• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Japānā izveidots pasaulē pirmais koka satelīts: drīzumā tas dosies orbītā

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 10:15, 31.05.2024


Mazais satelīts tiks nosūtīts uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) un pēc tam novietots orbītā, lai pārbaudītu tā veiktspēju kosmosā.



Zinātnieki no Kioto universitātes (Japāna) kopā ar mežistrādes uzņēmuma "Sumitomo Forestry" inženieriem radījuši pasaulē pirmo pētniecības pavadoni kuba formā, kas šī gada septembrī dosies orbītā ar nesējraķeti "SpaceX", raksta "ScienceAlert".

Pasaulē pirmais koka satelīts tika izveidots no magnolijas koka un tika nosaukts par "LignoSat". Tas ir kubs, kura katra mala ir 10 cm augsta.

Šis mazais satelīts ir eksperimentāls, jo zinātnieki vēlas pārbaudīt, vai šādi satelīti labi darbosies orbītā. No metāla izgatavoti satelīti, kad tie sabojājas un sadeg Zemes atmosfērā, to piesārņo ar metāla daļiņām. Tāpēc "LignoSat" veidotāji uzskata, ka nākotnē koka satelīti varētu aizstāt esošās ierīces orbītā, jo, atgriežoties uz Zemes, tie pilnībā sadegs un neatstās aiz sevis nekādus piesārņotājus.

Pēc zinātnieku domām, metāla daļiņas, kas izdalās, atmosfērā iznīcinot parastos satelītus, var negatīvi ietekmēt vidi un attālinātās sakaru sistēmas.

"LignoSat" veidotāji nākamnedēļ plāno nodot savu radījumu Japānas kosmosa aģentūrai JAXA. Pēc tam sāksies sagatavošanās darbi tā nosūtīšanai kosmosā. Plānots, ka nesējraķete "SpaceX" koka satelītu kopā ar citām kravām nosūtīs uz SKS šī gada septembrī. Pēc tam satelīts tiks izlaists orbītā ap Zemi no SKS Japānas moduļa, lai pārbaudītu tā izturību.

Pēc zinātnieku domām, riņķojot orbītā, koka satelīts nosūtīs uz Zemi datus par savu stāvokli. Tādējādi zinātnieki varēs noskaidrot, cik labi šāds satelīts spēj darboties kosmosa apstākļos un vai tas spēj izturēt lielas temperatūras izmaiņas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Lieldienu ceļojumi: no Igaunijas klintīm līdz Zviedrijas krastiem (+VIDEO)

Ceļošanas eksperti ir sagatavojuši iedvesmojošu maršrutu.

Interesanti fakti Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju Lieldienās krāsos olas

Puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju Lieldienās krāsos olas, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktā aptauja.

Interesanti fakti Kā nokrāsot olas koši sarkanā krāsā – labākais veids ar bietēm

Lieldienu olām jābūt spilgtām, un viens no skaistākajiem toņiem ir sarkans. To iespējams iegūt arī bez mākslīgām krāsvielām – pietiek izmantot dabiskus produktus.

Interesanti fakti Atklāta Arābijas tuksneša senā pagātne

Jauns pētījums, kas publicēts žurnālā Nature, atklāj pārsteidzošu faktu: Arābijas pussalas un Sahāras tuksneši ne vienmēr bijuši tik sausas un tukšas vietas, kā redzams šodien. Izrādās, pēdējo 7 miljonu gadu laikā reģionā vairākkārt valdījuši mitri klimatiskie periodi – Arābijas tuksnesis tad pārvērtās par zaļojošu ainavu ar upēm un ezeriem.

Lasiet arī

Interesanti fakti Uz Zemes atgriezušies SKS iestrēgušie astronauti

Uz Zemes atgriezušies divi ASV astronauti, kas kosmosa kuģa tehnisku problēmu dēļ Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) bija iestrēguši ilgāk nekā deviņus mēnešus.

Pasaule SpaceX kapsula ieradusies Starptautiskajā kosmosa stacijā

Uzņēmuma "SpaceX" kapsula svētdien ar četriem astronautiem ieradusies Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS), lai nogādātu atpakaļ uz Zemes divus astronautus, kas tur pavadījuši deviņus mēnešus.

Interesanti fakti «Starship» raķetes augšējā daļa eksplodējusi

ASV uzņēmumam "SpaceX" ceturtdien izdevās palaist savu jaudīgo raķeti "Starship" septītajā izmēģinājuma lidojumā, taču tas noslēdzās ar raķetes augšējās daļas eksplodēšanu, paziņojis miljardierim Īlonam Maskam piederošais uzņēmums.

Interesanti fakti Dienvidatlantijas anomālija: kosmiskais «Bermudu trīsstūris» turpina augt

Starp Dienvidameriku un dienvidrietumu Āfriku atrodas milzīga anomālija Zemes magnētiskajā laukā, kuru NASA rūpīgi novēro, raksta "ScienceAlert".