Viņš atzina, ka, lai arī Krievija ir spējīga par lielu naudu piesaistīt gana daudz karotāju, tai nepietiek spēku, lai uzbruktu pilnīgi visā vairāk nekā 1200 kilometru garajā frontē, tomēr krievi stratēģiski veido "smaguma punktus" atsevišķās vietās, lai turpinātu "grauzties metru pa metram uz priekšu".
Kā krievu armijas vājās vietas Slaidiņš minēja cilvēkresursu trūkumu, kas gan tiekot risināts, mēģinot karotājus piesaistīt ar dāsnām naudas summām, taču tādā veidā netiek iegūti labi apmācīti un augstvērtīgi karotāji.
Gribētāju karot Krievijas pusē netrūkst arī no citām valstīm, piebilda Slaidiņš, kā piemēru minot pirms pāris dienām Ukrainā sagūstītos ķīniešus, kuri bija karojuši kopā ar krieviem. Eksperts domā, ka tā ir bijusi pašu šo ķīniešu privāta iniciatīva, nevis oficiāls, centralizēts uzdevums no Ķīnas puses. Ja Ķīna kādu sūtītu karot pret Ukrainu, tad drīzāk tie būtu kādi augsta līmeņa virsnieki, padomnieki vai novērotāji, bet ne jau ierindas karavīri, minēja eksperts.
Komentējot Ukrainas puses panākumus Krievijas teritorijā, Slaidiņš atzina, ka triecieni ir pierimuši pa enerģētikas infrastruktūru, kā to paredz sarunās ar ASV panāktā vienošanās, bet tikmēr tiek turpināti Ukrainas dronu triecieni pa Krievijas teritorijā esošajiem militārajiem objektiem. "Dronu pielietojums, kā rāda situācija pēdējo nedēļu laikā, ir palielinājies, bet neredzam, protams, šos raķešu triecienus ar Rietumu ieročiem pa Krievijas teritoriju, kas nozīmē, ka noteikti ir Ukrainai liegums."
Vaicāts, kādas praktiskas lietas Ukrainai karā patlaban visvairāk pietrūkst, virsnieks atbildēja, ka tie, pirmkārt, ir dažāda veida droni. Lai arī Ukraina pēdējā laikā ir spērusi milzu soli bezpilota lidaparātu attīstīšanā un ražošanā, visu karam nepieciešamo daudzumu sarūpēt tā nespēj, tāpēc droni, ko ukraiņi saņem ziedojumos, frontē tiem ļoti noder.
Savukārt valstu līmenī sabiedrotajiem visvairāk būtu jādomā par pretgaisa aizsardzības sistēmām, stāstīja Slaidiņš, norādot, ka ar tām varētu apturēt daudzos triecienus, kas pēdējā laikā no Krievijas puses tikuši raidīti pa Ukrainas civilo infrastruktūru, tādējādi cerot panākt haosu Ukrainas iekšienē un izraisīt civiliedzīvotāju protestus pret Ukrainas varu un tās nespēju viņus aizsargāt.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri