ES pērn nelegālo robežšķērsotāju skaits samazinājies par 38%, nokrītoties līdz zemākajam līmenim kopš 2021.gada, kad migrāciju vēl ietekmēja Covid-19 pandēmija. Pērn ES uz ārējām robežām tika konstatēti 239 000 nelegālas šķērsošanas gadījumi.
Vairākos nelegālās migrācijas maršrutos konstatēta ievērojama nelegālo robežšķērsotāju skaita lejupslīde, bet citos pieaugums. Taču tikai uz ES austrumu robežas kāpums ir dramatisks.
Uz ES austrumu robežas robežšķērsotāju skaits pērn pieaudzis trīskārtīgi, sasniedzot aptuveni 17 000. Vislielākais pieaugums tika konstatēts uz ES robežām ar Ukrainu un Baltkrieviju.
Kopējo nelegālo robežšķērsotāju skaita samazinājumu visvairāk ietekmēja Vidusjūras centrālās daļas maršruts, kur nelegālo robežas šķērsošanas gadījumu skaits saruka par 59%, un Rietumbalkānu maršruts, kur nelegālo robežas šķērsošanas gadījumu skaits samazinājās par 78%.
Taču skaitliskā ziņā Vidusjūras centrālās daļas maršrutā joprojām tika reģistrēts otrs lielākais nelegālo robežšķērsotāju skaits - aptuveni 67 000. Vēl vairāk nelegālo robežšķērsotāju tika reģistrēts Vidusjūras Austrumu maršrutā - aptuveni 69 400, kas ir pieaugums par 14%. Šajā maršrutā vairums migrantu bija no Sīrijas, Afganistānas un Ēģiptes.
Rietumāfrikas maršrutā Kanāriju salās nelegālo robežšķērsotāju skaits pieaudzis par 18%, sasniedzot gandrīz 47 000. Tas ir lielākais skaits, kopš "Frontex" sāka datu apkopošanu 2009.gadā.
Cerot nokļūt Lielbritānijā, pērn Lamanšu mēģināja šķērsot par 9% vairāk nelegālo migrantu nekā 2023.gadā.
Aplūkojot migrantu sadalījumu pa dzimumiem, sieviešu skaits nelegālo migrantu vidū saglabājies stabils - nedaudz vairāk par 10%.
62% no visām sievietēm, kas ieradās uz ES robežām, bija tur nokļuvušas pa Vidusjūras austrumu maršrutu, kas liecina par citu maršrutu bīstamību. Lielākā daļa šo sieviešu bija no Afganistānas un Sīrijas.
Nepilngadīgo personu skaits starp tiem, kas mēģināja nelegāli šķērsot ES robežu, palielinājās no 13% 2023.gadā līdz 16% pērn.
"Lai gan 2024.gada nelegālās migrācijas rādītāji atspoguļo progresu, problēmas joprojām pastāv. Kontrabandas tīkli pielāgojas jauniem apstākļiem, un migrācijas plūsmas var ātri mainīties. Varasiestādes ziņoja par pieaugošu kontrabandistu vardarbību Rietumbalkānu maršrutā, un pieaugošā nestabilitāte tādos reģionos kā Sāhela turpina veicināt migrāciju uz Eiropu," komentējot "Frontex" sākotnējos datus, sacīja aģentūras vadītājs Hanss Leitenss.
ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM) aplēsusi, ka, mēģinot šķērsot jūru, lai iekļūtu ES, 2024.gadā dzīvību zaudējuši 2300 cilvēki.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri