• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā 31% iedzīvotāju vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties uz ārzemēm

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 10:34, 21.04.2024


Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 31% vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties ceļojumā uz ārzemēm, bet katrs piektais ceļos pa Latviju, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.Ceļojumi uz ārzemēm vairāk populāri jauniešu vidū, savukārt gados vecāki iedzīvotāji biežāk izvēlas pavadīt vasaru laukos, vasarnīcā vai vienkārši mājās. Lielākā daļa iedzīvotāju vasaras atvaļinājumam plāno veltīt no 400 līdz 1500 eiro, secināts aptaujā.

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs šogad plāno divu nedēļu garu vasaras atvaļinājumu, katrs desmitais vasarā atpūtīsies trīs nedēļas, bet 21% aptaujāto - četras nedēļas vai vairāk. Lielākoties divu nedēļu atvaļinājumu plāno vīrieši, savukārt starp sievietēm vairāk to, kurām būs četru un vairāk nedēļu garš atvaļinājums.

Lai gan ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 26% vēl nav izlēmuši, ko darīs vasarā, puse respondentu vasaras mēnešos ir ieplānojuši doties ceļojumā - 31% dosies braucienā uz ārvalstīm, savukārt 19% apceļos Latviju. Vienlaikus 14% aptaujāto iedzīvotāju norāda, ka vasaru plāno pavadīt ārpus pilsētas - vasarnīcā vai laukos.

Ceļojumu uz ārzemēm biežāk izvēlas gados jaunāki respondenti - gandrīz 40% jauniešu no 18 līdz 29 gadiem vasarā dosies ārpus Latvijas. Tāpat uz ārzemēm vairāk ceļos iedzīvotāji no 40 līdz 59 gadiem. Savukārt ceļošana pa Latviju vairāk populāra starp 30 līdz 39 gadu veciem iedzīvotajiem.

Aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju jeb 43% vasaras atvaļinājumam krāj naudu laicīgi, pārdomājot ikdienas tēriņus. Visaktīvāk to dara jaunieši un iedzīvotāji no 30 līdz 39 gadiem. Otra liela grupa (38% aptaujāto) apmaksās atvaļinājumu no regulārajiem ienākumiem, atvaļinājuma naudas. Starp iedzīvotājiem virs 60 gadiem katrs piektais (21%) norāda, ka viņiem vienmēr ir nauda, ko tērēt atvaļinājumam.

Saskaņā ar aptaujas datiem, 20% iedzīvotāju vasaras atvaļinājumam plāno tērēt līdz 400 eiro, 10% - no 400 līdz 500 eiro, 16% - no 500 līdz 1000 eiro, 11% - no 1000 līdz 1500 eiro un 13% - virs 1500 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības

Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības, informēja biedrības "Izglītības, kultūras un inovatīvo projektu asociācija" (IKIPA) pārstāvji, atsaucoties uz pētījumu kompānijas "Norstat" veikto aptauju.

Interesanti fakti Gada laikā Latvijā par 70% palielinājies pārstrādei nodoto telefonu skaits

Gada laikā par 70% palielinājies pārstrādei nodoto telefonu skaits, aģentūru LETA informēja Latvijas mobilo sakaru operatora pārstāvji.

Interesanti fakti No dizaina līdz funkcionalitātei: elektroauto uzlādes stacijas un to evolūcija

Pēdējo gadu laikā pasaulē aktīvi notiek pāreja uz elektromobiļiem, kas ir radījis arvien lielāku pieprasījumu pēc elektriskajām uzlādes stacijām. Izmaiņas šajā jomā ietekmē ne tikai tehniskās specifikācijas, bet arī dizainu, funkcionalitāti un lietotāju mijiedarbību.

Lasiet arī