• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Izmisīgs plāns Arktikas glābšanai: ierosina to iesaldēt

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 07:52, 12.06.2024


Pētnieki ir izstrādājuši vairākas ģeoinženierijas metodes, lai glābtu Ziemeļpolu no kušanas.Lai glābtu sniegoto Arktiku no kušanas globālās sasilšanas rezultātā, daži zinātnieki strādā pie plāniem mainīt visa reģiona klimatu, raksta "Futurism".

Protams, Ziemeļpolu nevar ievietot milzu saldētavā, taču ir vairāki projekti reģiona atdzesēšanai, atstarojot saules gaismu.

Viens no šādiem projektiem paredz ūdens sūknēšanu uz virsmas, kur tas sasalst un veido aizsargkārtu virs Arktikas sniega. Citā eksperimentā zinātnieki ierosina izkliedēt atstarojošas stikla lodītes uz sniega Arktikā, lai atstarotu vairāk saules gaismas.

Visi ierosinātie projekti ir daļa no ģeoinženierijas, kas ir metode noteiktu vides aspektu veidošanai, lai kompensētu klimata pārmaiņu radītos postījumus. Fakts, ka zinātne nopietni apsver šādus eksperimentus, nozīmē, ka ar globāliem centieniem nepietiek, lai apturētu sasilšanu. Piemēram, pagājušais gads bija karstākais, kāds reģistrēts Arktikā.

Nīderlandes jaunuzņēmums "Arctic Reflections" ir ierosinājis savu eksperimentu, lai glābtu Arktiku. Pētījuma autori ierosina iesūknēt jūras ūdeni īpaši izvēlētās vietās Arktikas jūrā, lai atjaunotu Arktikas ledu, kas ziemas periodos sabiezējot kalpos kā siltuma vairogs.

“Mūs iedvesmoja Nīderlandes pieeja slidotavu celtniecībai daiļslidošanas sacensībām,” atzīst "Arctic Reflections" izpilddirektors Fongers Ipma.

Ziemā Nīderlandē dažus laukus appludina ar ūdeni, lai izveidotu slidotavas. Viņš saka, ka cilvēki varētu izveidot aizsargājošu ledus apvalku, kas varētu ilgāk saglabāt Arktiku, kamēr citas tehnoloģijas samazina globālās oglekļa emisijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.