• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izraidītajiem Latvijas diplomātiem Krievija jāpamet līdz 9.maija dienas beigām

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:42, 29.04.2024


Izraidītajiem Latvijas diplomātiem Krievija jāpamet līdz 9.maija dienas beigām, paziņoja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.Taujāta, cik darbinieku patlaban strādā Latvijas vēstniecībā Krievijā, viņa norādīja, ka politisko un ekonomisko jautājumu nodaļā strādā pagaidu pilnvarotā lietvede Dace Rutka, padomnieki Andrejs Grinaško un Antra Margarita Tumane, kā arī pirmais sekretārs Uldis Upelnieks.

Savukārt Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārajā nodaļā strādā nodaļas vadītāja Māra Fricberga, otrā sekretāre - Konsulārās nodaļas vadītājas vietniece Evija Johansone, otrā sekretāre Ieva Tropa, trešā sekretāre Svetlana Romanovska, Ligita Gribovska un Henriks Obolevičs. Eglīte uzsvēra, ka informācija tiek periodiski atjaunota.

Savukārt atbilstoši ĀM Diplomātiskajam sarakstam, kurš datēts ar šī gada 26.aprīli, Krievijas vēstniecībā Latvijā strādā 21 darbinieks.

Krievijas Ārlietu ministrijā ceturtdien, 25.aprīlī, Latvijas pagaidu pilnvarotajai lietvedei iesniegta nota par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu.

Eglīte norādīja, ka ĀM lems pār tālāko rīcību, atbildot uz Krievijas paziņojumu par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu. ĀM preses sekretāre arī uzsvēra, ka tradicionāli izraidīto diplomātu vārdi netiek atklāti.

Jau rakstīts, ka bijušais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) 27.martā pieņēma lēmumu pasludināt Krievijas vēstniecības diplomātu par valstij nevēlamu personu.

Uz ĀM 27.martā tika izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Oļegs Zikovs, kuram tika izteikts kategorisks Latvijas puses protests par vēstniecības ilgstoši īstenoto nepieņemamo un provokatīvo publisko komunikāciju, kas ir klajā pretrunā ar 1961.gada Vīnes konvencijas par diplomātiskajiem sakariem.

Krievijas vēstniecība, neskatoties uz vairākkārtējiem ĀM aizrādījumiem, ir turpinājusi "nekorektu publisko komunikāciju, kas vērsta uz Latvijas valsts varas institūtu un iestāžu diskreditāciju un naida kurināšanu Latvijas sabiedrībā".

Ņemot to vērā, ārlietu ministrs Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāvis diplomātu, kuram Latvija bija jāpamet līdz 10.aprīļa dienas beigām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Lietuvā ierosina atņemt dubultpilsonību agresorvalstu atbalstītājiem

Saistībā ar ģeopolitisko situāciju un jaunu apdraudējumu rašanos Lietuvas Iekšlietu ministrija ierosinājusi atņemt Lietuvas pilsonību dubultpilsoņiem, ja viņi atbalsta agresoru un apdraud nacionālo drošību.

Pasaule Atvairīts krievu raķešu uzbrukums Kijivai

Naktī uz trešdienu Krievijas karaspēks pret Kijivu vērsa kombinētu uzbrukumu ar spārnotajām raķetēm, bezpilota lidaparātiem un ballistiskajā raķetēm, paziņojusi Kijivas pilsētas militārā administrācija.

Pasaule ASV plāno piegādāt Ukrainai vēl vienu sistēmu «Patriot»

ASV prezidents Džo Baidens plāno padarīt Ukrainai pieejamu vēl vienu pretgaisa aizsardzības sistēmu "Patriot", lai atvairītu Krievijas gaisa uzbrukumus, otrdien ziņoja laikraksts "New York Tiimes", atsaucoties uz vārdos nenosauktiem ASV valdības avotiem.

Pasaule Krievija iznīcinājusi pusi no Ukrainas elektroenerģijas ražošanas jaudas

Mēnešiem ilgie Krievijas triecieni Ukrainas enerģētikas objektiem iznīcinājuši pusi no Ukrainas elektroenerģijas ražošanas jaudas, otrdien paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Lasiet arī