• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eiropas Parlaments neatbalsta imunitātes atcelšanu Ušakovam un Amerikam

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:11, 11.04.2024


Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien neatbalstīja deputāta imunitātes atcelšanu eiroparlamentāriešiem Nilam Ušakovam (S) un Andrim Amerikam (GKR).EP Juridiskās komitejas iepriekš sagatavotajos EP lēmuma priekšlikumos par pieprasījumu atcelt Ušakova un Amerika imunitāti norādīts, ka Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas prokurors ir pieprasījis atcelt no Latvijas ievēlēto deputātu imunitāti.

Prokurors pieprasījis atcelt imunitāti Ušakovam, lai sāktu kriminālprocesu pret viņu par noziedzīgu nodarījumu - kukuļa - iegūšanu pirms nelikumīgas darbības veikšanas trešās personas interesēs, būdams valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, un par pārkāpumu - svešas mantas piesavināšanos, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, lielā apmērā un organizētā grupā.

Prokurors pieprasījis atcelt imunitāti Amerikam, lai uzsāktu kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu - kukuļa iegūšanu pirms nelikumīgas darbības veikšanas trešās personas interesēs, izmantojot dienesta stāvokli.

Priekšlikumā atzīmēts, ka no 2017.gada 22.jūlija līdz 2017.gada 17.septembrim Ušakovs, būdams Rīgas pilsētas mērs, proti, atrazdamies publiski atbildīgā amatā, kā arī pārstāvot Rīgas pašvaldību kā Rīgas pārvadājumu uzņēmuma akcionāru, cita starpā uzņēmuma "Rīgas mikroautobusu satiksme" pastarpinātajam īpašniekam esot pieprasījis kukuli 50% apmērā no summām, ko šis uzņēmums saņēma no Rīgas pašvaldības par tā pārvadātajiem pasažieriem, kuriem ir bijušas tiesības uz braukšanas maksas atlaidēm.

Pēc EP Juridiskās komitejas paustā, arī Ameriks, būdams Rīgas pilsētas vicemērs - atrazdamies publiski atbildīgā amatā - citastarp uzņēmuma "Rīgas mikroautobusu satiksme" pastarpinātajam īpašniekam esot pieprasījis kukuli 50% apmērā no summām, ko šis uzņēmums saņēma no Rīgas pašvaldības par tā pārvadātajiem pasažieriem, kuriem bijušas tiesības uz braukšanas maksas atlaidēm.

EP Juridiskā komiteja uzsver, ka Ušakovs un Ameriks par EP deputātiem tika ievēlēti 2019.gada maija vēlēšanās, savukārt inkriminētais noziedzīgais nodarījums neattiecas nedz uz viedokli, kas ir pausts, nedz uz balsojumiem, kas ir veikti, pildot EP deputāta pienākumus. Priekšlikumā skaidrots, ka parlamentārās imunitātes mērķis ir aizsargāt EP un tā deputātus pret tiesvedību, kas tiek ierosināta par darbībām, kuras ir veiktas, pildot parlamentāros pienākumus, un kuras no šiem pienākumiem nošķirt nevar.

EP Juridiskā komiteja uzsvēra, ka Ušakovs neesot varējis noziedzīgo nodarījumu, proti, kukuļa saņemšanu, izdarīt pilnībā, jo mikroautobusa pārvadājuma uzņēmuma pilnvarotais neesot piekritis pieprasītā kukuļa apmēram. Tāpat tā norāda, ka izmeklēšana nav spējusi droši noteikt iespējamo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas precīzu vietu un laiku. Komiteja akcentē, ka Ušakovam un Amerikam inkriminētie nodarījumi esot izdarīti 2017.gadā, bet Latvijas ģenerālprokurors pieprasījumu atcelt deputātu imunitāti nosūtīja 2023.gada 23.maijā, nesniedzot "pārliecinošus novēlotas rīcības iemeslus".

"Šķiet, ka šis ir tas gadījums, kad var konstatēt "fumus persecutionis", proti, ir gūti "konkrēti pierādījumi", kas liecina, ka attiecīgais tiesiskais process tika uzsākts ar mērķi kaitēt attiecīgā deputāta politiskajai darbībai un jo īpaši viņa kā EP deputāta darbībai," uzsvērts priekšlikumā, rosinot neatcelt Ušakova un Amerika imunitāti, un uzdot EP priekšsēdētājai šo lēmumu un komitejas ziņojumu nosūtīt kompetentajai iestādei un pašiem deputātiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Borels: Ukrainai ieroči vajadzīgi tagad, nevis nākamgad

Ukrainai pašaizsardzībai militārā palīdzība ir vajadzīga tagad, nevis nākamajā gadā, sacīja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

Pasaule ANO: Papua-Jaungvinejā izdzīvojušo atrašana pēc zemes nogruvuma mazticama

Ir ļoti mazticami, ka Papua-Jaungvinejā tiks atrasti dzīvi vēl kādi zemes nogruvuma upuri, otrdien ziņu aģentūrai AFP atzina ANO amatpersona.

Pasaule «Latvijas valsts ceļu» apgrozījums pirmajā ceturksnī samazinājies par 5%

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 4,279 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kā arī kompānija cieta zaudējumus 359 509 eiro apmērā pretstatā peļņai 2023.gada pirmajā ceturksnī, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Pasaule ES pēc Navaļnija nāves pakļaus Krieviju jaunam sankciju režīmam

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri, reaģējot uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi cietumā, pirmdien vienojušies par jaunu sankciju režīmu, kam Maskava tiks pakļauta par cilvēktiesību pārkāpumiem, aģentūrai DPA apliecinājuši vairāki diplomāti.

Lasiet arī