tamme-Zvejniece norādīja, ka ZVA nepārtraukti uzrauga zāļu pieejamību un to potenciālas nepieejamības vai piegādes pārtraukuma gadījumā sazinās ar zāļu reģistrācijas apliecības īpašniekiem un lieltirgotavām, lai noskaidrotu, kādas ir alternatīvas zāļu piegādes iespējas, kad zāļu pieejamība tiks atjaunota un tās atkal būs pieejamas iegādei aptiekās.

Informācija par zāļu pieejamību un to, kurās zāļu lieltirgotavās ir pieejamas konkrētās zāles, ir atrodama ZVA tīmekļvietnē esošajā Zāļu reģistrā. Tajā tiek publicēta arī informācija par zāļu pieejamības atjaunošanas datumu Latvijā.

Vienlaikus ZVA aicina privātpersonas pašiem neiegādāties zāles ziedošanai Ukrainas iedzīvotājiem, tostarp nenodot zāles ziedojumos pašvaldībām vai labdarības organizācijām. Vairākas labdarības organizācijas, kuras organizē palīdzības nodošanu Ukrainai, vāc naudas ziedojumus, kas kalpos izdevumu segšanai zāļu nosūtīšanai no lieltirgotavām likumā noteiktajā kārtībā.

Pastāv risks, ka gadījumā, ja zāles netiek pareizi uzglabātas un pārvadātas, piemēram, neatbilstošā temperatūrā, to lietošana var radīt ļoti nopietnu un dzīvībai bīstamu kaitējumu cilvēka veselībai.

Arī Iekšlietu ministrija norāda, ka Ukrainas iedzīvotājiem nepieciešamo zāļu piegādi Latvijas valsts veic centralizēti, sadarbojoties ar Ukrainas iestādēm, kas nosūta pieprasījumus, precizējot specifiskas vajadzības un zāļu apjomus. Tādā veidā iespējams sniegt palīdzību ātrā un drošā veidā un parūpēties, ka tā sasniedz cilvēkus, kam tā nepieciešama.

Līdz ar to zāļu iegādei paredzētos līdzekļus iedzīvotāji aicināti novirzīt labdarības organizācijām, piemēram, "Ziedot.lv" vai doties uz "www.ukraine-latvia.com", lai atrastu labāko un ērtāko veidu, kā palīdzēt.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piektdien laiks būs sauss un lielākoties saulains

Nakts no ceturtdienas uz piektdienu būs gada īsākā nakts, un Latvijā tā paies bez lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Ķirsis skaidro, kāpēc vēl nav prāmju satiksmes starp Rīgu un Stokholmu

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV) cer, ka gada laikā tiks atjaunota regulārā prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas mērs.

Sabiedrība Saeima atlaiž Rēzeknes pilsētas domi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Sabiedrība Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs

Latvijā augstākais sociālās atstumtības risks Baltijas valstīs, liecina biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" pētījums.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā izrakstītas e-receptes zāles varēs iegādāties citās ES dalībvalstīs

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties savas e-receptes zāles citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs komandējuma, tūrisma brauciena vai citas īslaicīgas uzturēšanās laikā, Latvija ir sākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, informē Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Veselība Kā palielināt Latvijas zāļu daļu?

Latvijas zāļu tirgū 94% veido importētie medikamenti, bet, paplašinot vietējo ražotāju produktu piedāvājumu tirgū, varam gan palielināt konkurenci, gan veicināt cenu samazināšanos caur plašāku patentbrīvo medikamentu izmantošanu.

Sabiedrība Jau rudenī dārgāko recepšu zāļu cena varētu būt par 15-20% zemāka

Rudenī dārgāko recepšu zāļu cena varētu samazināties par 15-20%, aģentūra LETA noskaidroja Veselības ministrijā (VM).

Ekonomika Valdošā koalīcija nesteidzas samazināt PVN zālēm

Veselības ministrija (VM) zāļu cenu samazināšanas plānā sola apsvērt vēl vairāk samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) recepšu zālēm, taču konkrētākas diskusijas un aprēķini par iespējām gaidāmi vēlāk, kad valdošā koalīcija šogad spriedīs par plašākām izmaiņām nodokļos, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē klāstīja ministrijas pārstāvji.