Pirmo reizi Latvijas mūzikas vēsture kopīgā dziesma apvienojušās 3 hip hopa izpildītājas - VIŅA, Ūga un Revolūcija. Dziesma "100" ir pilna ar sievišķīgu jaudu, enerģiju un stāsta par ambīcijām, oriģinalitāti un personīgo izaugsmi.
Dziesmas videoklipu filmējis Edurads Deičmanis un meitenes tajā iejutušās nedaudz vesternīgā dumpinieču tēlā. Dziesmu "100" producējis bītmeikeris Veiders un miksējis DJ Monsta. Jauno singlu pirmo reizi dzīvajā meitenes kopīgi izpildīs jau 2.augustā festivālā Summer Sound.
Hiphops aizsākās 20. gs. 70. gadu 1. pusē Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Ņujorkas afroamerikāņu un latīņamerikāņu strādnieku kvartālos. Hiphopa kultūru raksturo četri elementi – grafiti (ar krāsu aerosolu vai marķieri zīmēti attēli publiskajā vidē), breiks (specifiska ielu deja), dīdžejošana (mūzikas ierakstu atskaņošana un manipulēšana) un reps (teksta rečitēšana). Lai arī hiphopa fenomens veidojās šo māksliniecisko izpausmju mijiedarbībā, tieši muzikālā daļa, kuru veido reps un dīdžejošana kļuva par šīs kultūras spilgtāko parādību. Hiphopa žanra saknes meklējamas fanka mūzikā, ietekmi atstājuši arī disko, džezs, regejs, blūzs un soulmūzika. Hronoloģiski žanra attīstību iedala trīs galvenajos posmos – vecās skolas hiphops (old-school hip hop), jaunās skolas hiphops (new-school hip hop) un hiphopa zelta ēra (hip hop’s golden age).
Par vienu no spilgtākajiem 21. gs. hiphopa māksliniekiem uzskata Kanji Vestu (Kanye Omari West; kopš 2018 Ye), kurš plašu popularitāti ieguva, pateicoties epatāžai un skandalozam dzīvesveidam, tomēr apliecinājis spilgtu radošo rokrakstu, mūzikā integrējot džeza, popa, soula un gospeļa elementus. Plašu atpazīstamību ieguvis arī Kendriks Lamārs (Kendrick Lamar), kura jaunradē daudz skarta žanra tradicionāli aktuālā tematika (sociālā netaisnība, rasu diskriminācija, policijas brutalitāte) un veiksmīgi integrēta hiphopa zelta laikmeta rečitēšanas stilistika, kā arī labākās džeza un hārdkora hiphopa samplēšanas metodes un šo stilistiku izpildījuma maniere. K. Lamāra albums Damn (2017) novērtēts ar Pulicera prēmiju (Pulitzer Prize, 2018) par spilgtu modernā afroamerikāņu dzīvesveida atspoguļojumu.
Vairāki hiphopa pionieri un grupas uzņemti Rokenrola slavas zālē (Rock and Roll Hall of Fame), t. sk. Grandmaster Flash an the Furious Five (2007); Run-D.M.C. (2009); Beastie Boys (2012); Public Enemy (2013); N.W.A. (2016); T. Šekurs (2017).
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri