• Rauls,
  • Rodrigo
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Stingro ierobežojumu laikā vismazāk pārvietojas Rīgā dzīvojošie cilvēki

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:25, 05.11.2021


Stingro ierobežojumu laikā, kas visā valstī ieviesti no 21.oktobra, vismazāk pārvietojas Rīgā dzīvojošie cilvēki, secinājis mobilo sakaru operators SIA "Bite Latvija", analizējot savu klientu mobilitātes datus.


Foto: LETA

"Bite Latvija" pārstāvji min, ka šādi rādītāji var nozīmēt, ka galvaspilsētas iedzīvotāji rūpīgi ievēro mājsēdi vai arī ir gatavojušies tai savlaicīgi un izbraukuši no Rīgas jau pirms tās ieviešanas, dodoties, piemēram, uz lauku mājām.

Kopumā arī citās Latvijas daļās redzams, ka cilvēku pārvietošanās ir ievērojami samazinājusies līdz ar strikto ierobežojumu ieviešanu. Vienlaikus mobilā interneta patēriņš "Bite" tīklā, salīdzinot ar laiku pirms "lokdauna", ir audzis par 10%.

Analizējot iedzīvotāju mobilitātes datus "Bite" tīklā, novērots, ka samazinājusies cilvēku pārvietošanās plūsma pa A klases šosejām, visās lielajās Latvijas pilsētās, kā arī 100 kilometru rādiusā ap Rīgu.

"Kopumā jāsecina, ka iedzīvotāji ļoti mērķtiecīgi ievēro mājsēdes noteikumus un ir izvēlējušies to pavadīt nevis pilsētās, bet gan ārpus tām, laikus gatavojoties striktajiem ierobežojumiem. Tādēļ arī novērojam, ka cilvēku kustība visvairāk mitējusies lielajās pilsētās, īpaši Rīgā. Pavadot ilgāku laiku mājās, strādājot un mācoties attālināti, kopš "lokdauna" ieviešanas palielinājies mobilā interneta patēriņš "Bite" tīklā, turklāt tas šobrīd ir pat lielāks nekā Lietuvā," komentē "Bite Latvija" Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola.

Šajā laikā paaugstinājusies dažādu video platformu, saziņas un sociālo mediju lietotņu izmantošana, piemēram, "Zoom", "Facebook", "WhatsApp". Turpretim izteikti samazinājusies mobilo lietotņu "Waze" un "Google Maps" lietošana - attiecīgi par 17% un 15%.

"Arī šī tendence apliecina, ka cilvēki pārvietojas ievērojami mazāk, jo gan viena, gan otra lietotne tiek izmantota navigācijas mērķiem," piebilst Ahuna-Ozola.

Vienlaikus, analizējot mobilā interneta patēriņa datus ārpus Latvijas, "Bite Latvija" secinājis, ka cilvēki arī ceļo, iespējams, daļu "lokdauna" pavadot Latvijā, un daļu - ārzemēs. Proti, mobilo datu apjoms, ko "Bite" klienti viesabonēšanā patērējuši oktobrī, salīdzinot ar septembri, ir palielinājies par aptuveni 11%. Tostarp patērēto datu apjoma pieaugums, ko cilvēki izmanto Latvijā un ārpus tās, ir līdzīgs.

Jau vēstīts, ka līdz 15.novembrim Latvijā spēkā ir stingri Covid-19 ierobežojumi.

"Bite Latvija" 100% kapitāldaļas pieder "Bite Lietuva", kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Providence Equity Partners" uzņēmums. Savukārt "Bite Latvija" patiesā labuma guvēji ir Lielbritānijas pilsonis Džons Karls Hāns un ASV pilsonis Džonatans Milsons Nelsons.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā sarucis tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums

Latvijā šogad augustā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā šā gada jūlijā, bet par 10% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Sabiedrība Rajevs pametīs AS frakciju un kļūs par parlamentāro sekretāru

Parlamentārietis un līdzšinējais "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvis Igors Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs.

Sabiedrība Ventspils piedāvā mājokli speciālistiem, kas pārceļas uz pilsētu (+VIDEO)

Valstspilsēta Kurzemē vēlas dažādot savu saimniecisko dzīvi.

Sabiedrība Efektīvas M&E sistēmas ieviešana ilgtspējīgai izaugsmei

Kultūras biedrība "Alternatīvā realitāte" ir strikti orientēta uz ilgtspējas veicināšanu un organizatoriskās kapacitātes palielināšanu. Aktīvo Iedzīvotāju Fonda līdzfinansēts Kapacitātes projekts "Solis uz nākotni" ir galvenais solis ceļā uz mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Sabiedrība Latvijā novēro intereses palielināšanos par lidojumiem uz siltajām zemēm

Pēdējās dienās, kopš kļuvis zināms par gaidāmajiem stingrajiem ierobežojumiem Latvijā un komandantstundas noteikšanu, nacionālā aviokompānija "airBaltic" novērojusi palielinātu interesi par lidojumu galamērķiem siltajās zemēs, aģentūra LETA uzzināja kompānijā.