• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izraidītajiem Latvijas diplomātiem Krievija jāpamet līdz 9.maija dienas beigām

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:42, 29.04.2024


Izraidītajiem Latvijas diplomātiem Krievija jāpamet līdz 9.maija dienas beigām, paziņoja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte.Taujāta, cik darbinieku patlaban strādā Latvijas vēstniecībā Krievijā, viņa norādīja, ka politisko un ekonomisko jautājumu nodaļā strādā pagaidu pilnvarotā lietvede Dace Rutka, padomnieki Andrejs Grinaško un Antra Margarita Tumane, kā arī pirmais sekretārs Uldis Upelnieks.

Savukārt Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārajā nodaļā strādā nodaļas vadītāja Māra Fricberga, otrā sekretāre - Konsulārās nodaļas vadītājas vietniece Evija Johansone, otrā sekretāre Ieva Tropa, trešā sekretāre Svetlana Romanovska, Ligita Gribovska un Henriks Obolevičs. Eglīte uzsvēra, ka informācija tiek periodiski atjaunota.

Savukārt atbilstoši ĀM Diplomātiskajam sarakstam, kurš datēts ar šī gada 26.aprīli, Krievijas vēstniecībā Latvijā strādā 21 darbinieks.

Krievijas Ārlietu ministrijā ceturtdien, 25.aprīlī, Latvijas pagaidu pilnvarotajai lietvedei iesniegta nota par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu.

Eglīte norādīja, ka ĀM lems pār tālāko rīcību, atbildot uz Krievijas paziņojumu par divu Latvijas diplomātu izraidīšanu. ĀM preses sekretāre arī uzsvēra, ka tradicionāli izraidīto diplomātu vārdi netiek atklāti.

Jau rakstīts, ka bijušais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) 27.martā pieņēma lēmumu pasludināt Krievijas vēstniecības diplomātu par valstij nevēlamu personu.

Uz ĀM 27.martā tika izsaukts Krievijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Oļegs Zikovs, kuram tika izteikts kategorisks Latvijas puses protests par vēstniecības ilgstoši īstenoto nepieņemamo un provokatīvo publisko komunikāciju, kas ir klajā pretrunā ar 1961.gada Vīnes konvencijas par diplomātiskajiem sakariem.

Krievijas vēstniecība, neskatoties uz vairākkārtējiem ĀM aizrādījumiem, ir turpinājusi "nekorektu publisko komunikāciju, kas vērsta uz Latvijas valsts varas institūtu un iestāžu diskreditāciju un naida kurināšanu Latvijas sabiedrībā".

Ņemot to vērā, ārlietu ministrs Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāvis diplomātu, kuram Latvija bija jāpamet līdz 10.aprīļa dienas beigām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Kanāda piegādās Ukrainai raķetes un munīciju

Kanāda piegādās Ukrainai raķetes, munīciju vieglajiem ieročiem un tālvadības ieroču stacijas "Nanuk", ceturtdien Briselē paziņojis Kanādas aizsardzības ministrs Bils Blērs.

Pasaule Pēc ASV jaunajām sankcijām Maskavas birža aptur dolāru un eiro tirdzniecību

Maskavas akciju birža ceturtdien apturējusi ASV dolāru un eiro tirdzniecību pēc tam, kad Savienotās Valstis trešdien paziņoja par jaunām sankcijām Krievijai par karu Ukrainā.

Pasaule Bloomberg: Krievija cenšas ietekmēt ASV vēlēšanas

Aizvien vairāk ASV pretinieku ar Krieviju vadībā cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās prezidenta vēlēšanas, izmantojot nolīgtas komercsabiedrības un mākslīgā intelekta tehnoloģijas, raksta aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Pasaule Ruanda: ANO aģentūra melo par Lielbritānijas deportāciju plānu

Ruanda trešdien apsūdzēja ANO bēgļu aģentūru melos pēc tam, kad šī aģentūra tiesā apgalvoja, ka no Lielbritānijas uz Ruandu deportētie patvēruma meklētāji var tikt nosūtīti uz citu valsti, kur viņiem draudētu vajāšana.

Lasiet arī