• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Japānā izveidots pasaulē pirmais koka satelīts: drīzumā tas dosies orbītā

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 10:15, 31.05.2024


Mazais satelīts tiks nosūtīts uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) un pēc tam novietots orbītā, lai pārbaudītu tā veiktspēju kosmosā.



Zinātnieki no Kioto universitātes (Japāna) kopā ar mežistrādes uzņēmuma "Sumitomo Forestry" inženieriem radījuši pasaulē pirmo pētniecības pavadoni kuba formā, kas šī gada septembrī dosies orbītā ar nesējraķeti "SpaceX", raksta "ScienceAlert".

Pasaulē pirmais koka satelīts tika izveidots no magnolijas koka un tika nosaukts par "LignoSat". Tas ir kubs, kura katra mala ir 10 cm augsta.

Šis mazais satelīts ir eksperimentāls, jo zinātnieki vēlas pārbaudīt, vai šādi satelīti labi darbosies orbītā. No metāla izgatavoti satelīti, kad tie sabojājas un sadeg Zemes atmosfērā, to piesārņo ar metāla daļiņām. Tāpēc "LignoSat" veidotāji uzskata, ka nākotnē koka satelīti varētu aizstāt esošās ierīces orbītā, jo, atgriežoties uz Zemes, tie pilnībā sadegs un neatstās aiz sevis nekādus piesārņotājus.

Pēc zinātnieku domām, metāla daļiņas, kas izdalās, atmosfērā iznīcinot parastos satelītus, var negatīvi ietekmēt vidi un attālinātās sakaru sistēmas.

"LignoSat" veidotāji nākamnedēļ plāno nodot savu radījumu Japānas kosmosa aģentūrai JAXA. Pēc tam sāksies sagatavošanās darbi tā nosūtīšanai kosmosā. Plānots, ka nesējraķete "SpaceX" koka satelītu kopā ar citām kravām nosūtīs uz SKS šī gada septembrī. Pēc tam satelīts tiks izlaists orbītā ap Zemi no SKS Japānas moduļa, lai pārbaudītu tā izturību.

Pēc zinātnieku domām, riņķojot orbītā, koka satelīts nosūtīs uz Zemi datus par savu stāvokli. Tādējādi zinātnieki varēs noskaidrot, cik labi šāds satelīts spēj darboties kosmosa apstākļos un vai tas spēj izturēt lielas temperatūras izmaiņas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Par Jelgavas domes priekšsēdētāju kļūst "Par" politiķis Daģis

Otrdien par Jelgavas domes priekšsēdētāju pārliecinoši ievēlēja partijas "Par" politiķi Mārtiņu Daģi, kurš amatā nomainīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi Andri Rāviņu.

Interesanti fakti Dalailama ar lūgšanām sāk 90.dzimšanas dienas svinības

Tibetiešu trimdas garīgais līderis Dalailama pirmdien Daramsalā, Indijas ziemeļos, piedalījās lūgšanu pasākumā, ar ko tika sāktas viņa 90.dzimšanas dienas svinības.

Interesanti fakti Parīzē svelmes dēļ izsludina augstāko brīdinājuma līmeni

Francijas nacionālais meteodienests Parīzē un vēl 15 departamentos otrdienai izsludinājis augstāko laikapstākļu brīdinājuma līmeni, jo tiek prognozēta temperatūra līdz 41 grādam, Eiropu pārņemot karstuma vilnim.

Interesanti fakti Latvijas reģionos no otrdienas varēs medīt staltbriežu govis, teļus un buļļus

Atsevišķos Latvijas reģionos no otrdienas, 1.jūlija, būs atļauts medīt staltbriežu govis, teļus un līdz divus gadus vecus buļļus, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Lasiet arī

Interesanti fakti «Amazon» palaiž interneta satelītus

ASV tiešsaistes tirdzniecības uzņēmums "Amazon" pirmdien palaida savas meitsabiedrības "Project Kuiper" pirmos interneta satelītus, sākot konkurenci ar Īlona Maska uzņēmuma "SpaceX" interneta satelītu "Starlink" tīklu.

Interesanti fakti ASV un Krievijas astronautu komanda devusies uz SKS

ASV un Krievijas astronauti otrdien ar krievu kosmosa kuģi sekmīgi devušies ceļā uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS).

Ekonomika Latvijā attīsta Zemes novērošanas datus un ģeotelpiskās tehnoloģijas (+VIDEO)

Katrs eiro, kas ieguldīts kosmosa programmās, piesaista papildu 2,8 eiro investīcijas.

Interesanti fakti «SpaceX» kosmosa kuģis dodas pirmajā orbitālajā lidojumā virs Zemes poliem

ASV uzņēmuma "SpaceX" kosmosa kuģis "Crew Dragons" ar četriem privātiem astronautiem pirmdien devās vēsturē pirmajā orbitālajā lidojumā virs Zemes poliem.