• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija ir NATO jau 20 gadus, ASV atbalsts ir spēcīgāks kā jebkad (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:15, 21.03.2024


Nacionālā diplomātija un bruņotie spēki pastāvīgi uzrauga ārējos draudus mūsu valstij.


Ir noslēgušās starptautiskās mācības CRYSTAL ARROW 24, kurās izspēlēts uzbrukums pretiniekam Latvijas teritorijā, tā bloķēšana un iznīcināšana.

2024.gada 22.martā Ārlietu ministrijā norisināsies konference "20 gadi Latvijas dalībai ES un NATO". Konferences iecere ir atskatīties uz šo gadu būtiskākajiem notikumiem Eiropas Savienībā un NATO, analizēt to ietekmi uz Latviju, kā arī uzsvērt Latvijas dalības Eiropas Savienībā un NATO nozīmi, ieguldījumu un ieguvumus dažādās jomās, dažādām sabiedrības grupām.

Konferences sadaļā par Eiropas Savienības jautājumiem tiks apskatītas tādas tēmas kā Latvijas pievienošanās Eiropas Savienības vienotajam tirgum, Šengenas zonai un eirozonai, kā arī ES darba tirgus pakāpeniska atvēršana.

Diskusijā par NATO jautājumiem runās par 20 gados paveikto Latvijas ārējās drošības stiprināšanā un Alianses pielāgošanos jauniem izaicinājumiem mainīgā drošības vidē.

Konferencē ar atziņām dalīsies Latvijas dažādu jomu eksperti, kas pārstāv valsts pārvaldi, Eiropas Savienības institūcijas, sociālos partnerus, domnīcas un plašsaziņas līdzekļus. Viņi visi ir saistīti ar Eiropas Savienības un NATO procesiem un sniegs savu vērtējumu par 20 gados paveikto un ieguvumiem.

Kā ziņots pagājušajā nedēļā aizsardzības ministrs Andris Sprūds Vašingtonā tikās ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, starptautisko drošības situāciju un atbalstu Ukrainai.

“ASV ir Latvijai svarīgs stratēģiskais partneris. ASV politiskā līderība, investīcijas mūsu spēju attīstībā un militārā klātbūtne sūta spēcīgu atturēšanas signālu. Sarunā ar aizsardzības ministru Loidu Ostinu iezīmējām nākamos soļus, lai kopīgi stiprinātu kolektīvo aizsardzību. ASV nodrošinās ilgtermiņa militāro klātbūtni Latvijā un sniegs atbalstu mūsu militāro spēju stiprināšanā dažādu programmu ietvaros,” tikšanos komentēja aizsardzības ministrs Andris Sprūds.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā norisināsies Latvijas un Āfrikas valstu partnerībai veltīts forums

Rīgā 3.jūnijā un 4.jūnijā norisināsies Ārlietu ministrijas (ĀM) organizēts starptautisks forums "Latvija un Āfrikas valstis: partneri mieram un noturībai".

Sabiedrība Pēc Maskavas nama pārdošanas nauda nonāks Ukrainas atbalstam

Aizsardzības komisija lūgs Saeimu šiem likumprojektiem noteikt steidzamību un izskatīt rītdienas parlamenta sēdē.

Lasiet arī