• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Piedāvā bezmaksas konsultācijas cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:18, 23.01.2022


Cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem, kuriem pašlaik nav finansiālu iespēju pašiem apmaksāt terapiju izdevumus, tiek piedāvātas bezmaksas konsultācijas, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības "Būt brīvai" valdes priekšsēdētāja Anna Balode.Kā norādīja Balode, pašlaik bezmaksas kognitīvi biheiviorālo terapiju jau saņem pirmie cilvēki, un tajā tiek organizētas arī pirmās deju nodarbības, kur desmit nodarbību ciklā dalībnieki caur deju mācīsies pieņemt un iemīlēt savu ķermeni. Tāpat divpadsmit nodarbību ciklā cilvēkiem tiek piedāvāts arī bezmaksas psihologs grupā.

Visi bezmaksas pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā no "Ēšanas traucējumu (ĒT) resursu centra" līdzekļiem, priekšroku dodot cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem no sociāli maznodrošinātajām grupām, kas ir cilvēki bez darba vai ar zemiem ienākumiem, no daudzbērnu ģimenēm un studenti.

Vienlaikus uz konsultācijām ir aicināti arī tie cilvēki, kuriem ir aizdomas par ēšanas traucējumiem, bet kuriem tie nav diagnosticēti pie ārsta.

"Ēšanas traucējumu resursu centra speciālisti ir specializējušies, lai sniegtu efektīvāko palīdzību un emocionālu atbalstu, ar vairāku gadu pieredzi ēšanas traucējumu ārstēšanā," uzsvēra Balode.

Nodarbības un konsultācijas tiek rīkotas hibrīdformā - tiešsaistes platformā "Zoom" un klātienē "Veselības centra 4" telpās Rīgā, Grebenščikova ielā. Klātienē aicināti piedalīties tie cilvēki, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Centrā cilvēki var vērsties ne tikai ar anoreksiju un bulīmiju, bet arī PICA, OSFED, ARFID, kompulsīvo pārēšanos un citiem ar ēšanu saistītiem traucējumiem. Ēšanas traucējumi ir nopietni psihiskās un fiziskās veselības traucējumi, kad cilvēks pievērš pārspīlētu uzmanību savam svaram un ēdienam, atstājot novārtā citas intereses un aktivitātes.

Lai speciālisti varētu atrast visefektīvāko pieeju katram cilvēkam, katra situācija "ĒT resursu centrā" tiek izrunāta individuāli.

SIA "ĒT resursu centrs" ir pirmais ēšanas traucējumu centrs Latvijā, kurš dibināts 2021.gada 20.oktobrī, un kura mērķis ir ikvienam nodrošināt psihosociālas intervences cīņā ar ēšanas traucējumiem. Centrs ir sociāls uzņēmums, kurš no pelņas nodrošina bezmaksas palīdzību cilvēkiem, kuri to nevar atļauties, no mazāk aizsargātām sociālām grupām, kas ir studenti, cilvēki bez darba, cilvēki ar zemu ienākumu līmeni vai no daudzbērnu ģimenēm.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VVD aicina ievērot prasības, ar droniem fiksējot vides pārkāpumus

Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību, pašlaik sabiedrībai ir ļoti plašas iespējas iegādāties dažādu veidu bezpilotu gaisa kuģus jeb dronus.

Sabiedrība Pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Krievu valodu, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošiem datiem, kā otro svešvalodu apgūst gandrīz pusē Latvijas skolu. Daļā izglītības iestāžu netiek piedāvāta alternatīva krievu valodas apguvei.

Sabiedrība Rīdziniekus aicina sakārtot ēku pagrabus patvertņu veidošanai

Lielās talkas laikā, 27.aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus sakārtot arī savus ēku pagrabus droša patvēruma veidošanai.

Sabiedrība Aprīļa vidus daudzviet Latvijā bijis mitrāks par normu

Vidējā gaisa temperatūra aprīļa otrajā dekādē Latvijā bija tuvu normai, savukārt nokrišņu daudzums sasniedza 163% no daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Biedrība Tavi draugi nosūtījuši palīdzību Ukrainai apmēram 5 miljonu eiro apmērā

Biedrība "Tavi draugi" nosūtījuši palīdzību Ukrainai apmēram 5 miljonu eiro apmērā, informēja biedrības mediju koordinatore Agnese Ruberte.

Sabiedrība Par palīdzības tālruni no vardarbības cietušām sievietēm «vēl pāragri prognozēt»

Pašlaik "vēl pāragri prognozēt", kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālruņa numura 116016, kas paredzēts no vardarbības cietušu sieviešu atbalstam, aģentūrai LETA sacīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Sabiedrība Rīga sūtīs uz Kijivu vēl desmit autobusus

Nākamā gada sākumā uz Kijivu dosies vēl desmit "Mercedes-Benz" markas Rīgas domes ziedotie SIA "Rīgas satiksme" autobusi, šodien preses konferencē žurnālistus informēja Rīgas domes pārstāvji.

Sabiedrība Labdarības akcijā sagādātas 152 dāvanas patvēruma meklētāju bērniem

Ziemassvētku labdarības akcijā "Dāvana patvēruma meklētāju bērniem" sagādātas dāvanas 152 bērniem, kuri aug patvērumu meklētāju un bēgļu ģimenēs, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.